Виставки «Patchwork – простора дорога в життя» та «Мовою квітів» у Центрі Української Культури та Мистецтва
У Центрі Української Культури та Мистецтва представили дві виставки: «Patchwork – простора дорога в життя», авторкою якої стала українська мисткиня Рената Германівна Геніна, а також «Мовою квітів» української майстрині Наталії Топчій та її учениць.
До уваги відвідувачів на виставці «Patchwork – простора дорога в життя» презентовано більше 70 робіт. У 2018 році Рената почала цікавитися клаптиковим шиттям та по-трохи освоювати цей жанр мистецтва. Вона розповідає, що такі заняття її надихають і мотивують рухатися далі. Велика кількість робіт майстрині зберігаються у приватних колекціях за кордоном.
- Рената Геніна, Квіти мого міста
- Рената Геніна, за вікном весна
- Рената Геніна, Веселы картинки – перша моя робота
Техніка «печворк» доволі особлива, адже під час створення виробу використовується метод мозаїки, тобто основу твору складають шматочки тканин, зшиті таким чином, аби презентувати унікальний витвір декоративно-ужиткового мистецтва.
Тож на виставці «Patchwork – простора дорога в життя» ви зможете сповна відчути особливу атмосферу клаптикового мистецтва.
В експозицію «Мовою квітів» увійшли роботи української майстрині Наталії Топчій та її учениць виконані у техніці «фунтик».
- Наталія Топчій, Ніжність
- Наталія Топчій, Мальви
- Наталія Топчій, Маковій
Фунтик – маленький пакетик, згорнутий у вигляді лієчки та наповнений фарбами. Розпис фунтиком є особливим у декоруванні тканин, він ніби імітує вишивку гладдю.
Цікаво, що оволодіти такою технікою вдасться набагато швидше, ніж мистецтвом вишивання. Для цього не обов’язково, щоб людина вміла малювати, адже кожному під силу розписати одяг чи створити картину.
Під час виставки буде проведено багато воркшопів для дітей та дорослих, де бажаючі зможуть спробувати себе в цій техніці.
Фото: Галина Капустинська