fbpx
Архітектура, Важливе Харьковчук Оксана

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

27.08.2019, 17:00

This slideshow requires JavaScript.

В Україні є два музеї, присвячені пам’яті Михайла Грушевського: один у Києві, інший – у Львові. Памятники в містах були встановлені для увіковічення пам’яті про видатного українського діяча.

Музей Грушевського розташований у затишному будинку на вул. Паньківській, 9, де Грушевський проживав з родиною більше ста років тому. Будинок та його інтер’єр зачаровують кожного, хто приїздить до музею, щоб дізнатися більше про Михайла Грушевського – величну людину, люблячого чоловіка і турботливого батька, а також відчути неповторну ауру його великої родини.

Експозиція музею в Меморіальному будинку ім. Грушевського була відкрита в 2006 році. Це єдина будівля, яка наразі збереглася від Київського Грушевського маєтку. Михайло Грушевський купив цей будинок 1908 року разом із сестрою і братом. Колекція музею налічує більше семи тисяч найменувань, чотири тисячі з яких представлені в експозиції.

This slideshow requires JavaScript.

Михайло Сергійович Грушевський – український історик, громадський діяч і політик. Михайло Грушевський став першим президентом України після Першої світової війни. Протягом 1917-1918 років очолював Центральну раду Української Народної Республіки.

За своє життя Михайло здобув безліч почесних відзнак. Таким чином, він став членом історичного товариства ім. Нестора-літописця, дійсним членом Чеської академії наук (1914), почесним членом Київського товариства старожитностей та мистецтв (1917), членом-кореспондентом ВУАН (1923) та Академії наук СРСР (1929), довгостроковим Головою наукового товариства ім. Т. Шевченка у Львові (1897-1913), завідувачем кафедри історії Львівського університету (1894-1914). Він є автором понад 2000 наукових праць.

This slideshow requires JavaScript.

Михайло Грушевський вважається одним із найвпливовіших вчених в історії України і одним із найвідоміших державних діячів країни.

Фото: Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського, Олександр Надточій

Офіційний сайт

Facebook

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]