fbpx
Література, Театр і кіно Марія Старікова

«Into The Wild»: історія магічного автобусу

13.07.2020, 18:00

Автобус із книги та фільму «Into The Wild» довелося вивезти з Аляски. Ореол таємниці навколо нього вабив мандрівників – по складному маршруту, в небезпечні місця.

Клей Уокер, мер округу Деналі, назвав автобус «небезпечним атракціоном», а його зникнення – «великим полегшенням». Із національного парку його вивезли гелікоптером армії США, що робити далі – поки не вирішили.

Автобус знаходився у лісах Аляски, в 50 км від найближчого міста за річкою Текланіка, відомою стрімкою течією. У квітні звідси евакуювали бразильця, у лютому – п’ятьох італійців.

Загалом у 2009-2017 роках довелося здійснити 15 пошукових та рятувальних операцій. Умовляння і попередження не допомагали.

«Ми розуміємо, чим він так хвилює народну уяву. Однак цей розбитий транспортний засіб вимагав від нас небезпечних дій. Що важливіше – деяким мандрівникам він коштував життя», – заявив Коррі Фейг, комісар з природних ресурсів Аляски.

Слава прийшла до старенького автобуса 40-х років випадково. У 1961-му його покинули будівельники; незабаром він перетворився на місцевий «готель», в якому ночували мисливці та мандрівники. Тут були деякі запаси і речі, необхідні для проживання – їх залишали спеціально.

У 1992-му американський студент Кріс МакКендлесс, відомий як «Алекс Супербомж», списав на благодійність всі свої гроші, покинув цивілізацію та дістався Аляски. Він виявив автобус і тимчасово оселився в ньому, щоб жити в гармонії з природою.

Судячи із записів у щоденнику, юнак провів там 189 днів – вимушено, оскільки не зумів повторно перейти річку і чекав сприятливих умов. 6 вересня 1992 року його тіло знайшли мисливці: хлопець загинув від голоду/отруєння/виснаження.

У 1996-му цю історію описав письменник Джон Кракауер, а в 2007-му ії екранізував режисер Шон Пенн.

Понад 10 років автобус залишався визначною пам`яткою для ідейних прихильників, шукачів пригод і просто зацікавлених 🚌

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]