fbpx
Мистецтво Шубенков А.

Художниця Любов Міненко:«Здається, в мене стільки любові до світу, що я б її віддавала, і все мало, мало, мало..»

15.02.2019, 17:00

This slideshow requires JavaScript.

Любов Павлівна Міненко – сучасна українська художниця, учениця Т.Яблонської та Д.Лідера. Родом із Канева, спочатку працювала постановником вистав у Хмельницькому театрі, згодом – приїхала до столиці України. Будинок шлюбу по вул. Великій Васильківській, який ви знаєте сьогодні, має її художньо-монументальне оформлення.

Роботи художниці експонувалися в Національному музеї Т.Шевченка, Музеї книги і друкарства, галереї Києво-Могилянської академії. Любов Міненко має понад 1000 робіт у власній колекції та близько 50 персональних виставок.

І от, вона знову в Києві, цього разу – з нагоди відкриття особливої виставки.

Любов Павлівна про життя: «Моє все життя – це живопис. Буває, два дні не намалюю, і так дивно стає, як люди живуть не малюючи. Ти весь час живеш картинами. Якщо ти не пишеш, то в образі майбутньої картини, все в думках. Коли ти починаєш писати, то доводиться вирішувати, які з образів малювати перше».

В Київській картинній галереї за підтримки мистецького об’єднання «ЧервонеЧорне» відбулася презентація Проекту «Міненко» – однієї з найважливіших виставок художниці.

Куратор проекту «Міненко» Катерина Рай пояснює: «Цінність цієї експозиції в тому, що ви зможете подивитися все: любов до Канева, любов до близьких, ставлення до життя Любов Павлівни. Художниця зосереджує в собі відданість якісній художній школі, і разом з тим, сучасному погляду на життя – це рідкість».

На виставці представлені твори від раннього до сучасного періоду творчості художниці. Основу композиції складають колекції та музейні роботи. Полотна виконані з використанням різних технік: олія-полотно, тканина по тканині, темпер-полотно. Найголовніше, що кожна з цих картин передає свої емоції, впливає на душу українського народу.

This slideshow requires JavaScript.

Саме тому, тут зібралося близько сотні поціновувачів мистецтва. Кожен – заради особистого знайомства з відомою художницею та можливістю доторкнутися до її творчості. Усі в захваті.

«У художника особливий стиль. Одні й ті ж колірні рішення повторюються в різних конфігураціях і тоді, абсолютно змінюється тематика: то це дорога, то це абстракція, то квітка, то це вже обличчя, образи. Ефект тільки посилюється з роками, знаходяться нові колірні рішення.

Цікаві ще техніки печворк (ручна робота), як я зрозуміла це зовсім новий напрямок, коли людина пише в одному стилі, а потім шукає, і ще повторює щось, але в інших матеріалах. Це ж текстильна техніка на полотні, тканині. Цікаво, що людина у віці працює і вчить, продовжує цим всім захоплюватися. Це ж не прибуткове заняття, те, що вона любить і робить від душі. На цьому багато не заробляють, але саме мистецтву художниця присвятила все своє життя. Це захоплює», – Ірина Данишевська, художниця.

Любов Міненко і справді присвятила все своє життя творчості. Зараз художниця працює викладачем композиції в Канівському коледжі культури і мистецтв. Про неї з теплотою згадують колеги та студенти.

«Вона наш енерджайзер. Має свій пдхід до творчості, вона хоче розкрити в студентах саме їх потенціал. Любов Павлівна робить все для того, щоб вони відкривалися вже як художники в юному віці. Вона надихає, мотивує студентів брати участь в міжнародних конкурсах, сама бере участь, і навіть мене підштовхує», – Оксана Четверик, викладач Канівського коледжу культури і мистецтв.

Любов Міненко є народною художницею України, лауреатом премії ім. В. Стуса, член Національної спілки художників України, член Національної спілки театральних діячів України.

«Ми вважаємо, що це мистецтво має не тільки локальне значення, а й представляє Україну в цілому. Це дійсно національна творчість, яка по-справжньому належить до української культури», – Юрій Сташків, організатор мистецького об’єднання «ЧервонеЧорне».

Автор фотографій: Євген Хорольський

Офіційний сайт: https://www.minenko.com.ua/galery.html

Facebook

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]