fbpx
Важливе, Мистецтво Шубенков Антон

Українське декоративне мистецтво Запорізького краю

03.06.2019, 10:00

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбулося урочисте відкриття виставки «Запорізький край. Декоративне мистецтво. Традиції. Новації». Роботи виконані в різних матеріалах і техніках – кераміка, дерево, вишивка, ткацтво, декоративний розпис, емаль, ювелірне мистецтво.

This slideshow requires JavaScript.

«У стінах музею декоративне і народне мистецтво сприймається як справжній скарб, де зберігаються знання про національну культурну спадщину. Виставка ‘Запорізький край. Декоративне мистецтво. Традиції. Новації’ знайомить пересічних глядачів зі скарбами національної культури і відкриває нові імена в сучасному професійному та народному декоративному мистецтві», – говорить Зоя Чегусова, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.

До експозиції увійшло понад 180 мистецьких творів 55-ти сучасних запорізьких художників і народних майстрів. Серед них: мистецька династія Бережненків, Лариса та Олександр Жолуді, Олександр Вільчинський, Сергій Москаленко, Степан Марчук.

 

«Спочатку ти шукаєш ескіз головної теми, зосереджуєшся над роботою, і коли ти створюєш чудовий виріб, виникає бажання, щоб його оцінили. Це своєрідна перевірка, і саме завдяки співпраці з музеями та мистецтвознавцями молоді та професійні художники здобувають досвід. Цей проект – величезний розвиток для художника, який мотивує та розвиває українську культуру в цілому», – ділиться своїми враженнями художниця Олена Москаленко.

Виставка представлена в рамках започаткованого музеєм арт-проекту «Українське декоративне мистецтво. Традиції. Новації», метою якого є презентація творчості кращих митців різних регіонів нашої країни як в галузі традиційного народного, так і професійного декоративного мистецтва.

This slideshow requires JavaScript.

«Запоріжжя звикли сприймати як промисловий центр України, а нам хотілося показати Запорізький край з іншого боку – мистецького. Це вишита сорочка і рушник, гончарні вироби, бісероплетення, композиції з кераміки, витинанки – все розмаїття видів та жанрів декоративного та народного мистецтва. Наступний наш крок – землі Полтавщини, українська скринька, де зберігаються традиції народного мистецтва», – зазначила Ольга Новодережкіна, завідувач науково-експозиційного відділу Національного музею українського народного декоративного мистецтва, куратор виставки «Запорізький край. Декоративне мистецтво. Традиції. Новації».

Дослідження стану розвитку традиційних центрів народного мистецтва, визначення новітніх напрямків у творчості митців та їх популяризація серед молоді сприяє збагаченню української культури.

Фотографії надано музеєм

Офіційний сайт: http://www.mundm.kiev.ua/

Facebook

[ Molodist ] Бесіда з Івет Кастело | «Охос-Неґрос»

Команда The News&Culture цілий тиждень відвідувала заходи і покази Київського Міжнародного кінофестиваля «Молодість» 2020. Ми переглянули багато стрічок, спілкувалися з акторами та режисерами, і тепер, коли все вже позаду, розпочинаємо унікальний цикл кіно-матеріалів. Перший пішов!  Номінація: Міжнародний конкурс Режисери: Марта Лайяна, Івет Кастело Країна: Іспанія / 2019 Про що: Паула вирушає на канікули до містечка […]

7 ЕКО-СТРІЧОК ПРО НАШ СВІТ 🌎

Люди повинні припинити використовувати природу, як майстерню для своїх експериментів. Кожен з нас може зробити щось корисне, але що? Для початку – давайте більше дізнаємось про світ, в якому ми живемо. 1. «Наша планета» | Our Planet (2019) Цикл документальних фільмів від Netflix. Кожна серія розповідає про окрему частину природи: ліси, джунглі, океани, льодовики. Прекрасна […]

Екзопланети: що це?

Науковці з Ворицького університету Великобританії створили штучний інтелект, на базі даних з телескопа «Кеплер». Нейромережа розрізняє випромінювання планет, чим відрізняє реальних від помилкових. В ході експерименту вона відкрила 50 нових екзопланет – тепер їх вивчатимуть астрономи. Екзопланети перебувають за межами Сонячної системи. Вони дрейфують космічним простором; обертається навколо інших зірок від 1 до 200 днів. […]

Нові часи потребують інноваційних рішень

Що цікавого сталося у сфері інновацій за останні два тижні? Ділимось 📱📲 🔸 Креативна агенція Ffface спільно з брендом одягу Finch розробили мерч з доповненою реальністю для Pepsi. Якщо відкрити фільтр Instagram та навести камеру на футболку, з принта випливають бульбашки, які можна лопати, а в одну з них – помістити користувача. 🔸 У безкоштовному […]