fbpx
Важливе, Мистецтво Шубенков Антон

Українське декоративне мистецтво Запорізького краю

03.06.2019, 10:00

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбулося урочисте відкриття виставки «Запорізький край. Декоративне мистецтво. Традиції. Новації». Роботи виконані в різних матеріалах і техніках – кераміка, дерево, вишивка, ткацтво, декоративний розпис, емаль, ювелірне мистецтво.

This slideshow requires JavaScript.

«У стінах музею декоративне і народне мистецтво сприймається як справжній скарб, де зберігаються знання про національну культурну спадщину. Виставка ‘Запорізький край. Декоративне мистецтво. Традиції. Новації’ знайомить пересічних глядачів зі скарбами національної культури і відкриває нові імена в сучасному професійному та народному декоративному мистецтві», – говорить Зоя Чегусова, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.

До експозиції увійшло понад 180 мистецьких творів 55-ти сучасних запорізьких художників і народних майстрів. Серед них: мистецька династія Бережненків, Лариса та Олександр Жолуді, Олександр Вільчинський, Сергій Москаленко, Степан Марчук.

 

«Спочатку ти шукаєш ескіз головної теми, зосереджуєшся над роботою, і коли ти створюєш чудовий виріб, виникає бажання, щоб його оцінили. Це своєрідна перевірка, і саме завдяки співпраці з музеями та мистецтвознавцями молоді та професійні художники здобувають досвід. Цей проект – величезний розвиток для художника, який мотивує та розвиває українську культуру в цілому», – ділиться своїми враженнями художниця Олена Москаленко.

Виставка представлена в рамках започаткованого музеєм арт-проекту «Українське декоративне мистецтво. Традиції. Новації», метою якого є презентація творчості кращих митців різних регіонів нашої країни як в галузі традиційного народного, так і професійного декоративного мистецтва.

This slideshow requires JavaScript.

«Запоріжжя звикли сприймати як промисловий центр України, а нам хотілося показати Запорізький край з іншого боку – мистецького. Це вишита сорочка і рушник, гончарні вироби, бісероплетення, композиції з кераміки, витинанки – все розмаїття видів та жанрів декоративного та народного мистецтва. Наступний наш крок – землі Полтавщини, українська скринька, де зберігаються традиції народного мистецтва», – зазначила Ольга Новодережкіна, завідувач науково-експозиційного відділу Національного музею українського народного декоративного мистецтва, куратор виставки «Запорізький край. Декоративне мистецтво. Традиції. Новації».

Дослідження стану розвитку традиційних центрів народного мистецтва, визначення новітніх напрямків у творчості митців та їх популяризація серед молоді сприяє збагаченню української культури.

Фотографії надано музеєм

Офіційний сайт: http://www.mundm.kiev.ua/

Facebook

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]