fbpx
Мистецтво А. Шубенков

Подвійний погляд на українське мистецтво Олега Шупляка

01.04.2019, 10:00

У Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС в рамках проекту «Культурна дипломатія» відбулося урочисте відкриття виставки робіт сучасного українського художника Олега Шупляка «Рідна земля».

This slideshow requires JavaScript.

В рамках експозиції представлені десятки робіт із колекції «Двовзори», а весь творчий доробок художника цієї серії нараховує близько 100 творів. У 1991 році Олег намалював першу картину-ілюзію Тараса Шевченка під назвою «Кобзар», і вже потім не зміг зупинитися.

«‘Двовзори’ – це українське слово, яке означає подвійний погляд. В першому портреті-ілюзії Тараса Шевченка зображені символи Дніпра, Круч, Кобзаря. Таким чином, ця картина втілює образ незалежної української держави. У своїй творчості я використовую народну символіку та архетипні образи, щоб показати унікальність та самобутність української культури. Мені дуже приємно, що українці розуміють та відчувають моє мистецтво», – розповідає український художник Олег Шупляк.

Олег працює в різних напрямках живопису: асоціативного символізму, абстракціонізму, сюрреалізму, однак картини з подвійним змістом для нього – особливе мистецтво.

Під час створення ілюзійного твору митець поєднує обличчя та сюжет, а головна особливість його картин в справжній українській народній тематиці. З колекції «Двовзори» на вас дивитимуться відомі письменники, науковці, художники, а також історичні діячі України та світу.

«Кожна картина Олега Шупляка із серії ‘Двовзори’ дуже символічна та змістовна. Художник зображує реальність життя, показує сутність української культури в своїх роботах, тож можливо, саме скромність української натури просуває його мистецтво в світі. Дай Боже, щоб метаморфози, які можна побачити в його картинах, вплинули на життя людей і, нарешті, принесли мир і злагоду на нашу землю», – ділиться своїми враженнями Ніна, відвідувачка виставки.

This slideshow requires JavaScript.

Олег Шупляк – член Національної спілки художників України з 2000 року, нагороджений званням «Заслужений художник України», Лауреат премій ім. Михайла Бойчука (2014), а також Всеукраїнської премії ім. братів Лепких (2018). Художник став автором офіційного логотипу до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Завдяки своєрідній техніці, картини-ілюзії українського художника отримали визнання українських та зарубіжних поціновувачів мистецтва. Олег Шупляк брав участь в численних колективних та персональних виставках в Україні, Польщі, Великобританії, Росії, Японії, Кореї, США, Данії та Португалії.

Нині роботи художника знаходяться у колекціях міжнародних фондів, Міністерства культури України, Національного музею Тараса Шевченка у Києві, а також у багатьох приватних колекціях.

Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС активно співпрацює із 64 закордонними та українськими профільними навчальними закладами, відомствами та освітньо-науковими інституціями.

Головною метою «Культурної дипломатії» є створення спільних проектів за допомогою мистецтва, можливість розказати світові про Україну та сприяти міжнародній інтеграції культурних індустрій, адже культура є невід’ємною частиною зовнішньої політики.

Офіційний сайт:

http://www.art.ber.te.ua/?fbclid=IwAR2XE6Q_LJbF0JqfNs8iEv4YF37JJsigSvXeh0WlCuP_zJ-687bx-ldBvlc

Facebook

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]