fbpx
Свята та традиції, Важливе Харьковчук Оксана

Вознесіння Господнє 2019: історія, традиції та прикмети свята

06.06.2019, 11:00

Вознесіння Господнє 2019 року в Україні припадає на четвер, 6 червня. Християни з усього світу відзначають це свято на сороковий день після Великодня.

Вознесіння Господнє – перехідне свято, яке відзначається у четвер 6-го тижня з Дня Великодня.

Згідно з Євангелієм, на сороковий день після Свого Воскресіння Ісус Христос повинен був відправитися в Небесні обителі, сісти праворуч від Бога Отця, і відкрити кожній людині можливість примирення з Богом.

У цей день, Спаситель вивів учнів з Єрусалиму до Віфанії на Єлеонську гору. Ісус Христос підняв руки до неба і благословив їх. Потім, почав підноситися на небо і зник у хмарі. Це був останній день, коли Ісус перебував на землі. Тоді ж з’явилися два янголи і сповістили, що Христос колись так само прийде на землю, щоб судити живих і мертвих.

Напередодні свята віряни йдуть до церкви та готуються до сповіді та причастя.

Традиційно, з дня Великодня до свята Вознесіння у церквах прийнято радісно вітатися – «Христос воскрес!», «Воістину воскрес!»

У четвер у храмах відбувається урочисте богослужіння. У цей день священники ховають плащаницю (плат великого розміру із зображенням відбитку Ісуса Христа).

На свято Вознесіння Господнє прийнято йти до храму на богослужіння, молитися і просити здоров’я для близьких, а також поминати померлих батьків.

Здавна cеляни готували спеціальну випічку, яка символізувала чистоту, прагнення до досконалості та повернення Ісуса Христа в Царство Небесне. Печиво у формі драбинок їли вдома, пригощали гостей, а також носили на цвинтар, щоб востаннє разом пом’янути померлих.

У цей день починався сезон засіву полів, тож українці влаштовували обіди, готували млинці, а також качали крашанки на посівах, сподіваючись на гарний врожай.

Серед особливих прикмет свята: цілюща властивість роси, той хто вмиється нею – збереже молодість, життєву силу та красу.

У народі побутують вірування, чого не можна робити у цей святковий день. Забороняється працювати або прибирати вдома; слід уникати суперечок і не допускати поганих думок. Як і в будь-яке інше з 12 головних свят – це великий гріх.

Натомість, день бажано провести в сімейному колі, молитися та просити здоров’я для рідних, адже Господь ходить серед людей і чує прохання кожного.

Вознесіння Господнє 2019 / Фото з відкритих джерел

Поселення гуцульських «гобітів» у Карпатах

У карпатській Верховині завершили другу чергу будівництва автентичного проєкту «Гобітхіл». Андрій Боєчко, один із авторів проєкту повідомив, що це не готельний комплекс і не турбаза, а окреме містечко, презентацію якого планують 4-го червня. Він також наголошує, що казкове місто-країна матиме свій герб, гімн, прапор, валюту, конституцію, декларацію про незалежність від орків тощо. Перші 10 криївок […]

Українці відзначають День Вишиванки 🌺

У третій четвер травня відзначають Всесвітній День Вишиванки.  Для українців це – не предмет одягу, а національний символ і талісман. Наші предки вірили, що вона може захистити від злих сил. Вишиванка відображає особливості регіонів України: через візерунки, кольори, нитки із використанням кори, листя та квітів. Цьогорічна тема – формування дерева роду. Мета – збереження пам`яті […]

Музей у Канзас-Сіті відвідали пінгвіни

Культурні установи продовжують змагання за увагу відвідувачів. Цього разу відмітився Канзас —> 🖼 🐧🐧🐧 Так, Музей мистецтв Нельсона-Аткінса об`єднався із міським зоопарком та запросив до себе його постійних жителів – трьох перуанських пінгвінів. Вони відвідали музей, де «уважно розглядали роботи і почували себе вельми поважно». Директор зоопарку Ренді Вістхоф відмітив, що крилатим екскурсія дуже сподобалась […]

Добірка онлайн-колекцій музеїв світу, від яких захоплює подих 🏛

Рекомендація The News&Culture👇🏻 ▪️ Виставки у Метрополітен-музеї, Нью-Йорк Музей мистецтва Метрополітен – один із найбільш відвідуваних у світі. Його засновано у 1870 році в Нью-Йорку (США). Будівлю розміщено між трьома знаковими місцями: The Met Fifth Avenue, The Met Breuer та The Met Cloisters. Музей зберігає твори мистецтва з усього світу: скарбниця рідкісних предметів, пам’ятки Стародавніх […]