fbpx
Мистецтво, Важливе, Про культуру, Про традиції Марія Старікова

Inktober 2020: челендж художників — 9 порад

21.09.2020, 18:00

Листя жовтіє, фарба стигне на пальцях, а нові-старі лайнери, олівці і ручки чекають, коли порожні сторінки наповняться сюжетами й героями. Вже незабаром – Інктобер, 11-ий з початку заснування. Правило тільки одне: створювати малюнок щодня протягом жовтня.

> Інструмент цього року – туш
> Офіційні хештеги – #inktober та #inktober2020

Вперше челлендж відбувся у 2009 році: артист Джейк Паркер кинув собі виклик, аби поліпшити японську техніку пера. Його приклад швидко поширився світом і став традиційним громадським заходом.

«Я думаю, це популярно, тому що ви можете адаптувати завдання під свої потреби, і зробити їх настільки простими або складними, наскільки захочете», – припускає Паркер.

Команда The News&Culture розпитала учасників про те, як вони готуються, які лайфхаки застосовують і на чому акцентують. Сформували для вас кілька порад! 🎨 

1. Використовуйте підказки

Родзинка челенджу – швидкий список підказок. Замість того, щоб роздумувати, учасник переходить від одного завдання до іншого. Можна використовувати офіційний, створити свій чи знайдений в Інтернеті. Якщо креативність знижується – у нагоді стане список, його не обов’язково виконувати послідовно.

2. Складіть розклад

Малювання може займати 2-4 години. Наша друга порада – плануйте заздалегідь. Багатьом людям потрібно морально налаштуватися на виклик, обрати постійний час, щоб поєднувати челендж із буденними справами.

3. Не переживайте через пропуск дня

Запрацювалися, поїхали до іншого міста, святкували весь день? Не хвилюйтеся. Челендж не повинен викликати стрес, і не повинен заповнювати всі ваші думки. Нічого страшного, якщо пропустили кілька днів. Ми підлаштовуємо челендж під ритм життя, не навпаки.

4. Будьте реалістами

Легко захопитися грандіозними планами, але шедеври вимагають часу. Щодня створювати по шедевру – завдання не з простих. Будьте чесними з собою: скільки часу ви зможете витрачати на малювання? Не будуйте очікувань, зосередьтеся на враженнях!

5. Організуйте робочий простір

Зафіксуйте свої ідеї ще до початку жовтня. Зберіть інструменти, підготуйте робоче місце – щоб потім не витрачати час на пошуки і підготовку. Головний інструмент року – туш. Якщо хочете працювати з нею, але ніколи не пробували – спробуйте заздалегідь.

6. Експериментуйте

Інктобер заохочує до розвитку. Аби челлендж на 100% був корисним – виходьте за межі звичного, підтягніть слабкі місця. Зараз – саме час.

7. Адаптує правила під свої потреби

Хоча «офіційне» завдання передбачає щоденне малювання, не соромтеся змінювати правила. Два-три малюнки можуть вимагати стільки ж зусиль і часу, скільки дванадцять-тринадцять скетчів. Суть важливіша за форму.

8. Використовуйте соціальні мережі

Якщо ви у ступорі – офіційні хештеги в мережах Twitter та Instagram заряджають натхненням. Там багато людей, готових прийти на поміч. Публікуючи з хештегами свої роботи, ви дозволяєте іншим їх побачити й надати відгук. Не має значення, велика чи мала у вас аудиторія. П.с. ви взагалі не зобов’язані публікувати роботи, якщо не хочете. Чесно.

9. Оберіть свій варіант

Деякі люди воліють малювати через день; раз чи тричі на тиждень. Існує також альтернативна версія Інктобера, в якій ви створюєте один малюнок щотижня протягом року. Немає жодних «правильно» і «неправильно» – тільки виклик, який ви самі собі робите.

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]