fbpx
Мистецтво, Персони Шубенков Антон

Всесвітньо відомий іспанський скульптор Жауме Пленса прибув до Києва

10.06.2019, 10:00

This slideshow requires JavaScript.

Всесвітньо відомий іспанський скульптор Жауме Пленса прибув до Києва на відкриту зустріч, лекцію та публічний виступ у Центрі сучасного мистецтва М17.

Під час лекції Жауме Пленса розповів про баланс між популярністю та високим мистецтвом, натхненням та спілкуванням з іншими людьми, яке він отримує від своєї роботи. Скульптор пояснив, що таке «мовчання і голос» мистецтва, описав власні твори мистецтва і розповів, як виставляються його експозиції.

«Я завжди намагаюся створити певну «тишу» у своїх роботах, яка «огорне» і надасть можливість глядачеві побути наодинці із собою; так, щоб ми усі могли розкрити весь спектр краси, яка мирно зберігається всередині нас».

Жауме Пленса народився 1955 року в Барселоні, де навчався в Школі мистецтв і дизайну Llotja та в школі образотворчих мистецтв Sant Jordi.

Перша виставка автора була проведена в 1980 році, коли Жауме жив і працював у Берліні, Брюсселі, Англії, Франції та США. Зараз він проживає і працює в Барселоні.

Його роботи виставлені на Плаза Колонь у Мадриді, Хадсон Ярдз у Нью-Йорку, а також у Барселоні, Сан-Дієго, Чікаго та багатьох інших містах світу.

Jaume Plensa отримав численні національні та міжнародні нагороди, включно з Medaille de Chevalier des Arts et des Letters, отриману від Міністерства культури Франції у 1993 році та Національну премію уряду Каталонії за образотворче мистецтво в 1997 році.

У 2005 році йому було присвоєно звання «Почесний доктор» Школи мистецтв Інституту Чикаго. В Іспанії він отримав Національну премію за образотворче мистецтво в 2012 році і престижну міжнародну премію Дієго Веласкеса в 2013 році. У 2018 році Жауме здобув звання Почесного доктора Автономної академії Барселони.

Фото надані Центром сучасного мистецтва M17

Facebook

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]