fbpx
Свята та традиції, Важливе Харьковчук Оксана

Вознесіння Господнє 2019: історія, традиції та прикмети свята

06.06.2019, 11:00

Вознесіння Господнє 2019 року в Україні припадає на четвер, 6 червня. Християни з усього світу відзначають це свято на сороковий день після Великодня.

Вознесіння Господнє – перехідне свято, яке відзначається у четвер 6-го тижня з Дня Великодня.

Згідно з Євангелієм, на сороковий день після Свого Воскресіння Ісус Христос повинен був відправитися в Небесні обителі, сісти праворуч від Бога Отця, і відкрити кожній людині можливість примирення з Богом.

У цей день, Спаситель вивів учнів з Єрусалиму до Віфанії на Єлеонську гору. Ісус Христос підняв руки до неба і благословив їх. Потім, почав підноситися на небо і зник у хмарі. Це був останній день, коли Ісус перебував на землі. Тоді ж з’явилися два янголи і сповістили, що Христос колись так само прийде на землю, щоб судити живих і мертвих.

Напередодні свята віряни йдуть до церкви та готуються до сповіді та причастя.

Традиційно, з дня Великодня до свята Вознесіння у церквах прийнято радісно вітатися – «Христос воскрес!», «Воістину воскрес!»

У четвер у храмах відбувається урочисте богослужіння. У цей день священники ховають плащаницю (плат великого розміру із зображенням відбитку Ісуса Христа).

На свято Вознесіння Господнє прийнято йти до храму на богослужіння, молитися і просити здоров’я для близьких, а також поминати померлих батьків.

Здавна cеляни готували спеціальну випічку, яка символізувала чистоту, прагнення до досконалості та повернення Ісуса Христа в Царство Небесне. Печиво у формі драбинок їли вдома, пригощали гостей, а також носили на цвинтар, щоб востаннє разом пом’янути померлих.

У цей день починався сезон засіву полів, тож українці влаштовували обіди, готували млинці, а також качали крашанки на посівах, сподіваючись на гарний врожай.

Серед особливих прикмет свята: цілюща властивість роси, той хто вмиється нею – збереже молодість, життєву силу та красу.

У народі побутують вірування, чого не можна робити у цей святковий день. Забороняється працювати або прибирати вдома; слід уникати суперечок і не допускати поганих думок. Як і в будь-яке інше з 12 головних свят – це великий гріх.

Натомість, день бажано провести в сімейному колі, молитися та просити здоров’я для рідних, адже Господь ходить серед людей і чує прохання кожного.

Вознесіння Господнє 2019 / Фото з відкритих джерел

[ Molodist ] Бесіда з Івет Кастело | «Охос-Неґрос»

Команда The News&Culture цілий тиждень відвідувала заходи і покази Київського Міжнародного кінофестиваля «Молодість» 2020. Ми переглянули багато стрічок, спілкувалися з акторами та режисерами, і тепер, коли все вже позаду, розпочинаємо унікальний цикл кіно-матеріалів. Перший пішов!  Номінація: Міжнародний конкурс Режисери: Марта Лайяна, Івет Кастело Країна: Іспанія / 2019 Про що: Паула вирушає на канікули до містечка […]

7 ЕКО-СТРІЧОК ПРО НАШ СВІТ 🌎

Люди повинні припинити використовувати природу, як майстерню для своїх експериментів. Кожен з нас може зробити щось корисне, але що? Для початку – давайте більше дізнаємось про світ, в якому ми живемо. 1. «Наша планета» | Our Planet (2019) Цикл документальних фільмів від Netflix. Кожна серія розповідає про окрему частину природи: ліси, джунглі, океани, льодовики. Прекрасна […]

Екзопланети: що це?

Науковці з Ворицького університету Великобританії створили штучний інтелект, на базі даних з телескопа «Кеплер». Нейромережа розрізняє випромінювання планет, чим відрізняє реальних від помилкових. В ході експерименту вона відкрила 50 нових екзопланет – тепер їх вивчатимуть астрономи. Екзопланети перебувають за межами Сонячної системи. Вони дрейфують космічним простором; обертається навколо інших зірок від 1 до 200 днів. […]

Нові часи потребують інноваційних рішень

Що цікавого сталося у сфері інновацій за останні два тижні? Ділимось 📱📲 🔸 Креативна агенція Ffface спільно з брендом одягу Finch розробили мерч з доповненою реальністю для Pepsi. Якщо відкрити фільтр Instagram та навести камеру на футболку, з принта випливають бульбашки, які можна лопати, а в одну з них – помістити користувача. 🔸 У безкоштовному […]