fbpx
Важливе, Мистецтво, Персони Шубенков А.

Мистецтво творчої родини Сергія Григор’єва в портретах з приватної колекції

25.03.2019, 18:00

В Музеї сучасного мистецтва України презентували виставку «Сімейний альбом. С. О. Григор’єв та його творча родина». В рамках проекту «Сімейні цінності – Родинні зв’язки» зали музею прикрасили біля 100 творчих робіт талановитих 29 художників родини Сергія Григор’єва.

«Виставка Сімейного альбому є унікальною, оскільки нам вдалося зібрати роботи всієї творчої родини Григор’єва в наших залах. Кожний з представлених тут художників цілком заслуговує на свою персональну виставку, адже їх роботи зберігаються в найкращих музеях не тільки України, а й світу. Організатором виставки став внук Сергія Олексійовича – Іван, тож сімейна творчість всієї родини набула тут особливого звучання», – розповідає Ірина Алєксєєва, мистецтвознавець Музею сучасного мистецтва України.

This slideshow requires JavaScript.

Сімейний альбом – справжня історія роду, поєднання характерів та людських долей, творче життя художників, яке сповнене любов’ю та натхненням. Відвідувачі можуть відкрити для себе величезну творчу спадщину Сергія Олексійовича Григор’єва і його родини.

«Ця прекрасна родина Григор’єва і далі продовжує творити історію образотворчого мистецтва нашої країни. Кожна робота має унікальне відображення свого ‘Я’ художника. Україна може пишатися своєю якісною професійною художньою школою та образотворчим мистецтвом», – говорить Зикунов Петро Олександрович, Заслужений художник України.

Кожний художник цієї творчої родини пройшов свій шлях у мистецтві, віднайшов стиль та відображення свого «Я».  Загалом, художники вимогливі до власної творчості, тож саме врахування досвіду старших та постійне навчання допомагає їм знаходити баланс та внутрішню гармонію, щоб потім доторкатися мистецтвом до тонких струн людської душі.

This slideshow requires JavaScript.

Сергій Олексійович Григор’єв – народний художник СРСР, живописець та графік, дійсний член Академії мистецтв СРСР. Його жанрові роботи, як цікаві оповідання – правдиві та з важливими деталями, які передають найтонший стан людської душі, проникливо розкривають характери персонажів. Талант Сергія Олексійовича було помічено і оцінено за життя, він мав державні нагороди, його роботи знаходяться в найкращих музеях світу. На думку родичів Сергія Григор’єва, він навчив їх головному – любові до світу та мистецтва.

«Сергій Олексійович Григор’єв був дуже талановитою та чарівною людиною невисокого зросту. Він завжди красномовно говорив, деколи іронічно, добре розбирався в історії, знав безліч текстів на пам’ять та любив читати Гоголя, Марка Твена, О’Генрі. Він невпинно працював, міг зробити по три-чотири роботи в день, проте часу для сім’ї приділяв достатньо.  Як зараз пригадую: поки грає пластинка бременських музик, а діти на дворі – дідусь робить портрет маслом», –  розповідає Іван Григор’єв, онук Сергія Григор’єва.

Основною традицією сім’ї Григор’євих був малюнок портретів, адже художник має дотримуватися усіх позицій жанру, а портрет – завжди збірний образ, який характеризує роботу майстра якнайкраще.

«На цій виставці представлені роботи з приватної колекції родини, деякі з яких раніше взагалі не виставлялися. Тут ви можете знайти всіх членів сім’ї в портретах. Тим не менш, так само представлена ​​творчість цих художників, і дуже добре помітно як позначилися вплив, настрої та техніки один на одного в мистецтві», – розповідає Ельміра Шемседінова, внучата племінниця Сергія Олексійовича Григор’єва.

 

Виставка Сімейного альбому Сергія Григор’єва є гарним прикладом перевтілення особливостей українських творчих родин в українську культурну спадщину. Ці роботи безперечно подарують вам піднесений емоційний стан та естетичне задоволення.

«Переглянувши роботи цієї виставки, я був приємно здивований їх різноманітністю. В цій колекції представлений зріз українського мистецтва довжиною в 70 років. І все ж таки, я знову впевнився, що найкращий час для відродження українського мистецтва та його слави були шістдесяті роки. Тим не менш, українське мистецтво розвивається далі, і воно має бути прекрасним всупереч всьому», – наголосив український художник та мистецтвознавець Дмитро Корсунь.

Офіційний сайт: http://modern-museum.org.ua/

Facebook

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]