fbpx
Інновації, Важливе, Про культуру Марія Старікова

В Україні представили мобільний додаток Дія

12.02.2020, 12:00

6 лютого в Україні представили державний мобільний застосунок Дія, який дозволяє зберігати документи (нап: техпаспорт) в електронному вигляді.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що у 2020-му оцифрують 50 послуг, актуальних серед громадян. Поки що у додатку доступні лише водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів.

Перша статистика

«Авторизацію у додатку пройшли понад 310 тисяч користувачів», – повідомив Михайло Федоров, голова Міністерства цифрової трансформації України. – «Зокрема, вже відображено 165 900 водійських посвідчень і 133 600 техпаспортів».

Колаборації

З цієї нагоди Київстар першим зробив доступ до застосунку безлімітним (користування без сплати за трафік).

«Це один із прикладів партнерства держави та бізнесу в інтересах громадян», – коментує Олександр Комаров, президент Київстар.

Другим до ініціативи підключився Lifecell. У березні додаток стане безлімітним і для абонентів інших операторів.

Яким чином?

Міжнародна фінансова допомога надійшла в рамках підписаної між українським урядом та ЄС програми підтримки е-урядування та цифрової економіки. Кошти (25 млн євро) виділяють на:

  • мобільний застосунок Дія;
  • інтернет-портал Дія;
  • оптимізацію адмінпослуг, їх цифровізацію;
  • вдосконалення реєстрів, захищений обмін даними між ними;
  • розвиток широкосмугового та мобільного Інтернету;
  • електронну ідентифікацію.

 «Бонус»

Дія не включає функцію «електронної повістки».

«Мобільний додаток лише дозволяє мати у своєму смартфоні електронні документи та зручно ними користуватися», – повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації.

Друга статистика

Станом на 12 лютого додаток завантажили понад мільйон разів. Михайло Федоров повідомив, що Дія продовжує триматися на перших позиціях завантажень в українських App Store і Play Market у топ-безкоштовних, та випереджає Tik Tok, Telegram, YouTube, Viber, Instagram і Facebook.

 

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]