fbpx
Важливе, Театр і кіно Харьковчук Оксана

«Танок» – виставка живопису від художниці театру Тетяни Волошинової

06.05.2019, 12:00

  Танець –

  Це твій пульс,

  Биття твого серця,

  Твоє дихання,

  Енергія життя з самого її початку.

  Коли слова не потрібні,

  Коли оживають образи,

  Коли народжуються стихії –

  Земля,

  Вода.

  Він,

  Вона.

  Вічний танець.

 

Тетяна Волошинова

This slideshow requires JavaScript.

 

Персональну виставку живопису «Танок» художниці театру Тетяни Волошинової презентували у мистецькій галереї «Portal 11». В рамках експозиції представлені 21 робота художниці, яких об’єднує тема танцю в живописі.

Проект досліджує тему безлічі часових вимірів, органіку та пластику танцю як первозданної стихії, тему суб’єктивності й невловимих емоцій, стихійності та закономірності взаємовідносин, тему кохання і його відсутності.

Роботи цієї серії пронизані глибоким кольором руху, могутнім диханням споконвічних стихій і музичним світлом.

«Працюючи в театрі, художниця надихалася сучасним танцем і створила серію простих, але експресивних картин ‘Танок’. Роботи доволі пристрасні та передають емоцію за допомогою руху, кольору та контрасту. Тетяна Волошинова оточена акторами та танцівниками театральної сфери мистецтва, тому театр має великий вплив на її мистецтво. Художниця називає себе справжнім танцівником з пензлем, тому що сприймає танець та передає власні емоції через полотно», – розповідає куратор галереї Аннабель.

Також на виставці можна побачити фільм Віма Вендерса «Піна. Танок пристрасті», хореографія і постановка якого допомагає відвідувачам краще відчути емоції в роботах художниці. Частини фільму використані мисткинею для пояснення своїх робіт, оскільки глядач може краще оцінити творчий підхід автора.

«Виставка вражає кольоровою гамою, поєднанням сонячних, помаранчевих та рожевих фарб, що рідко можна побачити в роботах художників. Для мене цікавим є образ жінки, який використовує художниця, адже він прекрасний, елегантний та пластичний. Театральне життя митчині у малюнках сцени, навіть площа Сан Марка – це теж сцена. Мені подобається що тут є пристрасть, а все, що вона хоче сказати на сцені виражене за допомогою картин такої форми», – ділиться своїми враженнями відвідувачка виставки Ольга.

Цей проект грає з суперечностями, змішуючи справжність сцени з фантасмагоричним єдинорогом на пустій і всіма впізнаваній площі Сан Марко.

 

«Виставка абстрактного живопису театральної художниці Тетяни Волошинової присвячена Танцю. У якості сценографа, художниця брала участь у створенні декількох театральних постановок. Живописні роботи цієї серії були створені нею ще в 2001 році і не експонувалися до цих пір.  Художників, які працюють в напрямку театрального живопису мало, але всі вони – результат української школи театру. Роботи художниці, які тут представлені, яскравий приклад авангардного сучасного українського живопису», – розповідає галерист Іван Глоба.

Тетяна Волошина народилася в 1973 році в м. Кіровограді (Кропивницький). У 1998 році закінчила майстерню сценографії професора Д.Д. Лідера Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури в м. Києві. Митчиня є членом Національної спілки художників України з 2000 року.

Тетяна займається створенням костюмів та декорацій до спектаклів в якості художника театру. Роботи художниці зберігаються в приватних зібраннях України, Європи та США, вона є автором не тільки виставок живопису, а й ряду театральних вистав.

Офіційний сайт: https://portal11.com.ua/

Facebook

Поселення гуцульських «гобітів» у Карпатах

У карпатській Верховині завершили другу чергу будівництва автентичного проєкту «Гобітхіл». Андрій Боєчко, один із авторів проєкту повідомив, що це не готельний комплекс і не турбаза, а окреме містечко, презентацію якого планують 4-го червня. Він також наголошує, що казкове місто-країна матиме свій герб, гімн, прапор, валюту, конституцію, декларацію про незалежність від орків тощо. Перші 10 криївок […]

Українці відзначають День Вишиванки 🌺

У третій четвер травня відзначають Всесвітній День Вишиванки.  Для українців це – не предмет одягу, а національний символ і талісман. Наші предки вірили, що вона може захистити від злих сил. Вишиванка відображає особливості регіонів України: через візерунки, кольори, нитки із використанням кори, листя та квітів. Цьогорічна тема – формування дерева роду. Мета – збереження пам`яті […]

Музей у Канзас-Сіті відвідали пінгвіни

Культурні установи продовжують змагання за увагу відвідувачів. Цього разу відмітився Канзас —> 🖼 🐧🐧🐧 Так, Музей мистецтв Нельсона-Аткінса об`єднався із міським зоопарком та запросив до себе його постійних жителів – трьох перуанських пінгвінів. Вони відвідали музей, де «уважно розглядали роботи і почували себе вельми поважно». Директор зоопарку Ренді Вістхоф відмітив, що крилатим екскурсія дуже сподобалась […]

Добірка онлайн-колекцій музеїв світу, від яких захоплює подих 🏛

Рекомендація The News&Culture👇🏻 ▪️ Виставки у Метрополітен-музеї, Нью-Йорк Музей мистецтва Метрополітен – один із найбільш відвідуваних у світі. Його засновано у 1870 році в Нью-Йорку (США). Будівлю розміщено між трьома знаковими місцями: The Met Fifth Avenue, The Met Breuer та The Met Cloisters. Музей зберігає твори мистецтва з усього світу: скарбниця рідкісних предметів, пам’ятки Стародавніх […]