fbpx
Мистецтво, Свята та традиції Марія Старікова

Міжнародний флешмоб: День музейного селфі!

15.01.2020, 12:00

Кожну третю середу січня в усьому світі відзначають флешмоб «День музейного селфі». Це нагода відвідати круті виставки, дізнатися щось нове і цікаве, а також – зробити яскраві знімки та завантажити їх у соціальних мережах з хештегом #MuseumSelfieDay. Цього року акція припадає на 15 січня.

фото: https://www.obozrevatel.com

Шостий рік поспіль цей «несерйозний» захід користується величезним успіхом. У багатьох країнах світу музеї не лише підключилися до ініціативи, а й розвивають напрямок, організовуючи для відвідувачів вільний вхід та додаткові конкурси з призами і переможцями.

Багато людей завчасно продумують образи, пози, підбирають аксесуари та обирають експонати (картини, інсталяції, скульптури), щоб їхнє селфі вийшло ефектним. Не слід забувати про кілька правил: не чіпати експонати, не заважати іншим та не забувати вимкнути спалах перш, ніж ввімкнути камеру.

Вперше цей день відзначили у 2014 році за ініціативою Європейського колективу музейних працівників CultureThemes. Автор флешмобу – Мар Діксон, яка прагнула змінити уявлення людей про музеї, як про консервативну структуру. Мета акції – популяризувати їх за допомогою соціальних мереж.

Саме ж явище #MuseumSelfie виникло завдяки фото, розміщеному в блозі Музею Горніман (Лондон) на ресурсі Pinterest. Увагу користувачів привернули світлини відвідувачів на тлі місцевого експоната: реалістичного опудала моржа, що потрапив у колекцію музею в 1893 році.

фото: https://rubryka.com

Найпопулярнішим фоном для селфі стала «Джоконда» Леонардо да Вінчі у Луврі (Париж). Цього дня робітники навіть ставлять спеціальні вказівники, щоб її було не складно відшукати. При цьому, близько підійти до картини неможливо: з усіх боків вона оточена охоронцями та закрита куленепробивним склом, яке відблискує на фото.

Охочих до світлин це, звісна річ, не зупиняє. За підсумками музею, щороку на тлі Мони Лізи фотографується близько 6 мільйонів відвідувачів.

Тож фотографуйтеся й ви, приєднуйтесь до світу мистецтва, відвідуйте музеї і будьте щасливі!

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]