fbpx
Важливе, Мистецтво, Персони Шубенков А.

Мистецтво творчої родини Сергія Григор’єва в портретах з приватної колекції

25.03.2019, 18:00

В Музеї сучасного мистецтва України презентували виставку «Сімейний альбом. С. О. Григор’єв та його творча родина». В рамках проекту «Сімейні цінності – Родинні зв’язки» зали музею прикрасили біля 100 творчих робіт талановитих 29 художників родини Сергія Григор’єва.

«Виставка Сімейного альбому є унікальною, оскільки нам вдалося зібрати роботи всієї творчої родини Григор’єва в наших залах. Кожний з представлених тут художників цілком заслуговує на свою персональну виставку, адже їх роботи зберігаються в найкращих музеях не тільки України, а й світу. Організатором виставки став внук Сергія Олексійовича – Іван, тож сімейна творчість всієї родини набула тут особливого звучання», – розповідає Ірина Алєксєєва, мистецтвознавець Музею сучасного мистецтва України.

This slideshow requires JavaScript.

Сімейний альбом – справжня історія роду, поєднання характерів та людських долей, творче життя художників, яке сповнене любов’ю та натхненням. Відвідувачі можуть відкрити для себе величезну творчу спадщину Сергія Олексійовича Григор’єва і його родини.

«Ця прекрасна родина Григор’єва і далі продовжує творити історію образотворчого мистецтва нашої країни. Кожна робота має унікальне відображення свого ‘Я’ художника. Україна може пишатися своєю якісною професійною художньою школою та образотворчим мистецтвом», – говорить Зикунов Петро Олександрович, Заслужений художник України.

Кожний художник цієї творчої родини пройшов свій шлях у мистецтві, віднайшов стиль та відображення свого «Я».  Загалом, художники вимогливі до власної творчості, тож саме врахування досвіду старших та постійне навчання допомагає їм знаходити баланс та внутрішню гармонію, щоб потім доторкатися мистецтвом до тонких струн людської душі.

This slideshow requires JavaScript.

Сергій Олексійович Григор’єв – народний художник СРСР, живописець та графік, дійсний член Академії мистецтв СРСР. Його жанрові роботи, як цікаві оповідання – правдиві та з важливими деталями, які передають найтонший стан людської душі, проникливо розкривають характери персонажів. Талант Сергія Олексійовича було помічено і оцінено за життя, він мав державні нагороди, його роботи знаходяться в найкращих музеях світу. На думку родичів Сергія Григор’єва, він навчив їх головному – любові до світу та мистецтва.

«Сергій Олексійович Григор’єв був дуже талановитою та чарівною людиною невисокого зросту. Він завжди красномовно говорив, деколи іронічно, добре розбирався в історії, знав безліч текстів на пам’ять та любив читати Гоголя, Марка Твена, О’Генрі. Він невпинно працював, міг зробити по три-чотири роботи в день, проте часу для сім’ї приділяв достатньо.  Як зараз пригадую: поки грає пластинка бременських музик, а діти на дворі – дідусь робить портрет маслом», –  розповідає Іван Григор’єв, онук Сергія Григор’єва.

Основною традицією сім’ї Григор’євих був малюнок портретів, адже художник має дотримуватися усіх позицій жанру, а портрет – завжди збірний образ, який характеризує роботу майстра якнайкраще.

«На цій виставці представлені роботи з приватної колекції родини, деякі з яких раніше взагалі не виставлялися. Тут ви можете знайти всіх членів сім’ї в портретах. Тим не менш, так само представлена ​​творчість цих художників, і дуже добре помітно як позначилися вплив, настрої та техніки один на одного в мистецтві», – розповідає Ельміра Шемседінова, внучата племінниця Сергія Олексійовича Григор’єва.

 

Виставка Сімейного альбому Сергія Григор’єва є гарним прикладом перевтілення особливостей українських творчих родин в українську культурну спадщину. Ці роботи безперечно подарують вам піднесений емоційний стан та естетичне задоволення.

«Переглянувши роботи цієї виставки, я був приємно здивований їх різноманітністю. В цій колекції представлений зріз українського мистецтва довжиною в 70 років. І все ж таки, я знову впевнився, що найкращий час для відродження українського мистецтва та його слави були шістдесяті роки. Тим не менш, українське мистецтво розвивається далі, і воно має бути прекрасним всупереч всьому», – наголосив український художник та мистецтвознавець Дмитро Корсунь.

Офіційний сайт: http://modern-museum.org.ua/

Facebook

Поселення гуцульських «гобітів» у Карпатах

У карпатській Верховині завершили другу чергу будівництва автентичного проєкту «Гобітхіл». Андрій Боєчко, один із авторів проєкту повідомив, що це не готельний комплекс і не турбаза, а окреме містечко, презентацію якого планують 4-го червня. Він також наголошує, що казкове місто-країна матиме свій герб, гімн, прапор, валюту, конституцію, декларацію про незалежність від орків тощо. Перші 10 криївок […]

Українці відзначають День Вишиванки 🌺

У третій четвер травня відзначають Всесвітній День Вишиванки.  Для українців це – не предмет одягу, а національний символ і талісман. Наші предки вірили, що вона може захистити від злих сил. Вишиванка відображає особливості регіонів України: через візерунки, кольори, нитки із використанням кори, листя та квітів. Цьогорічна тема – формування дерева роду. Мета – збереження пам`яті […]

Музей у Канзас-Сіті відвідали пінгвіни

Культурні установи продовжують змагання за увагу відвідувачів. Цього разу відмітився Канзас —> 🖼 🐧🐧🐧 Так, Музей мистецтв Нельсона-Аткінса об`єднався із міським зоопарком та запросив до себе його постійних жителів – трьох перуанських пінгвінів. Вони відвідали музей, де «уважно розглядали роботи і почували себе вельми поважно». Директор зоопарку Ренді Вістхоф відмітив, що крилатим екскурсія дуже сподобалась […]

Добірка онлайн-колекцій музеїв світу, від яких захоплює подих 🏛

Рекомендація The News&Culture👇🏻 ▪️ Виставки у Метрополітен-музеї, Нью-Йорк Музей мистецтва Метрополітен – один із найбільш відвідуваних у світі. Його засновано у 1870 році в Нью-Йорку (США). Будівлю розміщено між трьома знаковими місцями: The Met Fifth Avenue, The Met Breuer та The Met Cloisters. Музей зберігає твори мистецтва з усього світу: скарбниця рідкісних предметів, пам’ятки Стародавніх […]