fbpx
Мистецтво Шубенков А.

Образ української Мадонни для гуцульської пані

21.03.2019, 17:00

Виставка «Панни-Мадонни-Гуцулки», яка присвячена образу українських гуцулок, проходить у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва.

Представлені 14 комплексів яскравого червонобарвного одягу з додатковими аутентичними елементами народного строю та авторською інтерпретацією традиційних орнаментів та методів обробки тканини.

This slideshow requires JavaScript.

Костюми привертають увагу відвідувачів своїм кольором та монументальністю.

“Коли я зайшов до зали, в першу чергу, звернув увагу на високі вбрання червоного кольору з українськими деталями. Я ніколи раніше подібного не бачив. Одразу ж з’явилося питання: чому автор зробив таке високе вбрання і для кого. Звісно, як чоловік, я асоціюю ці експонати з образом жінки, яка має бути величною, незалежною та гордою”, – ділиться своїми враженнями пан Тарек, відвідувач виставки.

На думку організаторів, цінність цієї експозиції в своєрідному баченні автором образу гуцульської жінки, яка має бути Мадонною і завжди виглядати як справжня панна. Мистецький образ доповнюється різноманітними елементами тканих прийомів: китиці, обрамлення з валяння  та геометричний орнамент, виконаний технікою човникового ткання, який характерний для карпатського регіону.

Автором цих образів є Дорота Сак, польська художниця, яка неодноразово відвідувала території українських Карпат. Впродовж пізнання самобутньої культури і мистецтва гуцулів майстриня вирішила створити сучасні моделі одягу, і таким чином зробити внесок в український етнодизайн.

“Авторські костюми є по-справжньому мистецькими творами, оскільки художники на основі етнічних зразків створюють нові образи, змінюють традиційні комплектуючі одягу, що дозволяє познайомити широкий загал із самобутньою українською культурою”, – пояснює куратор етномистецького проекту «Екологічний ракурс» Людмила Білоус.

Загалом в музеї представлено три виставки сучасних митців Польщі та України в рамках Міжнародного етномистецького проекту «Екологічний ракурс», учасницею якого є й Дорота Сак.

Виставка «ДВА КРИЛА» Оксани Литвин та Ярослава Сахро з Коломиї презентує ексклюзивний одяг з ліжникової нитки, тоді як виставка «ДО ВІНЦЯ» Зеновії Шульги зі Львова – сучасні весільні строї з традиційними українськими мотивами.

Проект «Екологічний ракурс» об’єднує багатьох митців України, Польщі, Білорусі, Молдови та інших країн Європи, які працюють у сфері етнодизайну.

Завдяки щорічним творчим пленерам народні майстри з усього світу мають можливість поділитися творчими здобутками та внести нові елементи у власні роботи. Тож, на основі кращих національних мистецьких надбань відбувається популяризація традиційної культури в світі.

Офіційний сайт: http://www.mundm.kiev.ua/

Facebook

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]