fbpx
Мистецтво Шубенков А.

«Перлини київського фарфору» та де їх шукати

28.02.2019, 18:00

В «Музеї історії міста Києва» презентували колекцію нового музею «Київський фарфор». Понад 200 вишуканих експонатів прикрасили зали. Основу експозиції «Перлини київського фарфору» становлять приватна колекція сім’ї Сазонових та вироби Київського експериментального кераміко-художнього заводу.

This slideshow requires JavaScript.

«Дуже логічно та гармонійно, що київський фарфор, відомий колись нам не тільки в радянському союзі, а пізніше на весь світ, представлений саме в Музеї Історії Києва. Музей не має свого приміщення, проте вже з 2015 року існує, має власну колекцію. Біля року планувалася виставка, і тут тільки п’ята частина того, що існує насправді», розповідає про організацію виставки Костенко Тетяна Вікторівна, перший заступник генерального директора «Музею історії міста Києва».

Київський експериментальний кераміко-художній завод діяв у 1924-2006 роках в Києві, а потім у м. Вишневе Київської області. Він був головною художньою лабораторією фарфорової промисловості України, що протягом десятиліть розробляючи рецептури фарб, втілюючи в життя інновації у малій фарфоровій пластиці, виготовляючи нові колекції сувенірів, вишукані малюнки для оздоблення фарфору, так само як унікальні виставкові і подарункові набори.

Про справжню цінність витворів мистецтва знають відвідувачі виставки. Наприклад, Ілля один із відвідувачів та мешканців Києва, колекціонує фігурки більше 10 років, проте фарфору українського виробництва досі не має.

«Цінність фарфору для мене в тому, – каже Ілля, – що протягом років він залишається і тільки набуває вартості від тата до сина, від сина до онука. Тим більше дуже цікаво, коли ця закономірність стосується нашого українського фарфору. Як для мене, так і для інших відвідувачів справжнє відкриття, що наш фарфор, український, має такий високий рівень, він дуже характерний».

Першою в колекцію музею фарфору потрапила статуетка 1935 року «Волейболістка» О. Сорокіна. Пізніше з’явилися одні з найкращих робіт працівників заводу – «Лісова пісня» В. Щербини, «Шахтар» Г. Молдована, «На старт» О. Рапай, живописні блюда Л. Пахарєвої та Г. Головіної. Також серед експонатів присутні скульптури та вази виконані майстрами, і в тому числі Лідією Мітяєвою, Світланою Голембовською, Оксаною Жникруп.

Перлиною виставки стала колекція фарфору з петриківським народним розписом, який є справжньою  культурною спадщиною українців.

«Я думаю, тут кожен знайде фігурку, яка була в його будинку. Якщо молоді люди могли тільки бачити на поличках у рідних щось подібне, швидше за все у бабусь, то для нас – це шматочок того часу, який так само було пережито разом з рідними. Тому, хотілося побувати тут, зануритися в минуле. Воно не може не сподобатися – ви подивіться, скільки доброти, любові, скільки приємних теплих квітів. Це історична пам’ять, свого роду музей окремої галузі мистецтва», – ділиться своїми враженнями Тетяна Миколаївна, відвідувачка виставки.

Серед експонатів представлені твори, які показують уперше за півстоліття. Засновник музею та автор колекції, Роман Сазонов, шкодує, що досі не має гідного колекції приміщення. І справді, якщо вироби не колекціонувати, вони кануть в забуття. Порцеляна – крихка, а отже як усе в світі потребує уваги, припустишся помилки і вона розіб’ється.

«Для мене порцеляна – справжнє мистецтво. Я дивлюся на ці фігурки дуже часто, і вони дійсно підіймають мені настрій. Людина має насолоджуватися життям, радіти, кожному з нас потрібне щось світле, барвисте, яскраве. Я насолоджуюсь тим, що маю, і хочу поділитися своєю радістю з іншими», – пояснює Роман Сазонов, колекціонер, виконавчий директор музею «Київський фарфор».

Організатори виставки зазначили, що Поки музей не буде мати свого приміщення, де він зможе бути на постійній експозиції, вони готові періодично показати все, що є в колекції. Київський експериментальний кераміко-художній завод мав дійсно високий рівень виробництва фарфору, а зібрана тут колекція є справжньою частиною історії міста Києва.

Офіційний сайт: http://www.kyivhistorymuseum.org/uk/filiyi-muzeyu

Facebook

Поселення гуцульських «гобітів» у Карпатах

У карпатській Верховині завершили другу чергу будівництва автентичного проєкту «Гобітхіл». Андрій Боєчко, один із авторів проєкту повідомив, що це не готельний комплекс і не турбаза, а окреме містечко, презентацію якого планують 4-го червня. Він також наголошує, що казкове місто-країна матиме свій герб, гімн, прапор, валюту, конституцію, декларацію про незалежність від орків тощо. Перші 10 криївок […]

Українці відзначають День Вишиванки 🌺

У третій четвер травня відзначають Всесвітній День Вишиванки.  Для українців це – не предмет одягу, а національний символ і талісман. Наші предки вірили, що вона може захистити від злих сил. Вишиванка відображає особливості регіонів України: через візерунки, кольори, нитки із використанням кори, листя та квітів. Цьогорічна тема – формування дерева роду. Мета – збереження пам`яті […]

Музей у Канзас-Сіті відвідали пінгвіни

Культурні установи продовжують змагання за увагу відвідувачів. Цього разу відмітився Канзас —> 🖼 🐧🐧🐧 Так, Музей мистецтв Нельсона-Аткінса об`єднався із міським зоопарком та запросив до себе його постійних жителів – трьох перуанських пінгвінів. Вони відвідали музей, де «уважно розглядали роботи і почували себе вельми поважно». Директор зоопарку Ренді Вістхоф відмітив, що крилатим екскурсія дуже сподобалась […]

Добірка онлайн-колекцій музеїв світу, від яких захоплює подих 🏛

Рекомендація The News&Culture👇🏻 ▪️ Виставки у Метрополітен-музеї, Нью-Йорк Музей мистецтва Метрополітен – один із найбільш відвідуваних у світі. Його засновано у 1870 році в Нью-Йорку (США). Будівлю розміщено між трьома знаковими місцями: The Met Fifth Avenue, The Met Breuer та The Met Cloisters. Музей зберігає твори мистецтва з усього світу: скарбниця рідкісних предметів, пам’ятки Стародавніх […]