fbpx
Мистецтво Шубенков А.

Старовинній техніці Левкасу в Україні бути!

11.03.2019, 15:00

Арт-галерея «Білий Світ» представила виставку робіт учасників Першої Всеукраїнської Бієнале Левкасу 2019. В мистецькій галереї експонувалися 90 картин левкасистів з України та 1 робота художниці з Білорусі.

This slideshow requires JavaScript.

Старовинна техніка левкасу почала використовувалась майстрами в українському та європейському іконописі для надання міцності живописним роботам декілька століть назад. За класичним рецептом дерев’яна дошка проклеювалась паволокою і покривалась багатошаровою сумішшю крейди, желатину та олії. Через особливості цієї суміші фінальний малюнок був дуже витривалим та мав ефект сяйва.

Нині українські художники продовжують працювати з оригінальною технікою левкасу, щоправда, додаючи їй сучасних штрихів. Загалом, сучасний левкас став вдалим поєднанням живопису, графіки та скульптури.

«Мені подобається основа картин – дерево, натуральний матеріал, в цьому відчувається шорсткість, нерівність ліній та глибина. На мою думку, стовідсоткова, стародавня, чисто українська культура зараз тільки починає відроджуватися в живописі, музиці, в костюмах. На виставці представлений комплекс бачення цього жанру різними художниками, а Левкас виявився великим полем для їхньої діяльності та польоту фантазій…», – ділиться своїми враженнями відвідувачка виставки Ірина Мосієнко.

Виставка сучасного левкасу захоплює різноманітністю творчих задумів авторів та втіленням в їхніх мистецьких роботах класичних та новітніх рецептів левкасу. Кожна картина має свою історію, особливу форму та унікальне колористичне рішення.

Для участі в конкурсі художники мали дотриматися обов’язкових умов: за основу взяти класичну дерев’яну дошку, розмір якої не мав перевищувати 150 см., створити картину з усіма ознаками левкасного твору, а сакральні сюжети писати в сучасній інтерпретації.

У рамках виставки обрали найкращі роботи: «Чорна корова» київського митця Миколи Журавля та «Я – Життя» львів’янки Олени Смаги, яка за допомогою левкасу інтерпретує сакральні сюжети.

Додатково спеціальні нагороди та особливі відзнаки отримали 35 авторів. Кожному з художників запропонували мініатюрну дошку з емблемою «Білого Світу», щоб створити мініатюрний левкас за мотивами конкурсної роботи. У майбутньому організатори Бієнале планують відкрити виставку цих мініатюр.

«Найбільша цінність цієї виставки – у можливості показати, в якому вигляді зараз існує сучасна техніка левкасу. Серед найвідоміших левкасистів ми можемо назвати Миколу Журавля, Валерія Шкарупу, Олексія Малих, Леоніда Берната; є й чимало інших талановитих художників, в майстернях яких можна знайти левкасні роботи. Нам хотілось би, щоб українські митці розвивали та демонстрували світові техніку левкасу у вигляді поєднання живопису зі скульптурою та графікою», – розповів Влад Кришовський, креативний директор галереї «Білий Світ».

Офіційний сайт: http://www.whiteworld.net/

Facebook

Поселення гуцульських «гобітів» у Карпатах

У карпатській Верховині завершили другу чергу будівництва автентичного проєкту «Гобітхіл». Андрій Боєчко, один із авторів проєкту повідомив, що це не готельний комплекс і не турбаза, а окреме містечко, презентацію якого планують 4-го червня. Він також наголошує, що казкове місто-країна матиме свій герб, гімн, прапор, валюту, конституцію, декларацію про незалежність від орків тощо. Перші 10 криївок […]

Українці відзначають День Вишиванки 🌺

У третій четвер травня відзначають Всесвітній День Вишиванки.  Для українців це – не предмет одягу, а національний символ і талісман. Наші предки вірили, що вона може захистити від злих сил. Вишиванка відображає особливості регіонів України: через візерунки, кольори, нитки із використанням кори, листя та квітів. Цьогорічна тема – формування дерева роду. Мета – збереження пам`яті […]

Музей у Канзас-Сіті відвідали пінгвіни

Культурні установи продовжують змагання за увагу відвідувачів. Цього разу відмітився Канзас —> 🖼 🐧🐧🐧 Так, Музей мистецтв Нельсона-Аткінса об`єднався із міським зоопарком та запросив до себе його постійних жителів – трьох перуанських пінгвінів. Вони відвідали музей, де «уважно розглядали роботи і почували себе вельми поважно». Директор зоопарку Ренді Вістхоф відмітив, що крилатим екскурсія дуже сподобалась […]

Добірка онлайн-колекцій музеїв світу, від яких захоплює подих 🏛

Рекомендація The News&Culture👇🏻 ▪️ Виставки у Метрополітен-музеї, Нью-Йорк Музей мистецтва Метрополітен – один із найбільш відвідуваних у світі. Його засновано у 1870 році в Нью-Йорку (США). Будівлю розміщено між трьома знаковими місцями: The Met Fifth Avenue, The Met Breuer та The Met Cloisters. Музей зберігає твори мистецтва з усього світу: скарбниця рідкісних предметів, пам’ятки Стародавніх […]