fbpx
Важливе, Театр і кіно Харьковчук Оксана

«Танок» – виставка живопису від художниці театру Тетяни Волошинової

06.05.2019, 12:00

  Танець –

  Це твій пульс,

  Биття твого серця,

  Твоє дихання,

  Енергія життя з самого її початку.

  Коли слова не потрібні,

  Коли оживають образи,

  Коли народжуються стихії –

  Земля,

  Вода.

  Він,

  Вона.

  Вічний танець.

 

Тетяна Волошинова

This slideshow requires JavaScript.

 

Персональну виставку живопису «Танок» художниці театру Тетяни Волошинової презентували у мистецькій галереї «Portal 11». В рамках експозиції представлені 21 робота художниці, яких об’єднує тема танцю в живописі.

Проект досліджує тему безлічі часових вимірів, органіку та пластику танцю як первозданної стихії, тему суб’єктивності й невловимих емоцій, стихійності та закономірності взаємовідносин, тему кохання і його відсутності.

Роботи цієї серії пронизані глибоким кольором руху, могутнім диханням споконвічних стихій і музичним світлом.

«Працюючи в театрі, художниця надихалася сучасним танцем і створила серію простих, але експресивних картин ‘Танок’. Роботи доволі пристрасні та передають емоцію за допомогою руху, кольору та контрасту. Тетяна Волошинова оточена акторами та танцівниками театральної сфери мистецтва, тому театр має великий вплив на її мистецтво. Художниця називає себе справжнім танцівником з пензлем, тому що сприймає танець та передає власні емоції через полотно», – розповідає куратор галереї Аннабель.

Також на виставці можна побачити фільм Віма Вендерса «Піна. Танок пристрасті», хореографія і постановка якого допомагає відвідувачам краще відчути емоції в роботах художниці. Частини фільму використані мисткинею для пояснення своїх робіт, оскільки глядач може краще оцінити творчий підхід автора.

«Виставка вражає кольоровою гамою, поєднанням сонячних, помаранчевих та рожевих фарб, що рідко можна побачити в роботах художників. Для мене цікавим є образ жінки, який використовує художниця, адже він прекрасний, елегантний та пластичний. Театральне життя митчині у малюнках сцени, навіть площа Сан Марка – це теж сцена. Мені подобається що тут є пристрасть, а все, що вона хоче сказати на сцені виражене за допомогою картин такої форми», – ділиться своїми враженнями відвідувачка виставки Ольга.

Цей проект грає з суперечностями, змішуючи справжність сцени з фантасмагоричним єдинорогом на пустій і всіма впізнаваній площі Сан Марко.

 

«Виставка абстрактного живопису театральної художниці Тетяни Волошинової присвячена Танцю. У якості сценографа, художниця брала участь у створенні декількох театральних постановок. Живописні роботи цієї серії були створені нею ще в 2001 році і не експонувалися до цих пір.  Художників, які працюють в напрямку театрального живопису мало, але всі вони – результат української школи театру. Роботи художниці, які тут представлені, яскравий приклад авангардного сучасного українського живопису», – розповідає галерист Іван Глоба.

Тетяна Волошина народилася в 1973 році в м. Кіровограді (Кропивницький). У 1998 році закінчила майстерню сценографії професора Д.Д. Лідера Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури в м. Києві. Митчиня є членом Національної спілки художників України з 2000 року.

Тетяна займається створенням костюмів та декорацій до спектаклів в якості художника театру. Роботи художниці зберігаються в приватних зібраннях України, Європи та США, вона є автором не тільки виставок живопису, а й ряду театральних вистав.

Офіційний сайт: https://portal11.com.ua/

Facebook

[ Molodist ] Бесіда з Івет Кастело | «Охос-Неґрос»

Команда The News&Culture цілий тиждень відвідувала заходи і покази Київського Міжнародного кінофестиваля «Молодість» 2020. Ми переглянули багато стрічок, спілкувалися з акторами та режисерами, і тепер, коли все вже позаду, розпочинаємо унікальний цикл кіно-матеріалів. Перший пішов!  Номінація: Міжнародний конкурс Режисери: Марта Лайяна, Івет Кастело Країна: Іспанія / 2019 Про що: Паула вирушає на канікули до містечка […]

7 ЕКО-СТРІЧОК ПРО НАШ СВІТ 🌎

Люди повинні припинити використовувати природу, як майстерню для своїх експериментів. Кожен з нас може зробити щось корисне, але що? Для початку – давайте більше дізнаємось про світ, в якому ми живемо. 1. «Наша планета» | Our Planet (2019) Цикл документальних фільмів від Netflix. Кожна серія розповідає про окрему частину природи: ліси, джунглі, океани, льодовики. Прекрасна […]

Екзопланети: що це?

Науковці з Ворицького університету Великобританії створили штучний інтелект, на базі даних з телескопа «Кеплер». Нейромережа розрізняє випромінювання планет, чим відрізняє реальних від помилкових. В ході експерименту вона відкрила 50 нових екзопланет – тепер їх вивчатимуть астрономи. Екзопланети перебувають за межами Сонячної системи. Вони дрейфують космічним простором; обертається навколо інших зірок від 1 до 200 днів. […]

Нові часи потребують інноваційних рішень

Що цікавого сталося у сфері інновацій за останні два тижні? Ділимось 📱📲 🔸 Креативна агенція Ffface спільно з брендом одягу Finch розробили мерч з доповненою реальністю для Pepsi. Якщо відкрити фільтр Instagram та навести камеру на футболку, з принта випливають бульбашки, які можна лопати, а в одну з них – помістити користувача. 🔸 У безкоштовному […]