fbpx
Інновації, Важливе Марія Старікова

Найтихіші місця у світі

31.07.2020, 18:00

Втомившись від цивілізації, люди залишають рідні місця – щоб знайти та обжити інші. Таких історій більшає, і багатшим стає нон-фікшн про мандрівників і відлюдників, які транслюють свій досвід. Звідки тенденція?

Одна із причин – брак тиші.

Існує багато джерел шуму, більшість з яких вже невід`ємні для сучасної людини. Немає значення, де ви живете – у місті чи в селищі, у горах чи на узбережжі – «дзеньк» від повідомлення наздожене вас майже всюди.

Чи існують у природі місця без доріг, будинків, де шум – від водоспадів і щебетання птахів? На щастя, так.

До них зараховують так звані «квадратні дюйми тиші». Ми вивчили записки саундтрекерів і склали список.

1. Парк Олімпік, США

У Вашингтоні знаходиться тропічний ліс Хох. Це місце виявив акустичний еколог Гордон Хемптон, і звучить воно так. Тишу створюють папороть, мох, хвойні та листяні дерева. Щоб зберегти шумоізоляцію, він переконав три авіакомпанії змінити свої маршрути.

2. Парк Синхараджа, Шрі-Ланка

Біосферний заповідник площею 12 га. Це одне з небагатьох місць на Землі, не займаних людиною. Джунглі з рідкісними видами метеликів, птахів, рептилій і ссавців увійшли до списку «Всесвітньої природної спадщини» ЮНЕСКО.

3. Арктичний заповідник, Аляска

Регіон населяють різні, зокрема рідкісні види тварин: полярний ведмідь, вівцебик, гренландський кит. Переміщатися територією можна або спеціальними стежками, або повітряним транспортом. Вплив людини – мінімальний.

4. Кроноцький заповідник, Росія

Знаходиться на Далекому Сході і складається із тундри, гейзерів, водоспадів, термальних озер та восьми діючих вулканів. Тут майже немає туристів, зате є своя «Долина смерті» з високою концентрацією отруйних газів.

5. Заповідник Селус, Африка

Розташований у Танзанії. Це найбільший заповідник в Африці без людського втручання. Його називають «парком жирафів». Окрім довгошиїв, тут водяться слони, бегемоти, крокодили, леви і леопарди. Людські поселення заборонені, шуми створює виключно дика природа.

6. Кратер Халеакала, США

На гавайському острові Мауї знаходиться Національний парк Халеакала, його родзинка – однойменний неактивний вулкан. З кратера, який місцеві прозвали «будинок сонця», можна спостерігати схід. За даними Служби національних парків США, рівень шуму всередині складає 10 дБ (як при рівному диханні).

7. Ліс Кілдер, Англія

Професор інженерної акустики із Салфордського університету назвав це місце найтихішим у Великобританії. Ліс знаходиться далеко від міст, доріг та аеропортів. Тут можна побачити маленьких орлів, освіжитися в озері, розміститись із телескопом: місце вважається найтемнішим в Англії.

8. Парк Калахарі-Гемсбок, ПАР

Величезна екосистема, в якій водяться газелі, антилопи, зебри і гну. Червоні піщані дюни, поодинокі дерева і тиша привабливі для людей, яких тут майже не буває 🙂

Акустичні геологи називають й інші місця, в яких можна відчути тишу, а значить – почути власне дихання і серцебиття. Наприклад, печери, в яких не тече вода, одеські катакомби і безлунні кімнати (камери).

[ Molodist ] Бесіда з Івет Кастело | «Охос-Неґрос»

Команда The News&Culture цілий тиждень відвідувала заходи і покази Київського Міжнародного кінофестиваля «Молодість» 2020. Ми переглянули багато стрічок, спілкувалися з акторами та режисерами, і тепер, коли все вже позаду, розпочинаємо унікальний цикл кіно-матеріалів. Перший пішов!  Номінація: Міжнародний конкурс Режисери: Марта Лайяна, Івет Кастело Країна: Іспанія / 2019 Про що: Паула вирушає на канікули до містечка […]

7 ЕКО-СТРІЧОК ПРО НАШ СВІТ 🌎

Люди повинні припинити використовувати природу, як майстерню для своїх експериментів. Кожен з нас може зробити щось корисне, але що? Для початку – давайте більше дізнаємось про світ, в якому ми живемо. 1. «Наша планета» | Our Planet (2019) Цикл документальних фільмів від Netflix. Кожна серія розповідає про окрему частину природи: ліси, джунглі, океани, льодовики. Прекрасна […]

Екзопланети: що це?

Науковці з Ворицького університету Великобританії створили штучний інтелект, на базі даних з телескопа «Кеплер». Нейромережа розрізняє випромінювання планет, чим відрізняє реальних від помилкових. В ході експерименту вона відкрила 50 нових екзопланет – тепер їх вивчатимуть астрономи. Екзопланети перебувають за межами Сонячної системи. Вони дрейфують космічним простором; обертається навколо інших зірок від 1 до 200 днів. […]

Нові часи потребують інноваційних рішень

Що цікавого сталося у сфері інновацій за останні два тижні? Ділимось 📱📲 🔸 Креативна агенція Ffface спільно з брендом одягу Finch розробили мерч з доповненою реальністю для Pepsi. Якщо відкрити фільтр Instagram та навести камеру на футболку, з принта випливають бульбашки, які можна лопати, а в одну з них – помістити користувача. 🔸 У безкоштовному […]