fbpx
Інновації Шубенков Антон

Співпраця України та Китаю: Зустріч НАН із делегацією Шанхайської академії суспільних наук

27.07.2019, 09:00

This slideshow requires JavaScript.

У червні делегація представників Шанхайської академії суспільних наук на чолі з віцепрезидентом академії професором Гань Чуньхуей відвідала Національну академію наук України. Головна мета зустрічі – налагодження потенційної співпраці між країнами, а також відновлення активного політичного діалогу на найвищому рівні.

Національна академія наук України здійснює міжнародне наукове співробітництво в рамках 128 діючих угод із академіями, державними установами, науковими організаціями й освітніми установами більш ніж 50 країн Європи, Північної та Південної Америки, Азії та Африки.

«Одним із пріоритетних і перспективних напрямів міжнародної діяльності Академії є науково-технічне співробітництво з Китайською Народною Республікою. На сьогодні понад 30% всіх установ НАН України активно співпрацюють із китайськими партнерами. Основними партнерами Академії в КНР є Китайська академія наук, Китайська академія суспільних наук та інші академії наук, Державне управління у справах іноземних фахівців КНР, наукові установи, університети, приватні організації, підприємства і фірми», – наголосила академік Елла Лібанова.

Наразі активно розвиваються такі сфери українсько-китайського науково-технічного співробітництва: матеріалознавство, інформаційні, комунікаційні й енергоощадні технології, зварювальні технології, альтернативна енергетика, фізика та теплофізика, хімія і біохімія.

«Зараз стоїть питання розроблення концепції подальшого розвитку українсько-китайських відносин. Тому головним є відновлення активного політичного діалогу між країнами на найвищому рівні. Потрібно також приділяти більше уваги плануванню розвитку двосторонніх відносин, у тому числі між нашими академіями, й успішно реалізувати значні проекти – як в економіці, так і в науково-технічній сфері», – наголосив доктор філософських наук Віктор Кіктенко.

Важливим напрямом міжнародних відносин НАН України є розвиток науково-технічного співробітництва з провідними університетами світу, в тому числі китайськими. ШАСН було засновано 1958 року на базі шанхайської філії Академії суспільних наук Китаю і відділів суспільних досліджень трьох найвідоміших університетів Шанхаю. Зараз у системі ШАСН 17 наукових інститутів і 750 співробітників, 500 із яких – власне дослідники. Роботами фахівців академії охоплюються більшість напрямів соціогуманітарних досліджень – економіка, менеджмент, юриспруденція, культурологія, історія, філософія, міжнародні відносини тощо.

«Я представляю організацію, яка займається суспільними дослідженнями, проте в Китаї знають багатьох українських учених у галузі фізико-математичних і технічних наук. За цими напрямами Україна належить до провідних держав світу. У вас також чимало талановитих митців. Я особисто захоплююсь українським мистецтвом», – сказав віцепрезидент академії Гань Чуньхуей.

Цьогоріч відбулася вже третя спільна українсько-китайська конференція «Стратегічне партнерство України та Китаю: один пояс – один шлях». Тож представники НАН України відповіли на низку запитань китайських колег, зокрема щодо співпраці України та Китаю в межах ініціативи і можливих змін у двосторонніх відносинах на нинішньому етапі.

До складу делегації увійшли:

  • Віцепрезидент Шанхайської академії суспільних наук професор Гань Чуньхуей;
  • Директор Інституту екології та сталого розвитку ШАСН професор Чжо Фенці;
  • Директор відділу міжнародного співробітництва ШАСН доцент Ву Сюемінг;
  • Заступник головного редактора щотижневика з соціальних наук професор Сюй Мейфан.

З боку української сторони із зарубіжними гостями зустрілися академік-секретар Відділення економіки НАН України, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України академік Елла Лібанова, директор Інституту економіки природокористування та сталого розвитку (ІЕПСР) НАН України доктор економічних наук, академік НААН України Михайло Хвесик, завідувач відділу Далекого Сходу Інституту сходознавства імені А.Ю. Кримського НАН України доктор філософських наук Віктор Кіктенко, керівник Сектору суспільних наук Науково-організаційного відділу Президії НАН України кандидат політичних наук Сергій Стоєцький, заступник начальника Відділу міжнародних зв’язків НАН України Сергій Максимчук.

За інформацією Відділу міжнародних зв’язків НАН України та Прес-служби НАН України

Джерело та фото: Прес-служба НАН України

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]