fbpx
Мистецтво

«Лірика музейних фондів» – живопис, графіка, скульптура класиків та новаторів українського мистецтва

16.03.2019, 18:00

Музей сучасного мистецтва України презентував виставку Лірика музейних фондів». У рамках експозиції представлені декоративно-прикладне мистецтво, живопис, графіка і скульптура 65-ти українських майстрів різних художніх шкіл і напрямків.

This slideshow requires JavaScript.

У чотирьох просторих залах можна зустріти роботи відомих художників, таких як Микола Бабак, Валерія Басанець, Тетяна Красна, Адольф Лоза, Роман Сельський.

«Мені дуже приємно знаходитися серед ліричних картин, графіки та скульптури талановитих художників України. Загалом, більшість робіт тут представників зрілого покоління, але помітні також твори мистецтва молодих майстрів. Я цікавлюсь мистецтвом, зокрема технікою малюнку, різними сюжетними лініями та людськими темами, які хвилюють художників: Він, Вона, Любов, Сім’я та Країна. Картина ‘Танцівниця’ вразила мене найбільше, оскільки вона виконана за допомогою лише трьох кольорів: чорного, червоного та білого. І справді, ця виставка надихає», – ділиться своїми враженнями Анна, відвідувачка виставки «Лірика музейних фондів».

Прикладами робіт у напрямку декоративно-прикладного мистецтва є керамічні «закарпатці» Магдалини Белень та гобелени (витканий вручну стінний килим) Лариси Бровді.

Серед графічного мистецтва можна зустріти екслібриси (декоративні книжкові елементи) Миколи Вакера та Геннадія Гармидера. Присутні роботи любителя історичної тематики Анатолія Буртового та живописця в області портрету, пейзажу і побутового жанру Михайла Дерегуса.

Окрасою музейної колекції є скульптура «Обійми» Миколи Білика, який є автором багатьох українських культурних пам’яток. Серед них: пам’ятники княгині Ользі з фігурами Кирила, Мефодія та Андрія Первозванного, Ярославу Мудрому біля Золотих воріт та Архангелу Михаїлу.

«Виставка ‘Лірика музейних фондів’ створена виключно з колекції музею. Ми хотіли зробити таку добірку мистецьких творів, щоб вони відповідали легкому весняному пробудженню та налаштовували відвідувачів на ліричний лад. Поштовхом для створення цієї колекції стало бажання поєднати художників від зрілого періоду творчості до сучасного розвитку мистецтва. Саме тому, в рамках експозиції представлені класичні та сучасні роботи майстрів. Головне для нас, щоб люди, які прийшли насолодитися мистецтвом, отримали нове уявлення про творчість як відомих, так і невідомих майстрів України», – розповідає Алєксєєва Ірина, мистецтвознавець Музею сучасного мистецтва України.

Творчість українських митців багатогранна, їх роботи зберігаються у музеях різних країн світу та приватних колекціях. Українське мистецтво сповнене щирістю та любов’ю однин до одного, світу, України. Тож лірична подорож у чарівний світ краси знайде відгук у кожному небайдужому серці.

Офіційний сайт: http://modern-museum.org.ua/

Facebook

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]