fbpx
Важливе, Театр і кіно Харьковчук Оксана

«Танок» – виставка живопису від художниці театру Тетяни Волошинової

06.05.2019, 12:00

  Танець –

  Це твій пульс,

  Биття твого серця,

  Твоє дихання,

  Енергія життя з самого її початку.

  Коли слова не потрібні,

  Коли оживають образи,

  Коли народжуються стихії –

  Земля,

  Вода.

  Він,

  Вона.

  Вічний танець.

 

Тетяна Волошинова

This slideshow requires JavaScript.

 

Персональну виставку живопису «Танок» художниці театру Тетяни Волошинової презентували у мистецькій галереї «Portal 11». В рамках експозиції представлені 21 робота художниці, яких об’єднує тема танцю в живописі.

Проект досліджує тему безлічі часових вимірів, органіку та пластику танцю як первозданної стихії, тему суб’єктивності й невловимих емоцій, стихійності та закономірності взаємовідносин, тему кохання і його відсутності.

Роботи цієї серії пронизані глибоким кольором руху, могутнім диханням споконвічних стихій і музичним світлом.

«Працюючи в театрі, художниця надихалася сучасним танцем і створила серію простих, але експресивних картин ‘Танок’. Роботи доволі пристрасні та передають емоцію за допомогою руху, кольору та контрасту. Тетяна Волошинова оточена акторами та танцівниками театральної сфери мистецтва, тому театр має великий вплив на її мистецтво. Художниця називає себе справжнім танцівником з пензлем, тому що сприймає танець та передає власні емоції через полотно», – розповідає куратор галереї Аннабель.

Також на виставці можна побачити фільм Віма Вендерса «Піна. Танок пристрасті», хореографія і постановка якого допомагає відвідувачам краще відчути емоції в роботах художниці. Частини фільму використані мисткинею для пояснення своїх робіт, оскільки глядач може краще оцінити творчий підхід автора.

«Виставка вражає кольоровою гамою, поєднанням сонячних, помаранчевих та рожевих фарб, що рідко можна побачити в роботах художників. Для мене цікавим є образ жінки, який використовує художниця, адже він прекрасний, елегантний та пластичний. Театральне життя митчині у малюнках сцени, навіть площа Сан Марка – це теж сцена. Мені подобається що тут є пристрасть, а все, що вона хоче сказати на сцені виражене за допомогою картин такої форми», – ділиться своїми враженнями відвідувачка виставки Ольга.

Цей проект грає з суперечностями, змішуючи справжність сцени з фантасмагоричним єдинорогом на пустій і всіма впізнаваній площі Сан Марко.

 

«Виставка абстрактного живопису театральної художниці Тетяни Волошинової присвячена Танцю. У якості сценографа, художниця брала участь у створенні декількох театральних постановок. Живописні роботи цієї серії були створені нею ще в 2001 році і не експонувалися до цих пір.  Художників, які працюють в напрямку театрального живопису мало, але всі вони – результат української школи театру. Роботи художниці, які тут представлені, яскравий приклад авангардного сучасного українського живопису», – розповідає галерист Іван Глоба.

Тетяна Волошина народилася в 1973 році в м. Кіровограді (Кропивницький). У 1998 році закінчила майстерню сценографії професора Д.Д. Лідера Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури в м. Києві. Митчиня є членом Національної спілки художників України з 2000 року.

Тетяна займається створенням костюмів та декорацій до спектаклів в якості художника театру. Роботи художниці зберігаються в приватних зібраннях України, Європи та США, вона є автором не тільки виставок живопису, а й ряду театральних вистав.

Офіційний сайт: https://portal11.com.ua/

Facebook

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]