Співпраця України та Китаю: Зустріч НАН України з представниками Цзінанського університету
У рамках ініціативи «Один пояс – один шлях» у травні делегація представників Цзінанського університету (Гуанчжоу, Китайська Народна Республіка) відвідала Інститут всесвітньої історії НАН України. Головна мета зустрічі – пошук можливостей для налагодження потенційної співпраці між Інститутом всесвітньої історії НАН України та Цзінанським університетом.
Упродовж зустрічі були обговорені можливі кроки для налагодження співпраці у контексті історичних та політологічних досліджень у формі спільних дослідницьких проектів, обміну науковцями. Також обидві сторони домовилися про загальну публікацію та можливості проведення у майбутньому спільного наукового заходу – конференції або круглого столу.
Університет Цзінань був заснований 1906 року і вважається одним з кращих університетів на півдні Китаю. Він став першим університетом на материковій частині Китаю, який набирає іноземних студентів на навчання. До його складу входять 36 коледжів, 203 науково-дослідних інститути і 5 кампусів, три з яких розташовані у місті Гуанчжоу, інші два ж у містах Чжухай та Шеньчжень.
Делегацію Цзінанського університету представляли:
– Віце-президент Цзінанського університету професор Чанг Хонг;
– Декан Інституту міжнародних студій та Академії зарубіжних китайських шкіл професор Ченянг Чанг;
– Заступник директора офісу міжнародних обмінів та співпраці Ю Ванг;
– Декан коледжу хімії та матеріалознавства професор Дан Лі;
– Декан дослідницького Інституту робототехніки та технологій професор Нінг Ліу;
– Директор офісу роботи з випускниками та вищої школи професор Юан Лу.
З української сторони Інститут всесвітньої історії НАН представили:
– Директор Інституту всесвітньої історії НАН України член-кореспондент НАН України Андрій Кудряченко;
– Заступник директора з наукової роботи Інституту кандидат історичних наук Вікторія Солошенко;
– Старший науковий співробітник відділу трансатлантичних досліджень Інституту кандидат історичних наук Марина Бессонова.
Учені НАН України виступають із лекціями в китайських університетах, беруть участь у семінарах, разом із китайськими колегами здійснюють спільні дослідження, публікують статті та монографії. Створюються спільні наукові центри й підприємства. Все це дозволяє поглиблювати двосторонні зв’язки між Україною та Китаєм.
Докладніша інформація – за посиланням:
За інформацією Інституту всесвітньої історії НАН України