fbpx
Важливе, Мистецтво Шубенков Антон

Українське декоративне мистецтво Запорізького краю

03.06.2019, 10:00

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбулося урочисте відкриття виставки «Запорізький край. Декоративне мистецтво. Традиції. Новації». Роботи виконані в різних матеріалах і техніках – кераміка, дерево, вишивка, ткацтво, декоративний розпис, емаль, ювелірне мистецтво.

This slideshow requires JavaScript.

«У стінах музею декоративне і народне мистецтво сприймається як справжній скарб, де зберігаються знання про національну культурну спадщину. Виставка ‘Запорізький край. Декоративне мистецтво. Традиції. Новації’ знайомить пересічних глядачів зі скарбами національної культури і відкриває нові імена в сучасному професійному та народному декоративному мистецтві», – говорить Зоя Чегусова, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.

До експозиції увійшло понад 180 мистецьких творів 55-ти сучасних запорізьких художників і народних майстрів. Серед них: мистецька династія Бережненків, Лариса та Олександр Жолуді, Олександр Вільчинський, Сергій Москаленко, Степан Марчук.

 

«Спочатку ти шукаєш ескіз головної теми, зосереджуєшся над роботою, і коли ти створюєш чудовий виріб, виникає бажання, щоб його оцінили. Це своєрідна перевірка, і саме завдяки співпраці з музеями та мистецтвознавцями молоді та професійні художники здобувають досвід. Цей проект – величезний розвиток для художника, який мотивує та розвиває українську культуру в цілому», – ділиться своїми враженнями художниця Олена Москаленко.

Виставка представлена в рамках започаткованого музеєм арт-проекту «Українське декоративне мистецтво. Традиції. Новації», метою якого є презентація творчості кращих митців різних регіонів нашої країни як в галузі традиційного народного, так і професійного декоративного мистецтва.

This slideshow requires JavaScript.

«Запоріжжя звикли сприймати як промисловий центр України, а нам хотілося показати Запорізький край з іншого боку – мистецького. Це вишита сорочка і рушник, гончарні вироби, бісероплетення, композиції з кераміки, витинанки – все розмаїття видів та жанрів декоративного та народного мистецтва. Наступний наш крок – землі Полтавщини, українська скринька, де зберігаються традиції народного мистецтва», – зазначила Ольга Новодережкіна, завідувач науково-експозиційного відділу Національного музею українського народного декоративного мистецтва, куратор виставки «Запорізький край. Декоративне мистецтво. Традиції. Новації».

Дослідження стану розвитку традиційних центрів народного мистецтва, визначення новітніх напрямків у творчості митців та їх популяризація серед молоді сприяє збагаченню української культури.

Фотографії надано музеєм

Офіційний сайт: http://www.mundm.kiev.ua/

Facebook

Поселення гуцульських «гобітів» у Карпатах

У карпатській Верховині завершили другу чергу будівництва автентичного проєкту «Гобітхіл». Андрій Боєчко, один із авторів проєкту повідомив, що це не готельний комплекс і не турбаза, а окреме містечко, презентацію якого планують 4-го червня. Він також наголошує, що казкове місто-країна матиме свій герб, гімн, прапор, валюту, конституцію, декларацію про незалежність від орків тощо. Перші 10 криївок […]

Українці відзначають День Вишиванки 🌺

У третій четвер травня відзначають Всесвітній День Вишиванки.  Для українців це – не предмет одягу, а національний символ і талісман. Наші предки вірили, що вона може захистити від злих сил. Вишиванка відображає особливості регіонів України: через візерунки, кольори, нитки із використанням кори, листя та квітів. Цьогорічна тема – формування дерева роду. Мета – збереження пам`яті […]

Музей у Канзас-Сіті відвідали пінгвіни

Культурні установи продовжують змагання за увагу відвідувачів. Цього разу відмітився Канзас —> 🖼 🐧🐧🐧 Так, Музей мистецтв Нельсона-Аткінса об`єднався із міським зоопарком та запросив до себе його постійних жителів – трьох перуанських пінгвінів. Вони відвідали музей, де «уважно розглядали роботи і почували себе вельми поважно». Директор зоопарку Ренді Вістхоф відмітив, що крилатим екскурсія дуже сподобалась […]

Добірка онлайн-колекцій музеїв світу, від яких захоплює подих 🏛

Рекомендація The News&Culture👇🏻 ▪️ Виставки у Метрополітен-музеї, Нью-Йорк Музей мистецтва Метрополітен – один із найбільш відвідуваних у світі. Його засновано у 1870 році в Нью-Йорку (США). Будівлю розміщено між трьома знаковими місцями: The Met Fifth Avenue, The Met Breuer та The Met Cloisters. Музей зберігає твори мистецтва з усього світу: скарбниця рідкісних предметів, пам’ятки Стародавніх […]