fbpx
Інновації, Про культуру Марія Старікова

Паризький тиждень моди 2020

22.07.2020, 18:00

Паризький тиждень моди змінив уявлення про сучасний подіум. Зазвичай нові колекції демонструють через виставки, шоу талантів та покази мод, але не цього разу.

Карантин змусив дизайнерів відійти від звичного на користь безпечного. Вони експериментували: не з концепцією, не з одягом, не з моделями – із простором та формою вираження.

Що з цього вийшло? 🌾

■ Бренд Études (Франція) відкрив показ коротким фільмом з образами весна/літо 2021. Моделі пройшлися вулицями Парижа, стираючи кордони між світом та закритими зібраннями.

CMMN SWDN (Швеція) зняли відео, в якому моделі блукають пшеничним «полем», що заміняє подіум, чим підкреслюють взаємозв`язок людини і природи.

■ Бренд Jacquemus (Франція) таки провів показ – у справжньому полі, зі справжніми гостями. Людей розмістили на відстані 1,5 метри вдовж доріжок, якими снували моделі.

■ Хореограф Піна Бауш надихнула бренд Wooyoungmi (Південна Корея) на створення короткого фільму: моделі танцюють у покинутому театрі 19-го століття, а колекцію презентують мовою тіл, що рухаються під музику.

■ Дизайнери Bluemarble (Франція) вбрали моделей як хіпі й випустили на вулицю. Прогулюючись, вони привертали увагу, чим долучили перехожих і «оживили» промо.

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]