fbpx
Свята та традиції, Важливе Марія Старікова

Введення у храм Пресвятої Богородиці 2019 в Україні: історія, традиції та прикмети свята

04.12.2019, 12:00

Введення у храм Пресвятої Богородиці 2019 в Україні припадає на середу і традиційно відзначається 4 грудня. Це значиме, велике і світле свято. Воно має й іншу назву — Третя Пречиста.

Головна мета Богородичних свят — продемонструвати велич, гідність і святість Пречистої Діви Марії, Її роль у відкупленні людського роду. Свято Введення у храм висвітлює дитинство Пресвятої Богоматері.

Історія свята

Переказ свідчить, що праведні Іоаким і Анна не могли мати дітей і просили у Бога дарувати їм дитя, а в подяку пообіцяли народжену дитину віддати йому на служіння.

Згодом народилася дівчинка, майбутня Богоматір, яку нарекли Марією. У віці трьох років батьки повели дочку до храму Господнього. Перш, ніж увійти, Марія самостійно подолала 15 високих щаблів. Вона не вередувала і не плакала, чим здивувала свідків події. Епізод зображено на іконі Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Первосвященик Захарія ввів юну Діву Марію в Святая Святих, куди не було доступу іншим людям. Він сам лише раз на рік відвідував це приміщення з очисною жертовною кров’ю — і це також здивувало присутніх.

У Єрусалимському храмі Марія старанно читала Священне Писання, займалася рукоділлям, постійно молилася і зростала в любові до Бога. Тут вона залишалася до свого повноліття і заручення з майбутнім чоловіком, праведним Йосипом.

Традиції свята

У календарному циклі українського народу свято замикає осінній сезон і починає зимовий. До Введення можна копати землю, а від Введення і до Благовіщення — не можна. Хто перший прийде на Введення до хати, той буде вісником добра або лиха. «Коли ввійде молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того із грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак» (І. Франко «Народився Календар»).

Звечора святили воду дохристиянським звичаєм: брали її у місці, де сходяться три води, проливали через полум’я, щоб уживати проти хвороб, від зурочення та на любовні чари.

Також це свято пов’язано із культом померлих: «На цей день Бог відпускає праведні душі подивитися на своє тіло, тому воно називається Видінням, що душа дивиться на своє тіло» (М. Грушевський).

Цього дня рибалки поспішали зробити останню риболовлю. Не дивлячись на пост, влаштовували розкішні ярмарки. Починалися катання на санках і ворожіння на те, яким буде новий господарський рік. 

Прикмети свята

Якщо у день Введення в храм Пресвятої Богородиці морозно, то зима буде м’якою. Якщо тепло, то зима буде лютою.

Вважалося, що до 4 грудня ходити по льоду ще небезпечно, зате після він стає вже досить міцним.

Щоб рік провести вдало, а взимку не хворіти, наші предки обов’язково вітали братів Морозів.

Вважалося, що вода цього дня стає приворотною, тому дівчата щедро поїли хлопців, які їм подобалися.

Наші пращури у цей день традиційно ходили у гості. Якщо першою зайде жінка — до невдачі, а якщо чоловік, то господарі будинку мали багатство і сите життя.

Введення у храм Пресвятої Богородиці 2019 в Україні / Фото з відкритих джерел

[ Molodist ] Бесіда з Івет Кастело | «Охос-Неґрос»

Команда The News&Culture цілий тиждень відвідувала заходи і покази Київського Міжнародного кінофестиваля «Молодість» 2020. Ми переглянули багато стрічок, спілкувалися з акторами та режисерами, і тепер, коли все вже позаду, розпочинаємо унікальний цикл кіно-матеріалів. Перший пішов!  Номінація: Міжнародний конкурс Режисери: Марта Лайяна, Івет Кастело Країна: Іспанія / 2019 Про що: Паула вирушає на канікули до містечка […]

7 ЕКО-СТРІЧОК ПРО НАШ СВІТ 🌎

Люди повинні припинити використовувати природу, як майстерню для своїх експериментів. Кожен з нас може зробити щось корисне, але що? Для початку – давайте більше дізнаємось про світ, в якому ми живемо. 1. «Наша планета» | Our Planet (2019) Цикл документальних фільмів від Netflix. Кожна серія розповідає про окрему частину природи: ліси, джунглі, океани, льодовики. Прекрасна […]

Екзопланети: що це?

Науковці з Ворицького університету Великобританії створили штучний інтелект, на базі даних з телескопа «Кеплер». Нейромережа розрізняє випромінювання планет, чим відрізняє реальних від помилкових. В ході експерименту вона відкрила 50 нових екзопланет – тепер їх вивчатимуть астрономи. Екзопланети перебувають за межами Сонячної системи. Вони дрейфують космічним простором; обертається навколо інших зірок від 1 до 200 днів. […]

Нові часи потребують інноваційних рішень

Що цікавого сталося у сфері інновацій за останні два тижні? Ділимось 📱📲 🔸 Креативна агенція Ffface спільно з брендом одягу Finch розробили мерч з доповненою реальністю для Pepsi. Якщо відкрити фільтр Instagram та навести камеру на футболку, з принта випливають бульбашки, які можна лопати, а в одну з них – помістити користувача. 🔸 У безкоштовному […]