fbpx
Мистецтво, Персони Шубенков Антон

Всесвітньо відомий іспанський скульптор Жауме Пленса прибув до Києва

10.06.2019, 10:00

This slideshow requires JavaScript.

Всесвітньо відомий іспанський скульптор Жауме Пленса прибув до Києва на відкриту зустріч, лекцію та публічний виступ у Центрі сучасного мистецтва М17.

Під час лекції Жауме Пленса розповів про баланс між популярністю та високим мистецтвом, натхненням та спілкуванням з іншими людьми, яке він отримує від своєї роботи. Скульптор пояснив, що таке «мовчання і голос» мистецтва, описав власні твори мистецтва і розповів, як виставляються його експозиції.

«Я завжди намагаюся створити певну «тишу» у своїх роботах, яка «огорне» і надасть можливість глядачеві побути наодинці із собою; так, щоб ми усі могли розкрити весь спектр краси, яка мирно зберігається всередині нас».

Жауме Пленса народився 1955 року в Барселоні, де навчався в Школі мистецтв і дизайну Llotja та в школі образотворчих мистецтв Sant Jordi.

Перша виставка автора була проведена в 1980 році, коли Жауме жив і працював у Берліні, Брюсселі, Англії, Франції та США. Зараз він проживає і працює в Барселоні.

Його роботи виставлені на Плаза Колонь у Мадриді, Хадсон Ярдз у Нью-Йорку, а також у Барселоні, Сан-Дієго, Чікаго та багатьох інших містах світу.

Jaume Plensa отримав численні національні та міжнародні нагороди, включно з Medaille de Chevalier des Arts et des Letters, отриману від Міністерства культури Франції у 1993 році та Національну премію уряду Каталонії за образотворче мистецтво в 1997 році.

У 2005 році йому було присвоєно звання «Почесний доктор» Школи мистецтв Інституту Чикаго. В Іспанії він отримав Національну премію за образотворче мистецтво в 2012 році і престижну міжнародну премію Дієго Веласкеса в 2013 році. У 2018 році Жауме здобув звання Почесного доктора Автономної академії Барселони.

Фото надані Центром сучасного мистецтва M17

Facebook

Поселення гуцульських «гобітів» у Карпатах

У карпатській Верховині завершили другу чергу будівництва автентичного проєкту «Гобітхіл». Андрій Боєчко, один із авторів проєкту повідомив, що це не готельний комплекс і не турбаза, а окреме містечко, презентацію якого планують 4-го червня. Він також наголошує, що казкове місто-країна матиме свій герб, гімн, прапор, валюту, конституцію, декларацію про незалежність від орків тощо. Перші 10 криївок […]

Українці відзначають День Вишиванки 🌺

У третій четвер травня відзначають Всесвітній День Вишиванки.  Для українців це – не предмет одягу, а національний символ і талісман. Наші предки вірили, що вона може захистити від злих сил. Вишиванка відображає особливості регіонів України: через візерунки, кольори, нитки із використанням кори, листя та квітів. Цьогорічна тема – формування дерева роду. Мета – збереження пам`яті […]

Музей у Канзас-Сіті відвідали пінгвіни

Культурні установи продовжують змагання за увагу відвідувачів. Цього разу відмітився Канзас —> 🖼 🐧🐧🐧 Так, Музей мистецтв Нельсона-Аткінса об`єднався із міським зоопарком та запросив до себе його постійних жителів – трьох перуанських пінгвінів. Вони відвідали музей, де «уважно розглядали роботи і почували себе вельми поважно». Директор зоопарку Ренді Вістхоф відмітив, що крилатим екскурсія дуже сподобалась […]

Добірка онлайн-колекцій музеїв світу, від яких захоплює подих 🏛

Рекомендація The News&Culture👇🏻 ▪️ Виставки у Метрополітен-музеї, Нью-Йорк Музей мистецтва Метрополітен – один із найбільш відвідуваних у світі. Його засновано у 1870 році в Нью-Йорку (США). Будівлю розміщено між трьома знаковими місцями: The Met Fifth Avenue, The Met Breuer та The Met Cloisters. Музей зберігає твори мистецтва з усього світу: скарбниця рідкісних предметів, пам’ятки Стародавніх […]