fbpx
Мистецтво Шубенков А.

Старовинній техніці Левкасу в Україні бути!

11.03.2019, 15:00

Арт-галерея «Білий Світ» представила виставку робіт учасників Першої Всеукраїнської Бієнале Левкасу 2019. В мистецькій галереї експонувалися 90 картин левкасистів з України та 1 робота художниці з Білорусі.

This slideshow requires JavaScript.

Старовинна техніка левкасу почала використовувалась майстрами в українському та європейському іконописі для надання міцності живописним роботам декілька століть назад. За класичним рецептом дерев’яна дошка проклеювалась паволокою і покривалась багатошаровою сумішшю крейди, желатину та олії. Через особливості цієї суміші фінальний малюнок був дуже витривалим та мав ефект сяйва.

Нині українські художники продовжують працювати з оригінальною технікою левкасу, щоправда, додаючи їй сучасних штрихів. Загалом, сучасний левкас став вдалим поєднанням живопису, графіки та скульптури.

«Мені подобається основа картин – дерево, натуральний матеріал, в цьому відчувається шорсткість, нерівність ліній та глибина. На мою думку, стовідсоткова, стародавня, чисто українська культура зараз тільки починає відроджуватися в живописі, музиці, в костюмах. На виставці представлений комплекс бачення цього жанру різними художниками, а Левкас виявився великим полем для їхньої діяльності та польоту фантазій…», – ділиться своїми враженнями відвідувачка виставки Ірина Мосієнко.

Виставка сучасного левкасу захоплює різноманітністю творчих задумів авторів та втіленням в їхніх мистецьких роботах класичних та новітніх рецептів левкасу. Кожна картина має свою історію, особливу форму та унікальне колористичне рішення.

Для участі в конкурсі художники мали дотриматися обов’язкових умов: за основу взяти класичну дерев’яну дошку, розмір якої не мав перевищувати 150 см., створити картину з усіма ознаками левкасного твору, а сакральні сюжети писати в сучасній інтерпретації.

У рамках виставки обрали найкращі роботи: «Чорна корова» київського митця Миколи Журавля та «Я – Життя» львів’янки Олени Смаги, яка за допомогою левкасу інтерпретує сакральні сюжети.

Додатково спеціальні нагороди та особливі відзнаки отримали 35 авторів. Кожному з художників запропонували мініатюрну дошку з емблемою «Білого Світу», щоб створити мініатюрний левкас за мотивами конкурсної роботи. У майбутньому організатори Бієнале планують відкрити виставку цих мініатюр.

«Найбільша цінність цієї виставки – у можливості показати, в якому вигляді зараз існує сучасна техніка левкасу. Серед найвідоміших левкасистів ми можемо назвати Миколу Журавля, Валерія Шкарупу, Олексія Малих, Леоніда Берната; є й чимало інших талановитих художників, в майстернях яких можна знайти левкасні роботи. Нам хотілось би, щоб українські митці розвивали та демонстрували світові техніку левкасу у вигляді поєднання живопису зі скульптурою та графікою», – розповів Влад Кришовський, креативний директор галереї «Білий Світ».

Офіційний сайт: http://www.whiteworld.net/

Facebook

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]