fbpx
Театр і кіно, Про культуру

Феномен автокінотеатрів 

17.07.2020, 18:00

Рух «драйв-ін» виник у 30-х роках в Америці. Він спалахнув, немов феєрверк у небі, але швидко згаснув. Зараз про дистанційний формат згадали знову: завдяки пандемії і … ностальгії.

Бізнесмен Річард Холлінгсхед вважав, що американці ніколи не відмовляться від трьох речей: автомобілів, їжі та кіно. Тому він просто об`єднав їх.

6 червня 1933 року відбувся перший показ: фільм – «Бережіться дружини», вартість – 25 центів, закуска – пиво та чіпси.

Автокінотеатри стали сімейною розвагою і популярним місцем для побачень. Людей вабив неформальний дух, доступність і відчуття уявної свободи.

Глядачі дивилися переважно старі фільми і жанрове кіно – попит був, можливостей бракувало, тож статус формату залишався низьким.

Починаючи з 50-х, драйв-іни вийши в андеграунд. Замість голлівудських хітів тут постійно крутили роботи маленьких студій і режисерів-новачків.

У 60-х кінотеатри офіційно стали частиною торгівельно-розважальних комплексів, а глядачі переїхали туди, де стало «ол-інклюзів». Так виник мультиплекс: з великим вибором фільмів і новими комфортними умовами.

На початку 80-х власники автокіно проводили вінтажні розпродажі та арт-фестивалі: вони також прагнули стати мультиплексами. Кількість екранів збільшили, щоб глядач міг бачити відразу два-три фільми. Кількість автолокацій меншала: ласкаво просимо, капіталізм.

Але мода повертається, і сьогодні цей формат стає популярним знову – не тільки в Америці, не тільки через карантин. Його вже можна назвати частиною масової культури.

В Україні кінотеатри під відкритим небом прижилися давно; за останні два роки виникли нові форми, серед яких – оновлені драйв-іни.

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]