fbpx
Театр і кіно, Про культуру

Феномен автокінотеатрів 

17.07.2020, 18:00

Рух «драйв-ін» виник у 30-х роках в Америці. Він спалахнув, немов феєрверк у небі, але швидко згаснув. Зараз про дистанційний формат згадали знову: завдяки пандемії і … ностальгії.

Бізнесмен Річард Холлінгсхед вважав, що американці ніколи не відмовляться від трьох речей: автомобілів, їжі та кіно. Тому він просто об`єднав їх.

6 червня 1933 року відбувся перший показ: фільм – «Бережіться дружини», вартість – 25 центів, закуска – пиво та чіпси.

Автокінотеатри стали сімейною розвагою і популярним місцем для побачень. Людей вабив неформальний дух, доступність і відчуття уявної свободи.

Глядачі дивилися переважно старі фільми і жанрове кіно – попит був, можливостей бракувало, тож статус формату залишався низьким.

Починаючи з 50-х, драйв-іни вийши в андеграунд. Замість голлівудських хітів тут постійно крутили роботи маленьких студій і режисерів-новачків.

У 60-х кінотеатри офіційно стали частиною торгівельно-розважальних комплексів, а глядачі переїхали туди, де стало «ол-інклюзів». Так виник мультиплекс: з великим вибором фільмів і новими комфортними умовами.

На початку 80-х власники автокіно проводили вінтажні розпродажі та арт-фестивалі: вони також прагнули стати мультиплексами. Кількість екранів збільшили, щоб глядач міг бачити відразу два-три фільми. Кількість автолокацій меншала: ласкаво просимо, капіталізм.

Але мода повертається, і сьогодні цей формат стає популярним знову – не тільки в Америці, не тільки через карантин. Його вже можна назвати частиною масової культури.

В Україні кінотеатри під відкритим небом прижилися давно; за останні два роки виникли нові форми, серед яких – оновлені драйв-іни.

Улюблена квітка Оскара Вайлда?

Аукційний дім Sotheby’s презентував новий лот – рукописні відповіді Оскара Вайлда на короткі запитання анкетного характеру в альбомі «Mental Photographs». У передмові сказано, що він був створений аби зафіксувати смаки і характеристики друзів; для зберігання уявних знімків особистості. 1877, Вайлду трохи більше за двадцять. Він навчається в Оксфорді і ще не встиг видати книгу. Його […]

Розкрито одну із таємниць Стоунхедж

Дослідники з університету Брайтона проаналізували Стоунхендж – це перше подібне наукове тестування. Воно стало можливим завдяки Роберту Філліпсу, колишньому гранувальнику алмазів. Чоловік брав участь у ремонті 1958-го року. Щоб відновити впавший трилітон, команда просвердлила отвори і вставила металеві болти, аби зміцнити камінь. 60 років потому Філліпс повернув ядро, яке зберігав у себе в якості сувеніру. […]

Найтихіші місця у світі

Втомившись від цивілізації, люди залишають рідні місця – щоб знайти та обжити інші. Таких історій більшає, і багатшим стає нон-фікшн про мандрівників і відлюдників, які транслюють свій досвід. Звідки тенденція? Одна із причин – брак тиші. Існує багато джерел шуму, більшість з яких вже невід`ємні для сучасної людини. Немає значення, де ви живете – у […]

Учені знайшли картину Пікассо ❗️

Співробітники кафедри Художнього інституту Чикаго знайшли нову картину Пабло Пікассо. Аналіз здійснили завдяки рентгенівським променям та інфрачервоному зображенню. Дослідники вивчили шари фарби на картині «Натюрморт» (1922) і виявили, що за нею ховається ще один малюнок. Він зображує глечик, чашку і прямокутний предмет, схожий на аркуш паперу. Фахівці переконані: твір належить саме художнику. Він нагадує іншу […]