fbpx
Про культуру, Блог Марія Старікова

Огляд «Звітнього проєкту 2019» від УКФ

10.12.2019, 18:00

Український культурний фонд спільно із Центром сучасного мистецтва М17 провели триденний «Звітний проєкт 2019». Він являє собою панельні дискусії та виставкову частину зокрема.

Кожна інсталяція покликана привернути відвідувачів до важливих тем, що потребують підтримки і загальної уваги: інклюзивне мистецтво, інноваційний продукт, культура і туризм, регіональні особливості. Для передачі й відображення контексту було застосовано сучасні технології та мистецькі техніки. Як результат – нові формати.

Онлайн-ресурси: їх можна поділити на кілька груп, що охопили різні культурні сектори: віртуальні архіви та музеї, інформаційні веб-сайти, чат-боти, мобільні додатки тощо.

Аудіо: спрямовані на різну аудиторію, вони допомагають робити мистецтво доступним та популяризують його (аудіозаписи, аудіогіди, аудіокнижки).

Відео: створення сценаріїв, тритментів, тизерів, реалізація робочої версії фільму або пілотної – серіалу.

Видання: книжки, комікси, журнали, артбуки – усе це видавалось завдяки підтримці УКФ в межах різних програм, що охоплюють 46 проєктів.

Інклюзивне мистецтво: програма покликана сприяти забезпеченню культурних прав для людей з інвалідністю, націлена на подолання бар`єрів між ними та суспільством.

VRAR: дають можливість по-новому подивитися на об`єкти культурної спадщини, осучаснити класичне і розширити аудиторію споживачів.

Загалом, на виставці можна побачити роботи таких митців, як Олег Голосій («Живопис нон-стоп»), спадщину Миколі Хвильового і проєкти, створені за підтримки УКФ («Zelyonka SPACE UP»). Учасники та координатори не побоялися виходити за межі можливостей і уявлень, аби яскраво та доцільно презентувати свою працю.

«Досить дивно представляти фестиваль танцю інсталяцією, адже танець – це динаміка та рухи, а нерухомий об`єкт – щось зовсім інше. Найкращий варіант для нас – це відео, але не проста проекція на стіні» – розповів Антон Овчінніков, хореограф та координатор проєкту Zelyonka SPACE UP. – Оскільки тема цьогорічного фестивалю – «Тіло міста», і більша його частина – це вуличні перфоменси, ми створили інсталяцію, яка є відображенням міста, і занурили у неї мобільні пристрої. Якщо зазирнути у деякі вікна – можна підглянути фрагменти наших вистав». 

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]