fbpx
Інновації Шубенков А.

Двосторонній рік культури Австрія-Україна 2019 запам’ятається надовго

04.03.2019, 15:00

За підтримки Українського інституту 2019 рік оголошено роком української культури в Австрії. Урочисте прийняття та запуск тематичного сайту austriaukraine2019.com ознаменувало початок Двостороннього року культури Австрія-Україна 2019.

«Ми дуже близькі на людському рівні, і я дуже радий, що ми змогли домовитися про спільний рік культури, який наблизить народи України і Австрії. Обидва народи виграють від цього, це їх збагатить», – сказав Федеральний канцлер Австрії Себастіан Курц.

«Культурна дипломатія є дуже надійним і ефективним інструментом для розвитку відносин між нашими народами і країнами. Культура – це ключ від сердець і України, і Австрії, і це зробить наші народи набагато ближче», – сказав Президент України Петро Порошенко.

Український інститут зараз працює над програмою заходів і проектів, щоб якнайширше представити сучасну українську культуру в Австрії. Організація проекту досить відповідальне завдання, адже він має на меті поглибити двосторонні культурні зв’язки між Україною та Австрією.  Про це йдеться на офіційному сайті Українського інституту.

Проведення майже 40 заходів вже обговорено з урядом Австрії. Зокрема, візити та виступи австрійських митців, музикантів та письменників, філософів та урбаністів в Україні. Австрійці обіцяють багато кіно, літератури, музики, стріт-арту. Для української нації це можливість збагатитися зарубіжним досвідом у сфері культури.

Українці представлять в Австрії свою культурну програму музичних подій, перформативні, візуальні та кінопроекти, академічні формати. Австрійців чекає майстерне поєднання класики та нового мистецтва.

Двосторонній культурний рік Австрія-Україна 2019 стане основою для співпраці між людьми та інституціями та принесе багату культурну різноманітність для обох країн.
На етапі організаційного становлення Український інститут активно займається розробкою та наповненням програмної діяльності на 2019-2021 роки.

Після затвердження програма буде опублікована на сайті Українського інституту. 

Український інститут – державна установа, заснована в червні 2017 року, для презентації сучасної України за кордоном і просування її іміджу в світі. Він створений за прикладом Польського інституту, Гете інституту, Французького інституту, Британської ради та має займатися освітою, наукою, культурною та публічною дипломатією.

Зараз в центрі уваги новоствореного органу літературна сфера. Вже розробляється програма літературних резиденцій, яка сприятиме інституціональному партнерству з іншими країнами. Планується формування онлайн-каталогів про українських ключових діячів різних сфер та створення інформаційного ресурсу про міжнародні події, на 10 з яких Україна буде представлена протягом року.

Головними пріоритетами в роботі Українського інституту є організація культурних подій за кордоном, участь українських представників в професійних подіях світу, підтримка програм культурних зв’язків та обмін досвідом між країнами, створення презентаційних матеріалів, популяризація українських проектів та створення інститутів за кордоном.

Офіційний сайт: http://ui.org.ua/cultural_year

Facebook

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]