fbpx
Інновації, Важливе Марія Старікова

Екзопланети: що це?

05.09.2020, 16:00

Науковці з Ворицького університету Великобританії створили штучний інтелект, на базі даних з телескопа «Кеплер».

Нейромережа розрізняє випромінювання планет, чим відрізняє реальних від помилкових. В ході експерименту вона відкрила 50 нових екзопланет – тепер їх вивчатимуть астрономи.

Екзопланети перебувають за межами Сонячної системи. Вони дрейфують космічним простором; обертається навколо інших зірок від 1 до 200 днів.

Серед найближчих – К2-18b, яка знаходиться на відстані 124 світлових роки у сузір’ї Лева і більше нагадує Нептун, аніж Землю. Вона має невисоку товщину атмосферного шару й може містити умови, придатні для розвитку життя.

Цікавий факт: офіційне визначення «планети», запропоноване Міжнародним астрономічним союзом (МАС), поширюється тільки на Сонячну систему і не застосовується до екзопланет.

Космічна обсерваторія «Кеплер» працювала з 2009 по 2018. Інформація, яку вона зібрала, досі є корисною та важливою. Наприклад, відомості про Kepler-1649c.

Цього року міжнародна група вчених виявила нову екзопланету з вельми привабливими характеристиками. Вона знаходиться на відстані 300 світлових роки від нас.

Ця кам’яниста «планета» всього у 1,06 разів більша за Землю і отримує від свого сонця 75% світла. Тобто, її температура може бути близька до земної, однак склад її атмосфери досі невідомий. Найважливіше те, що орбіта знаходиться всередині зони населеності зірки Kepler-1649. А отже, на поверхні може існувати рідка вода.

Це не означає, що людина може прилетіти туди і жити. Зірка, навколо якої обертається «планета» – червоний карлик. Її промені можуть містити смертельну радіацію.

[ Molodist ] Бесіда з Івет Кастело | «Охос-Неґрос»

Команда The News&Culture цілий тиждень відвідувала заходи і покази Київського Міжнародного кінофестиваля «Молодість» 2020. Ми переглянули багато стрічок, спілкувалися з акторами та режисерами, і тепер, коли все вже позаду, розпочинаємо унікальний цикл кіно-матеріалів. Перший пішов!  Номінація: Міжнародний конкурс Режисери: Марта Лайяна, Івет Кастело Країна: Іспанія / 2019 Про що: Паула вирушає на канікули до містечка […]

7 ЕКО-СТРІЧОК ПРО НАШ СВІТ 🌎

Люди повинні припинити використовувати природу, як майстерню для своїх експериментів. Кожен з нас може зробити щось корисне, але що? Для початку – давайте більше дізнаємось про світ, в якому ми живемо. 1. «Наша планета» | Our Planet (2019) Цикл документальних фільмів від Netflix. Кожна серія розповідає про окрему частину природи: ліси, джунглі, океани, льодовики. Прекрасна […]

Нові часи потребують інноваційних рішень

Що цікавого сталося у сфері інновацій за останні два тижні? Ділимось 📱📲 🔸 Креативна агенція Ffface спільно з брендом одягу Finch розробили мерч з доповненою реальністю для Pepsi. Якщо відкрити фільтр Instagram та навести камеру на футболку, з принта випливають бульбашки, які можна лопати, а в одну з них – помістити користувача. 🔸 У безкоштовному […]

Івану Марчуку вже 84. За цей час він написав близько п’яти тисяч творів, які висять у галереях і приватних колекціях

«В моєму стилі малювання є конкретний портрет.. пейзаж, інколи конкретні квіти, далі – 13 різних Марчуків – абсолютно вільна фантазія. Імпровізація», – розповідає Іван Марчук на власному «показі мод». Колекція «Секрет Генія» – ще один прояв творчості українського художника і результат співпраці дизайнера Альони Серебрової. Митець накладає фарбу на полотно тонкими лініями, які переплітаються під […]