fbpx
Свята та традиції, Важливе Харьковчук Оксана

Вознесіння Господнє 2019: історія, традиції та прикмети свята

06.06.2019, 11:00

Вознесіння Господнє 2019 року в Україні припадає на четвер, 6 червня. Християни з усього світу відзначають це свято на сороковий день після Великодня.

Вознесіння Господнє – перехідне свято, яке відзначається у четвер 6-го тижня з Дня Великодня.

Згідно з Євангелієм, на сороковий день після Свого Воскресіння Ісус Христос повинен був відправитися в Небесні обителі, сісти праворуч від Бога Отця, і відкрити кожній людині можливість примирення з Богом.

У цей день, Спаситель вивів учнів з Єрусалиму до Віфанії на Єлеонську гору. Ісус Христос підняв руки до неба і благословив їх. Потім, почав підноситися на небо і зник у хмарі. Це був останній день, коли Ісус перебував на землі. Тоді ж з’явилися два янголи і сповістили, що Христос колись так само прийде на землю, щоб судити живих і мертвих.

Напередодні свята віряни йдуть до церкви та готуються до сповіді та причастя.

Традиційно, з дня Великодня до свята Вознесіння у церквах прийнято радісно вітатися – «Христос воскрес!», «Воістину воскрес!»

У четвер у храмах відбувається урочисте богослужіння. У цей день священники ховають плащаницю (плат великого розміру із зображенням відбитку Ісуса Христа).

На свято Вознесіння Господнє прийнято йти до храму на богослужіння, молитися і просити здоров’я для близьких, а також поминати померлих батьків.

Здавна cеляни готували спеціальну випічку, яка символізувала чистоту, прагнення до досконалості та повернення Ісуса Христа в Царство Небесне. Печиво у формі драбинок їли вдома, пригощали гостей, а також носили на цвинтар, щоб востаннє разом пом’янути померлих.

У цей день починався сезон засіву полів, тож українці влаштовували обіди, готували млинці, а також качали крашанки на посівах, сподіваючись на гарний врожай.

Серед особливих прикмет свята: цілюща властивість роси, той хто вмиється нею – збереже молодість, життєву силу та красу.

У народі побутують вірування, чого не можна робити у цей святковий день. Забороняється працювати або прибирати вдома; слід уникати суперечок і не допускати поганих думок. Як і в будь-яке інше з 12 головних свят – це великий гріх.

Натомість, день бажано провести в сімейному колі, молитися та просити здоров’я для рідних, адже Господь ходить серед людей і чує прохання кожного.

Вознесіння Господнє 2019 / Фото з відкритих джерел

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]