Михайло Грушевський. Студії та джерела
Побачили світ перші два томи нового видавничого проекту Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України – багатотомника «Михайло Грушевський. Студії та джерела».
У першому томі збірника надруковано студії, присвячені археографічним та історичним дослідженням Михайла Грушевського, організаційним заходам вченого у створенні наукових центрів в Австро-Угорській (Львів) та Російській (Київ) імперіях, процесу підготовки четвертого тому «Історії України-Руси», а також його ролі в академічній європейській історіографії.
У джерелах опубліковано листи Олександра Лотоцького, одного з найвидатніших представників української колонії у Петербурзі, раніше не відомий лист Закордонного комітету Української партії соціалістів-революціонерів до Михайла Грушевського, листи українського вченого до колеги Аркадія Лященка у Петербурзі, а також згадки про Михайла Сергійовича у справі-формулярі Федора Савченка.
У другому томі збірника надруковано студії, присвячені археографічній діяльності Михайла Грушевського в Науковому товаристві Шевченка у Львові, організаційним заходам вченого у Всеукраїнській академії наук та його ролі у формуванні концепції УВАН, співпраці з Українською партією соціалістів-революціонерів — як вона відбилася у мемуарних та епістолярних джерелах та його участі у творенні виставки пам’яті Володимира Антоновича у Києві 1928 року як складової національного пантеону.
На сторінках журналу «Український історик» детально проаналізовано художню творчість (прозові твори) історика, вплив Михайла Грушевського на чеських інтелектуалів та розглянуто спогади про вченого.
У джерелах, оприлюднено листи вченого з архіву Російської академії наук до Е. Радлова, В. Миролюбова, М. Лемке, В. М’якотіна, Б. Марковича. Надруковано листи Наталії Романович та Луки Гарматія до Михайла Сергійовича, а також листи Миколи Галія до Володимира Дорошенка щодо процесу підготовки «Вибраних праць» Михайла Грушевського, виданих у Нью-Йорку 1960 року.
Докладніша інформація – за посиланням:
http://archeos.org.ua/?p=15201
За інформацією Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України