fbpx
Мистецтво Шубенков А.

Художниця Любов Міненко:«Здається, в мене стільки любові до світу, що я б її віддавала, і все мало, мало, мало..»

15.02.2019, 17:00

This slideshow requires JavaScript.

Любов Павлівна Міненко – сучасна українська художниця, учениця Т.Яблонської та Д.Лідера. Родом із Канева, спочатку працювала постановником вистав у Хмельницькому театрі, згодом – приїхала до столиці України. Будинок шлюбу по вул. Великій Васильківській, який ви знаєте сьогодні, має її художньо-монументальне оформлення.

Роботи художниці експонувалися в Національному музеї Т.Шевченка, Музеї книги і друкарства, галереї Києво-Могилянської академії. Любов Міненко має понад 1000 робіт у власній колекції та близько 50 персональних виставок.

І от, вона знову в Києві, цього разу – з нагоди відкриття особливої виставки.

Любов Павлівна про життя: «Моє все життя – це живопис. Буває, два дні не намалюю, і так дивно стає, як люди живуть не малюючи. Ти весь час живеш картинами. Якщо ти не пишеш, то в образі майбутньої картини, все в думках. Коли ти починаєш писати, то доводиться вирішувати, які з образів малювати перше».

В Київській картинній галереї за підтримки мистецького об’єднання «ЧервонеЧорне» відбулася презентація Проекту «Міненко» – однієї з найважливіших виставок художниці.

Куратор проекту «Міненко» Катерина Рай пояснює: «Цінність цієї експозиції в тому, що ви зможете подивитися все: любов до Канева, любов до близьких, ставлення до життя Любов Павлівни. Художниця зосереджує в собі відданість якісній художній школі, і разом з тим, сучасному погляду на життя – це рідкість».

На виставці представлені твори від раннього до сучасного періоду творчості художниці. Основу композиції складають колекції та музейні роботи. Полотна виконані з використанням різних технік: олія-полотно, тканина по тканині, темпер-полотно. Найголовніше, що кожна з цих картин передає свої емоції, впливає на душу українського народу.

This slideshow requires JavaScript.

Саме тому, тут зібралося близько сотні поціновувачів мистецтва. Кожен – заради особистого знайомства з відомою художницею та можливістю доторкнутися до її творчості. Усі в захваті.

«У художника особливий стиль. Одні й ті ж колірні рішення повторюються в різних конфігураціях і тоді, абсолютно змінюється тематика: то це дорога, то це абстракція, то квітка, то це вже обличчя, образи. Ефект тільки посилюється з роками, знаходяться нові колірні рішення.

Цікаві ще техніки печворк (ручна робота), як я зрозуміла це зовсім новий напрямок, коли людина пише в одному стилі, а потім шукає, і ще повторює щось, але в інших матеріалах. Це ж текстильна техніка на полотні, тканині. Цікаво, що людина у віці працює і вчить, продовжує цим всім захоплюватися. Це ж не прибуткове заняття, те, що вона любить і робить від душі. На цьому багато не заробляють, але саме мистецтву художниця присвятила все своє життя. Це захоплює», – Ірина Данишевська, художниця.

Любов Міненко і справді присвятила все своє життя творчості. Зараз художниця працює викладачем композиції в Канівському коледжі культури і мистецтв. Про неї з теплотою згадують колеги та студенти.

«Вона наш енерджайзер. Має свій пдхід до творчості, вона хоче розкрити в студентах саме їх потенціал. Любов Павлівна робить все для того, щоб вони відкривалися вже як художники в юному віці. Вона надихає, мотивує студентів брати участь в міжнародних конкурсах, сама бере участь, і навіть мене підштовхує», – Оксана Четверик, викладач Канівського коледжу культури і мистецтв.

Любов Міненко є народною художницею України, лауреатом премії ім. В. Стуса, член Національної спілки художників України, член Національної спілки театральних діячів України.

«Ми вважаємо, що це мистецтво має не тільки локальне значення, а й представляє Україну в цілому. Це дійсно національна творчість, яка по-справжньому належить до української культури», – Юрій Сташків, організатор мистецького об’єднання «ЧервонеЧорне».

Автор фотографій: Євген Хорольський

Офіційний сайт: https://www.minenko.com.ua/galery.html

Facebook

Поселення гуцульських «гобітів» у Карпатах

У карпатській Верховині завершили другу чергу будівництва автентичного проєкту «Гобітхіл». Андрій Боєчко, один із авторів проєкту повідомив, що це не готельний комплекс і не турбаза, а окреме містечко, презентацію якого планують 4-го червня. Він також наголошує, що казкове місто-країна матиме свій герб, гімн, прапор, валюту, конституцію, декларацію про незалежність від орків тощо. Перші 10 криївок […]

Українці відзначають День Вишиванки 🌺

У третій четвер травня відзначають Всесвітній День Вишиванки.  Для українців це – не предмет одягу, а національний символ і талісман. Наші предки вірили, що вона може захистити від злих сил. Вишиванка відображає особливості регіонів України: через візерунки, кольори, нитки із використанням кори, листя та квітів. Цьогорічна тема – формування дерева роду. Мета – збереження пам`яті […]

Музей у Канзас-Сіті відвідали пінгвіни

Культурні установи продовжують змагання за увагу відвідувачів. Цього разу відмітився Канзас —> 🖼 🐧🐧🐧 Так, Музей мистецтв Нельсона-Аткінса об`єднався із міським зоопарком та запросив до себе його постійних жителів – трьох перуанських пінгвінів. Вони відвідали музей, де «уважно розглядали роботи і почували себе вельми поважно». Директор зоопарку Ренді Вістхоф відмітив, що крилатим екскурсія дуже сподобалась […]

Добірка онлайн-колекцій музеїв світу, від яких захоплює подих 🏛

Рекомендація The News&Culture👇🏻 ▪️ Виставки у Метрополітен-музеї, Нью-Йорк Музей мистецтва Метрополітен – один із найбільш відвідуваних у світі. Його засновано у 1870 році в Нью-Йорку (США). Будівлю розміщено між трьома знаковими місцями: The Met Fifth Avenue, The Met Breuer та The Met Cloisters. Музей зберігає твори мистецтва з усього світу: скарбниця рідкісних предметів, пам’ятки Стародавніх […]