fbpx
Мистецтво А. Шубенков

Подвійний погляд на українське мистецтво Олега Шупляка

01.04.2019, 10:00

У Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС в рамках проекту «Культурна дипломатія» відбулося урочисте відкриття виставки робіт сучасного українського художника Олега Шупляка «Рідна земля».

This slideshow requires JavaScript.

В рамках експозиції представлені десятки робіт із колекції «Двовзори», а весь творчий доробок художника цієї серії нараховує близько 100 творів. У 1991 році Олег намалював першу картину-ілюзію Тараса Шевченка під назвою «Кобзар», і вже потім не зміг зупинитися.

«‘Двовзори’ – це українське слово, яке означає подвійний погляд. В першому портреті-ілюзії Тараса Шевченка зображені символи Дніпра, Круч, Кобзаря. Таким чином, ця картина втілює образ незалежної української держави. У своїй творчості я використовую народну символіку та архетипні образи, щоб показати унікальність та самобутність української культури. Мені дуже приємно, що українці розуміють та відчувають моє мистецтво», – розповідає український художник Олег Шупляк.

Олег працює в різних напрямках живопису: асоціативного символізму, абстракціонізму, сюрреалізму, однак картини з подвійним змістом для нього – особливе мистецтво.

Під час створення ілюзійного твору митець поєднує обличчя та сюжет, а головна особливість його картин в справжній українській народній тематиці. З колекції «Двовзори» на вас дивитимуться відомі письменники, науковці, художники, а також історичні діячі України та світу.

«Кожна картина Олега Шупляка із серії ‘Двовзори’ дуже символічна та змістовна. Художник зображує реальність життя, показує сутність української культури в своїх роботах, тож можливо, саме скромність української натури просуває його мистецтво в світі. Дай Боже, щоб метаморфози, які можна побачити в його картинах, вплинули на життя людей і, нарешті, принесли мир і злагоду на нашу землю», – ділиться своїми враженнями Ніна, відвідувачка виставки.

This slideshow requires JavaScript.

Олег Шупляк – член Національної спілки художників України з 2000 року, нагороджений званням «Заслужений художник України», Лауреат премій ім. Михайла Бойчука (2014), а також Всеукраїнської премії ім. братів Лепких (2018). Художник став автором офіційного логотипу до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Завдяки своєрідній техніці, картини-ілюзії українського художника отримали визнання українських та зарубіжних поціновувачів мистецтва. Олег Шупляк брав участь в численних колективних та персональних виставках в Україні, Польщі, Великобританії, Росії, Японії, Кореї, США, Данії та Португалії.

Нині роботи художника знаходяться у колекціях міжнародних фондів, Міністерства культури України, Національного музею Тараса Шевченка у Києві, а також у багатьох приватних колекціях.

Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС активно співпрацює із 64 закордонними та українськими профільними навчальними закладами, відомствами та освітньо-науковими інституціями.

Головною метою «Культурної дипломатії» є створення спільних проектів за допомогою мистецтва, можливість розказати світові про Україну та сприяти міжнародній інтеграції культурних індустрій, адже культура є невід’ємною частиною зовнішньої політики.

Офіційний сайт:

http://www.art.ber.te.ua/?fbclid=IwAR2XE6Q_LJbF0JqfNs8iEv4YF37JJsigSvXeh0WlCuP_zJ-687bx-ldBvlc

Facebook

Поселення гуцульських «гобітів» у Карпатах

У карпатській Верховині завершили другу чергу будівництва автентичного проєкту «Гобітхіл». Андрій Боєчко, один із авторів проєкту повідомив, що це не готельний комплекс і не турбаза, а окреме містечко, презентацію якого планують 4-го червня. Він також наголошує, що казкове місто-країна матиме свій герб, гімн, прапор, валюту, конституцію, декларацію про незалежність від орків тощо. Перші 10 криївок […]

Українці відзначають День Вишиванки 🌺

У третій четвер травня відзначають Всесвітній День Вишиванки.  Для українців це – не предмет одягу, а національний символ і талісман. Наші предки вірили, що вона може захистити від злих сил. Вишиванка відображає особливості регіонів України: через візерунки, кольори, нитки із використанням кори, листя та квітів. Цьогорічна тема – формування дерева роду. Мета – збереження пам`яті […]

Музей у Канзас-Сіті відвідали пінгвіни

Культурні установи продовжують змагання за увагу відвідувачів. Цього разу відмітився Канзас —> 🖼 🐧🐧🐧 Так, Музей мистецтв Нельсона-Аткінса об`єднався із міським зоопарком та запросив до себе його постійних жителів – трьох перуанських пінгвінів. Вони відвідали музей, де «уважно розглядали роботи і почували себе вельми поважно». Директор зоопарку Ренді Вістхоф відмітив, що крилатим екскурсія дуже сподобалась […]

Добірка онлайн-колекцій музеїв світу, від яких захоплює подих 🏛

Рекомендація The News&Culture👇🏻 ▪️ Виставки у Метрополітен-музеї, Нью-Йорк Музей мистецтва Метрополітен – один із найбільш відвідуваних у світі. Його засновано у 1870 році в Нью-Йорку (США). Будівлю розміщено між трьома знаковими місцями: The Met Fifth Avenue, The Met Breuer та The Met Cloisters. Музей зберігає твори мистецтва з усього світу: скарбниця рідкісних предметів, пам’ятки Стародавніх […]