fbpx
Свята та традиції

«Сонячний Великдень» від українських майстрів традиційного декоративного мистецтва

19.04.2019, 17:00

У Центрі Української Культури та Мистецтва відбулося урочисте відкриття щорічної виставки «Сонячний Великдень-2019», яка присвячена традиційній великодній тематиці. На виставці представлено близько 2000 експонатів від 46 майстрів та талановитих дитячих колективів з усієї України.

This slideshow requires JavaScript.

Експозиція займає три поверхи великодньої атрибутики, тут ви зможете побачити українську художню кераміку, колекцію декоративних яєць з усього світу, авторську народну ляльку в традиційній техніці килимарства, глиняні скульптури й твори українського народного декоративного малярства.

Головною метою проекту «Сонячний Великдень» є демонстрація творчості українських митців із декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, об’єднаних великодньою тематикою.

«Ми намагаємося демонструвати та підтримувати декоративно-прикладне мистецтво, а також показувати та прививати українському народу традиції Великодня.  Щороку все більше майстрів хочуть представити свої роботи на виставці, оскільки вона надихає митців збагачувати українську культуру. У нас справді багата культура, яку можуть творити талановиті люди з наших звичаїв, які передаються з покоління в покоління», – розповідає Анастасія Горобець, куратор проекту «Сонячний Великдень».

Учасниками виставки стали Заслужені майстри народної творчості України – Олександра Пренко та Зоя Сташук, члени Національної спілки художників України – Олена та Надія Козак, майстриня декоративного малярства – Роксолана Дудка, а також митці з різних регіонів України.

Про колекцію декоративних яєць з усього світу розповідає Зоя Сташук, Заслужений майстер народної творчості України:

«Колекції яєць, які тут представлені, майже повністю прикрашені роботами моїх учениць – Лесі та Юлі. Вони писанкарки-колекціонери, а орнаменти, представлені в цій колекції відписані зі стародавнього альбому і не повторюються в жодному з альбомів 19 ст. Я впевнена, що є ще багато стародавніх зразків писанок, тож ми маємо віднаходити їх та творити для того, щоб зберегти та збагатити нашу унікальну українську культуру».

Завдяки проекту «Сонячний Великдень» з кожним роком збільшується кількість відвідувачів виставки та тих, хто хоче розвивати свій талант у напрямку традиційного українського декоративного мистецтва.

«Вже в третій раз завітав на виставку, цього разу тут представлена писанка мого сина – Микити. Мені цікаво дивитися на картини, художню кераміку, інші напрями декоративного мистецтва і дуже приємно, що роботи об’єднані великодньою тематикою. Щороку тут завжди проводять цікаві заходи, приділяється увага саме українським традиціям в мистецтві. Можна взяти організаторам за правило, розширювати експозицію в цьому напрямку, представляти інші твори декоративного мистецтва, які будуть дотичні до Великодньої тематики», – ділиться враженнями Антон Коломієць, відвідувач виставки.

This slideshow requires JavaScript.

Проект «Сонячний Великдень» яскравий приклад відродження національних звичаїв України за допомогою різних видів декоративно-прикладного мистецтва та поновлення традицій, які існували в українській культурі вже багато тисячоліть.

Фотоілюстрації надано музеем

Офіційний сайт: https://www.dolesko.com/

Facebook

Поселення гуцульських «гобітів» у Карпатах

У карпатській Верховині завершили другу чергу будівництва автентичного проєкту «Гобітхіл». Андрій Боєчко, один із авторів проєкту повідомив, що це не готельний комплекс і не турбаза, а окреме містечко, презентацію якого планують 4-го червня. Він також наголошує, що казкове місто-країна матиме свій герб, гімн, прапор, валюту, конституцію, декларацію про незалежність від орків тощо. Перші 10 криївок […]

Українці відзначають День Вишиванки 🌺

У третій четвер травня відзначають Всесвітній День Вишиванки.  Для українців це – не предмет одягу, а національний символ і талісман. Наші предки вірили, що вона може захистити від злих сил. Вишиванка відображає особливості регіонів України: через візерунки, кольори, нитки із використанням кори, листя та квітів. Цьогорічна тема – формування дерева роду. Мета – збереження пам`яті […]

Музей у Канзас-Сіті відвідали пінгвіни

Культурні установи продовжують змагання за увагу відвідувачів. Цього разу відмітився Канзас —> 🖼 🐧🐧🐧 Так, Музей мистецтв Нельсона-Аткінса об`єднався із міським зоопарком та запросив до себе його постійних жителів – трьох перуанських пінгвінів. Вони відвідали музей, де «уважно розглядали роботи і почували себе вельми поважно». Директор зоопарку Ренді Вістхоф відмітив, що крилатим екскурсія дуже сподобалась […]

Добірка онлайн-колекцій музеїв світу, від яких захоплює подих 🏛

Рекомендація The News&Culture👇🏻 ▪️ Виставки у Метрополітен-музеї, Нью-Йорк Музей мистецтва Метрополітен – один із найбільш відвідуваних у світі. Його засновано у 1870 році в Нью-Йорку (США). Будівлю розміщено між трьома знаковими місцями: The Met Fifth Avenue, The Met Breuer та The Met Cloisters. Музей зберігає твори мистецтва з усього світу: скарбниця рідкісних предметів, пам’ятки Стародавніх […]