fbpx
Мистецтво Шубенков А.

«Крізь прозоре полотно» – відкрийте чарівний світ українського живопису

09.03.2019, 18:30

У Музеї історії міста Києва представили персональну виставку живопису Наталії Петренко-Літвінової «Крізь прозоре полотно».

Для весняної виставки мисткиня відібрала найулюбленіші роботи, створені більш ніж за 20 років. Картини виконані в техніці олійного живопису, графіки та дизайну. Наталія щоразу працює в різних стилях та жанрах, підкреслюючи різнобарвність свого мистецтва.

«Я звертаюся до тем, які знаходять відгук в моїй душі, втілюю усі емоції, радість та красу навколо в мистецтво. Коли малюю пейзажі, мене надихає природа, коли в портретах відтворюю образ людини – її характер, а завдяки дизайну перевтілюю мої внутрішні пошуки в графічні ілюстрації. Живопис для мене – життя», – розповідає Наталія Петренко-Літвінова.

This slideshow requires JavaScript.

У техніці олійного живопису тут представлені портрети українських жінок, які вражають колоритністю та цілісністю своїх образів. Серед робіт Наталії найбільше дивує картина «Смаглявка» – декоративний портрет дівчини на золотому фоні. Образ української дівчини в квітах, намальований з натури настільки детально, що викликає подив у багатьох відвідувачів. Художниця зізнається, для цього портрету їй позувала подруга протягом дев’яти років.

«Картина в золотому кольорі привертає увагу досить вольовим обличчям, світлим та цілеспрямованим образом, тож її хочеться довго розглядати. Серед графіки вражає серія ілюстрацій до сонетів Петрарки, в яких художниця грає усіма відтінками умбри», – ділиться своїми враженнями Олена, відвідувачка виставки.

Ілюстрації до сонетів Франческо Петрарки про поета та його музу Лауру – дипломна робота і улюблена графічна серія художниці, віртуозно втілена за допомогою лише однієї фарби – умбри в різних тональностях.

Наталія здобула академічну освіту в Республіканській художній середній школі імені Т.Г Шевченка та Українській академії мистецтв. Своїх вчителів Наталія завжди згадує теплими словами, а особливо Галину Іванівну Галинську та Олександра Геннадійовича Тітова. Саме їх графічне та олійне мистецтво стали еталоном в її роботі. Завдяки академічній освіті Наталія здобула хороший базис і стала незалежним художником.

«Головна особливість робіт моєї учениці в тому, що поряд з її творами можна достатньо довго знаходитися. Уявіть, як добре та тепло на душі було б, якби мати можливість дивитися на ці картини вдома. Мені подобаються французькі квіти та пейзажі, і навіть в ескізах вітражів відчувається жіноча енергетика. Наталя пише для людської душі», – розповідає вчитель Наталії Олександр Тітов.

Символічна серія полотен «Едему» із зображенням весняних квітів, яка також представлена на виставці, намальована у французькому саду в Живерні. Для художниці божественна серія – символ народження нового, круг життя та магії та дихання Бога. Наталя зауважує, що французькі сади дуже схожі на українські, можливо, це і є наш рай на землі.

Інша частина експозиції присвячена проекту, який переміг у міжнародному конкурсі: ескізи вітражів з символами п’яти релігій світу для Церкви Према в Австрії. Образи християнства, ісламу, іудаїзму, буддизму та індуїзму творчо втілені художницею у вишуканих вітражах.

«Художник у своїх картинах має показувати несподівану для нас реальність. Основна мета Наталії  та її живопису не тільки надихати людей, дарувати їм радість, але й допомогти очиститися крізь мистецтво. Дуже приємно, коли люди виходять із зали з подякою, гарним настроєм та натхненням», – говорить Олена Трощинська, яка допомагає художниці готувати інформаційні матеріали.

Київська художниця Наталія Петренко-Літвінова презентувала персональні виставки в Австрії, Фінляндії та Франції, її живопис прикрашає колекції України, Великобританії, США, Греції та Нідерландів. «Крізь прозоре полотно» поціновувачі мистецтва зможуть відкрити для себе новий, чарівний світ її живопису.

Офіційний сайт: http://npetrenko.com/

Facebook    

Поселення гуцульських «гобітів» у Карпатах

У карпатській Верховині завершили другу чергу будівництва автентичного проєкту «Гобітхіл». Андрій Боєчко, один із авторів проєкту повідомив, що це не готельний комплекс і не турбаза, а окреме містечко, презентацію якого планують 4-го червня. Він також наголошує, що казкове місто-країна матиме свій герб, гімн, прапор, валюту, конституцію, декларацію про незалежність від орків тощо. Перші 10 криївок […]

Українці відзначають День Вишиванки 🌺

У третій четвер травня відзначають Всесвітній День Вишиванки.  Для українців це – не предмет одягу, а національний символ і талісман. Наші предки вірили, що вона може захистити від злих сил. Вишиванка відображає особливості регіонів України: через візерунки, кольори, нитки із використанням кори, листя та квітів. Цьогорічна тема – формування дерева роду. Мета – збереження пам`яті […]

Музей у Канзас-Сіті відвідали пінгвіни

Культурні установи продовжують змагання за увагу відвідувачів. Цього разу відмітився Канзас —> 🖼 🐧🐧🐧 Так, Музей мистецтв Нельсона-Аткінса об`єднався із міським зоопарком та запросив до себе його постійних жителів – трьох перуанських пінгвінів. Вони відвідали музей, де «уважно розглядали роботи і почували себе вельми поважно». Директор зоопарку Ренді Вістхоф відмітив, що крилатим екскурсія дуже сподобалась […]

Добірка онлайн-колекцій музеїв світу, від яких захоплює подих 🏛

Рекомендація The News&Culture👇🏻 ▪️ Виставки у Метрополітен-музеї, Нью-Йорк Музей мистецтва Метрополітен – один із найбільш відвідуваних у світі. Його засновано у 1870 році в Нью-Йорку (США). Будівлю розміщено між трьома знаковими місцями: The Met Fifth Avenue, The Met Breuer та The Met Cloisters. Музей зберігає твори мистецтва з усього світу: скарбниця рідкісних предметів, пам’ятки Стародавніх […]