fbpx
Мистецтво Шубенков А.

Образ української Мадонни для гуцульської пані

21.03.2019, 17:00

Виставка «Панни-Мадонни-Гуцулки», яка присвячена образу українських гуцулок, проходить у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва.

Представлені 14 комплексів яскравого червонобарвного одягу з додатковими аутентичними елементами народного строю та авторською інтерпретацією традиційних орнаментів та методів обробки тканини.

This slideshow requires JavaScript.

Костюми привертають увагу відвідувачів своїм кольором та монументальністю.

“Коли я зайшов до зали, в першу чергу, звернув увагу на високі вбрання червоного кольору з українськими деталями. Я ніколи раніше подібного не бачив. Одразу ж з’явилося питання: чому автор зробив таке високе вбрання і для кого. Звісно, як чоловік, я асоціюю ці експонати з образом жінки, яка має бути величною, незалежною та гордою”, – ділиться своїми враженнями пан Тарек, відвідувач виставки.

На думку організаторів, цінність цієї експозиції в своєрідному баченні автором образу гуцульської жінки, яка має бути Мадонною і завжди виглядати як справжня панна. Мистецький образ доповнюється різноманітними елементами тканих прийомів: китиці, обрамлення з валяння  та геометричний орнамент, виконаний технікою човникового ткання, який характерний для карпатського регіону.

Автором цих образів є Дорота Сак, польська художниця, яка неодноразово відвідувала території українських Карпат. Впродовж пізнання самобутньої культури і мистецтва гуцулів майстриня вирішила створити сучасні моделі одягу, і таким чином зробити внесок в український етнодизайн.

“Авторські костюми є по-справжньому мистецькими творами, оскільки художники на основі етнічних зразків створюють нові образи, змінюють традиційні комплектуючі одягу, що дозволяє познайомити широкий загал із самобутньою українською культурою”, – пояснює куратор етномистецького проекту «Екологічний ракурс» Людмила Білоус.

Загалом в музеї представлено три виставки сучасних митців Польщі та України в рамках Міжнародного етномистецького проекту «Екологічний ракурс», учасницею якого є й Дорота Сак.

Виставка «ДВА КРИЛА» Оксани Литвин та Ярослава Сахро з Коломиї презентує ексклюзивний одяг з ліжникової нитки, тоді як виставка «ДО ВІНЦЯ» Зеновії Шульги зі Львова – сучасні весільні строї з традиційними українськими мотивами.

Проект «Екологічний ракурс» об’єднує багатьох митців України, Польщі, Білорусі, Молдови та інших країн Європи, які працюють у сфері етнодизайну.

Завдяки щорічним творчим пленерам народні майстри з усього світу мають можливість поділитися творчими здобутками та внести нові елементи у власні роботи. Тож, на основі кращих національних мистецьких надбань відбувається популяризація традиційної культури в світі.

Офіційний сайт: http://www.mundm.kiev.ua/

Facebook

Поселення гуцульських «гобітів» у Карпатах

У карпатській Верховині завершили другу чергу будівництва автентичного проєкту «Гобітхіл». Андрій Боєчко, один із авторів проєкту повідомив, що це не готельний комплекс і не турбаза, а окреме містечко, презентацію якого планують 4-го червня. Він також наголошує, що казкове місто-країна матиме свій герб, гімн, прапор, валюту, конституцію, декларацію про незалежність від орків тощо. Перші 10 криївок […]

Українці відзначають День Вишиванки 🌺

У третій четвер травня відзначають Всесвітній День Вишиванки.  Для українців це – не предмет одягу, а національний символ і талісман. Наші предки вірили, що вона може захистити від злих сил. Вишиванка відображає особливості регіонів України: через візерунки, кольори, нитки із використанням кори, листя та квітів. Цьогорічна тема – формування дерева роду. Мета – збереження пам`яті […]

Музей у Канзас-Сіті відвідали пінгвіни

Культурні установи продовжують змагання за увагу відвідувачів. Цього разу відмітився Канзас —> 🖼 🐧🐧🐧 Так, Музей мистецтв Нельсона-Аткінса об`єднався із міським зоопарком та запросив до себе його постійних жителів – трьох перуанських пінгвінів. Вони відвідали музей, де «уважно розглядали роботи і почували себе вельми поважно». Директор зоопарку Ренді Вістхоф відмітив, що крилатим екскурсія дуже сподобалась […]

Добірка онлайн-колекцій музеїв світу, від яких захоплює подих 🏛

Рекомендація The News&Culture👇🏻 ▪️ Виставки у Метрополітен-музеї, Нью-Йорк Музей мистецтва Метрополітен – один із найбільш відвідуваних у світі. Його засновано у 1870 році в Нью-Йорку (США). Будівлю розміщено між трьома знаковими місцями: The Met Fifth Avenue, The Met Breuer та The Met Cloisters. Музей зберігає твори мистецтва з усього світу: скарбниця рідкісних предметів, пам’ятки Стародавніх […]