fbpx
Мистецтво

«Лірика музейних фондів» – живопис, графіка, скульптура класиків та новаторів українського мистецтва

16.03.2019, 18:00

Музей сучасного мистецтва України презентував виставку Лірика музейних фондів». У рамках експозиції представлені декоративно-прикладне мистецтво, живопис, графіка і скульптура 65-ти українських майстрів різних художніх шкіл і напрямків.

This slideshow requires JavaScript.

У чотирьох просторих залах можна зустріти роботи відомих художників, таких як Микола Бабак, Валерія Басанець, Тетяна Красна, Адольф Лоза, Роман Сельський.

«Мені дуже приємно знаходитися серед ліричних картин, графіки та скульптури талановитих художників України. Загалом, більшість робіт тут представників зрілого покоління, але помітні також твори мистецтва молодих майстрів. Я цікавлюсь мистецтвом, зокрема технікою малюнку, різними сюжетними лініями та людськими темами, які хвилюють художників: Він, Вона, Любов, Сім’я та Країна. Картина ‘Танцівниця’ вразила мене найбільше, оскільки вона виконана за допомогою лише трьох кольорів: чорного, червоного та білого. І справді, ця виставка надихає», – ділиться своїми враженнями Анна, відвідувачка виставки «Лірика музейних фондів».

Прикладами робіт у напрямку декоративно-прикладного мистецтва є керамічні «закарпатці» Магдалини Белень та гобелени (витканий вручну стінний килим) Лариси Бровді.

Серед графічного мистецтва можна зустріти екслібриси (декоративні книжкові елементи) Миколи Вакера та Геннадія Гармидера. Присутні роботи любителя історичної тематики Анатолія Буртового та живописця в області портрету, пейзажу і побутового жанру Михайла Дерегуса.

Окрасою музейної колекції є скульптура «Обійми» Миколи Білика, який є автором багатьох українських культурних пам’яток. Серед них: пам’ятники княгині Ользі з фігурами Кирила, Мефодія та Андрія Первозванного, Ярославу Мудрому біля Золотих воріт та Архангелу Михаїлу.

«Виставка ‘Лірика музейних фондів’ створена виключно з колекції музею. Ми хотіли зробити таку добірку мистецьких творів, щоб вони відповідали легкому весняному пробудженню та налаштовували відвідувачів на ліричний лад. Поштовхом для створення цієї колекції стало бажання поєднати художників від зрілого періоду творчості до сучасного розвитку мистецтва. Саме тому, в рамках експозиції представлені класичні та сучасні роботи майстрів. Головне для нас, щоб люди, які прийшли насолодитися мистецтвом, отримали нове уявлення про творчість як відомих, так і невідомих майстрів України», – розповідає Алєксєєва Ірина, мистецтвознавець Музею сучасного мистецтва України.

Творчість українських митців багатогранна, їх роботи зберігаються у музеях різних країн світу та приватних колекціях. Українське мистецтво сповнене щирістю та любов’ю однин до одного, світу, України. Тож лірична подорож у чарівний світ краси знайде відгук у кожному небайдужому серці.

Офіційний сайт: http://modern-museum.org.ua/

Facebook

В Італії знайшли античну віллу 🍇

У місті Неграр під виноградниками археологи виявили фундамент давньоримської вілли і мозаїчну підлогу, що збереглася у чудовому (!) стані. Спорудження датується III століттям нашої ери. Воно було знайдено ще 100 років тому, а в 2019-му розкопки поновили. Експедицію очолив Джанні Де Дзуккато. Дослідники поступово знаходять фрагменти древнього житла, які все ще перебувають глибоко під землею. […]

Корпус Титаніка розкриють заради рідкісного артефакту 🚢❗️

Суд Вірджинії дозволив розкрити корпус Титаніка, щоб відновити культурну цінність – телеграф Marconi. Він знаходиться у звукоізольованій камері, а навколо вже починають руйнуватися каюти і палуби. Згідно з планом компанії RMS Titanic, операцію виконає безпілотний апарат: розріже каюту, очистить талеграф від ілу та витягне на поверхню. Його планують представити на меморіальній виставці разом із розповідями […]

Відвідувачі руйнують картину «Крик»

Старішає не лише «Джоконда». Нові дослідження виявили, що картина Едварда Мунка «Крик» вицвітає дедалі більше. Яскравий захід сонця та шия суб’єкта стають блідими, а жовте озеро поступово зникає. «Причина полягає у низькоякісній кадмієво-сульфідній фарбі, якою створювали картину в 1910 році. Жовтий пігмент вразливий до вологи, тому навіть людське дихання погіршує колір», – стверджують фахівці, а […]

Бути чи не бути: продаж «Мона Лізи»

Stephane Distinguin, засновник інноваційної компанії Fabernovel, запропонував уряду Франції продати «Мона Лізу». Підприємець вважає, що так країна може відновити втрати, спричинені пандемією. Роботу Леонардо Да Вінчі він назвав «чимось цінним, що не має критичної важливості для добробуту нації». Приблизина вартість – 50 мільярдів євро. Ймовірно, таку суму ніхто не дасть, тож на додачу Distinguin пропонує […]