fbpx
Інновації, Мистецтво, Про культуру Марія Старікова

The world around us // 🕹

24.07.2020, 18:00

Клікнувши на значок браузеру, ми здобуваємо знання, знайомства, враження, досвід. Все це – для кожного з нас. Для тебе. Світ сам собі режисер, він рухається і рухає інших. Те, що буде після – результат усього, що відбувається зараз.

Ми всі – частинки одного механізму.

І всі ми рухаємось. Кудись. Назад. Вперед.

Може, в сторону.

Блукаючи мережею, прагнемо знайти щось нове і корисне, щось незвичайне. Як наслідок – занурюємося у світ інтерактивного контенту. Ми склали для вас добірку цікавих інтерактивних сайтів, які а) гарні б) дійсно гарні в) надихають.

Species in Pieces

Інтерактивна виставка включає геометрію, анімацію та діаграми. На сайті представлено 30 видів тварин, що опинилися на межі зникнення, пізнавальні відеоролики та інфо. Species in Pieces – нагадування про те, що жива природа дійсно жива, і її слід берегти.

Живі картини

Спадщина Клода Моне оживе на ваших очах. У розділі Gallery можна переглянути роботи художника, а у розділі Journey – «пережити момент», доєднатися до створення картини за допомогою мікрофона, миші та веб-камери.

7 гріхів у Мережі

Мета проєкту Digital Deadly Sins – підкреслити реалії цифрової епохи через сім гріхів: гнів, заздрість, жадібність, лінь, хтивість, марнославство і ненажерливість. Історії письменників та музикантів про кібер-пристрасті доповнюють цифрові ілюстрації та відео-інтерв’ю.

Ф = фермер

Багатьом хоча б раз доводилося грати у «Ферму», правда ж? Це провідник у світ, про який нам відомо геть нічого. Обравши персонажа, ви зануритесь у яскраву атмосферу фермерських буднів і нюанси сільськогосподарського законодавства.

«У 1931 році кожен третій канадець проживав на фермі, а зараз – лише кожен сорок шостий».

Таємничий Портленд

У 2015 році сайт Кeep Portland Weird отримав нагороду за «найкращий веб-дизайн». Ілюстрації, плоскі кольори, звуковий супровід – історія містечка представлена в алфавітному порядку через буденні миті його жителів.

Дивовижний Космос

Арт-проєкт присвячено дослідникам Космосу і їхнім відкриттям: перші космічні апарати, польоти до планет і посадки на космічні об’єкти.

«Ми вважаємо, що досягнення в космонавтиці належать усьому людству. Ми віримо, що дослідження космосу – значний етап у розвитку нашої цивілізації»

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]