fbpx
Свята та традиції

«Сонячний Великдень» від українських майстрів традиційного декоративного мистецтва

19.04.2019, 17:00

У Центрі Української Культури та Мистецтва відбулося урочисте відкриття щорічної виставки «Сонячний Великдень-2019», яка присвячена традиційній великодній тематиці. На виставці представлено близько 2000 експонатів від 46 майстрів та талановитих дитячих колективів з усієї України.

This slideshow requires JavaScript.

Експозиція займає три поверхи великодньої атрибутики, тут ви зможете побачити українську художню кераміку, колекцію декоративних яєць з усього світу, авторську народну ляльку в традиційній техніці килимарства, глиняні скульптури й твори українського народного декоративного малярства.

Головною метою проекту «Сонячний Великдень» є демонстрація творчості українських митців із декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, об’єднаних великодньою тематикою.

«Ми намагаємося демонструвати та підтримувати декоративно-прикладне мистецтво, а також показувати та прививати українському народу традиції Великодня.  Щороку все більше майстрів хочуть представити свої роботи на виставці, оскільки вона надихає митців збагачувати українську культуру. У нас справді багата культура, яку можуть творити талановиті люди з наших звичаїв, які передаються з покоління в покоління», – розповідає Анастасія Горобець, куратор проекту «Сонячний Великдень».

Учасниками виставки стали Заслужені майстри народної творчості України – Олександра Пренко та Зоя Сташук, члени Національної спілки художників України – Олена та Надія Козак, майстриня декоративного малярства – Роксолана Дудка, а також митці з різних регіонів України.

Про колекцію декоративних яєць з усього світу розповідає Зоя Сташук, Заслужений майстер народної творчості України:

«Колекції яєць, які тут представлені, майже повністю прикрашені роботами моїх учениць – Лесі та Юлі. Вони писанкарки-колекціонери, а орнаменти, представлені в цій колекції відписані зі стародавнього альбому і не повторюються в жодному з альбомів 19 ст. Я впевнена, що є ще багато стародавніх зразків писанок, тож ми маємо віднаходити їх та творити для того, щоб зберегти та збагатити нашу унікальну українську культуру».

Завдяки проекту «Сонячний Великдень» з кожним роком збільшується кількість відвідувачів виставки та тих, хто хоче розвивати свій талант у напрямку традиційного українського декоративного мистецтва.

«Вже в третій раз завітав на виставку, цього разу тут представлена писанка мого сина – Микити. Мені цікаво дивитися на картини, художню кераміку, інші напрями декоративного мистецтва і дуже приємно, що роботи об’єднані великодньою тематикою. Щороку тут завжди проводять цікаві заходи, приділяється увага саме українським традиціям в мистецтві. Можна взяти організаторам за правило, розширювати експозицію в цьому напрямку, представляти інші твори декоративного мистецтва, які будуть дотичні до Великодньої тематики», – ділиться враженнями Антон Коломієць, відвідувач виставки.

This slideshow requires JavaScript.

Проект «Сонячний Великдень» яскравий приклад відродження національних звичаїв України за допомогою різних видів декоративно-прикладного мистецтва та поновлення традицій, які існували в українській культурі вже багато тисячоліть.

Фотоілюстрації надано музеем

Офіційний сайт: https://www.dolesko.com/

Facebook

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]