fbpx
Інновації, Важливе Марія Старікова

Екзопланети: що це?

05.09.2020, 16:00

Науковці з Ворицького університету Великобританії створили штучний інтелект, на базі даних з телескопа «Кеплер».

Нейромережа розрізняє випромінювання планет, чим відрізняє реальних від помилкових. В ході експерименту вона відкрила 50 нових екзопланет – тепер їх вивчатимуть астрономи.

Екзопланети перебувають за межами Сонячної системи. Вони дрейфують космічним простором; обертається навколо інших зірок від 1 до 200 днів.

Серед найближчих – К2-18b, яка знаходиться на відстані 124 світлових роки у сузір’ї Лева і більше нагадує Нептун, аніж Землю. Вона має невисоку товщину атмосферного шару й може містити умови, придатні для розвитку життя.

Цікавий факт: офіційне визначення «планети», запропоноване Міжнародним астрономічним союзом (МАС), поширюється тільки на Сонячну систему і не застосовується до екзопланет.

Космічна обсерваторія «Кеплер» працювала з 2009 по 2018. Інформація, яку вона зібрала, досі є корисною та важливою. Наприклад, відомості про Kepler-1649c.

Цього року міжнародна група вчених виявила нову екзопланету з вельми привабливими характеристиками. Вона знаходиться на відстані 300 світлових роки від нас.

Ця кам’яниста «планета» всього у 1,06 разів більша за Землю і отримує від свого сонця 75% світла. Тобто, її температура може бути близька до земної, однак склад її атмосфери досі невідомий. Найважливіше те, що орбіта знаходиться всередині зони населеності зірки Kepler-1649. А отже, на поверхні може існувати рідка вода.

Це не означає, що людина може прилетіти туди і жити. Зірка, навколо якої обертається «планета» – червоний карлик. Її промені можуть містити смертельну радіацію.

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]