fbpx
Література, Театр і кіно Марія Старікова

«Into The Wild»: історія магічного автобусу

13.07.2020, 18:00

Автобус із книги та фільму «Into The Wild» довелося вивезти з Аляски. Ореол таємниці навколо нього вабив мандрівників – по складному маршруту, в небезпечні місця.

Клей Уокер, мер округу Деналі, назвав автобус «небезпечним атракціоном», а його зникнення – «великим полегшенням». Із національного парку його вивезли гелікоптером армії США, що робити далі – поки не вирішили.

Автобус знаходився у лісах Аляски, в 50 км від найближчого міста за річкою Текланіка, відомою стрімкою течією. У квітні звідси евакуювали бразильця, у лютому – п’ятьох італійців.

Загалом у 2009-2017 роках довелося здійснити 15 пошукових та рятувальних операцій. Умовляння і попередження не допомагали.

«Ми розуміємо, чим він так хвилює народну уяву. Однак цей розбитий транспортний засіб вимагав від нас небезпечних дій. Що важливіше – деяким мандрівникам він коштував життя», – заявив Коррі Фейг, комісар з природних ресурсів Аляски.

Слава прийшла до старенького автобуса 40-х років випадково. У 1961-му його покинули будівельники; незабаром він перетворився на місцевий «готель», в якому ночували мисливці та мандрівники. Тут були деякі запаси і речі, необхідні для проживання – їх залишали спеціально.

У 1992-му американський студент Кріс МакКендлесс, відомий як «Алекс Супербомж», списав на благодійність всі свої гроші, покинув цивілізацію та дістався Аляски. Він виявив автобус і тимчасово оселився в ньому, щоб жити в гармонії з природою.

Судячи із записів у щоденнику, юнак провів там 189 днів – вимушено, оскільки не зумів повторно перейти річку і чекав сприятливих умов. 6 вересня 1992 року його тіло знайшли мисливці: хлопець загинув від голоду/отруєння/виснаження.

У 1996-му цю історію описав письменник Джон Кракауер, а в 2007-му ії екранізував режисер Шон Пенн.

Понад 10 років автобус залишався визначною пам`яткою для ідейних прихильників, шукачів пригод і просто зацікавлених 🚌

Улюблена квітка Оскара Вайлда?

Аукційний дім Sotheby’s презентував новий лот – рукописні відповіді Оскара Вайлда на короткі запитання анкетного характеру в альбомі «Mental Photographs». У передмові сказано, що він був створений аби зафіксувати смаки і характеристики друзів; для зберігання уявних знімків особистості. 1877, Вайлду трохи більше за двадцять. Він навчається в Оксфорді і ще не встиг видати книгу. Його […]

Розкрито одну із таємниць Стоунхедж

Дослідники з університету Брайтона проаналізували Стоунхендж – це перше подібне наукове тестування. Воно стало можливим завдяки Роберту Філліпсу, колишньому гранувальнику алмазів. Чоловік брав участь у ремонті 1958-го року. Щоб відновити впавший трилітон, команда просвердлила отвори і вставила металеві болти, аби зміцнити камінь. 60 років потому Філліпс повернув ядро, яке зберігав у себе в якості сувеніру. […]

Найтихіші місця у світі

Втомившись від цивілізації, люди залишають рідні місця – щоб знайти та обжити інші. Таких історій більшає, і багатшим стає нон-фікшн про мандрівників і відлюдників, які транслюють свій досвід. Звідки тенденція? Одна із причин – брак тиші. Існує багато джерел шуму, більшість з яких вже невід`ємні для сучасної людини. Немає значення, де ви живете – у […]

Учені знайшли картину Пікассо ❗️

Співробітники кафедри Художнього інституту Чикаго знайшли нову картину Пабло Пікассо. Аналіз здійснили завдяки рентгенівським променям та інфрачервоному зображенню. Дослідники вивчили шари фарби на картині «Натюрморт» (1922) і виявили, що за нею ховається ще один малюнок. Він зображує глечик, чашку і прямокутний предмет, схожий на аркуш паперу. Фахівці переконані: твір належить саме художнику. Він нагадує іншу […]