Зустріч науковців Інституту всесвітньої історії НАН України з керівництвом Архіву національної безпеки при університеті Джорджа Вашингтона
9 липня 2019 року у конференц-залі Інституту всесвітньої історії НАН України відбулась зустріч науковців Інституту з директором Архіву національної безпеки при університеті Джорджа Вашингтона (National Security Archive at George Washington University) Томасом Блантоном (Thomas S. Blanton) та керівником російських програм Архіву національної безпеки при університеті Джорджа Вашингтона доктором наук Світланою Савранською.
У вступному слові та своєму виступі директор Інституту всесвітньої історії НАН України член-кореспондент НАН України Андрій Кудряченко привітав учасників зустрічі, ознайомив іноземних гостей з основними напрямами досліджень і специфікою роботи Інституту та представив його співробітників, наголосив на важливості міжнародної співпраці у дослідженні проблематики всесвітньої історії і актуальних проблем сучасного світу та презентував низку монографій та інших видань науковців Інституту.
У своїх виступах Томас Блантон та Світлана Савранська подякували за теплу зустріч, поінформували про діяльність незалежної неурядової організації Архів національної безпеки при університеті Джорджа Вашингтона, ознайомили присутніх із основними публікаціями Архіву та підтвердили свою зацікавленість у налагодженні співробітництва.
У ході змістовної дискусії учасники зібрання обговорили проблеми відкритості та секретності урядових установ, особливості отримання документації від офіційних державних структур в різних країнах світу, специфіку співробітництва з фондами-грантодавцями та адміністрування наукової роботи, важливість доступності документів для науковців. Особливий інтерес і жваве обговорення викликала тема ліквідації радянської ядерної зброї на території України, Білорусі та Казахстану наприкінці ХХ століття і наслідків американської стратегії на позбавлення нових незалежних держав (окрім Росії) ядерного статусу.
На завершення учасники зустрічі відзначили беззаперечну важливість міжнародного співробітництва у дослідженні актуальних проблем всесвітньої історії та висловили щиру подяку організаторам цього наукового заходу.
Докладніша інформація – за посиланням:
За інформацією Інституту всесвітньої історії НАН України