fbpx
Інновації Шубенков А.

Двосторонній рік культури Австрія-Україна 2019 запам’ятається надовго

04.03.2019, 15:00

За підтримки Українського інституту 2019 рік оголошено роком української культури в Австрії. Урочисте прийняття та запуск тематичного сайту austriaukraine2019.com ознаменувало початок Двостороннього року культури Австрія-Україна 2019.

«Ми дуже близькі на людському рівні, і я дуже радий, що ми змогли домовитися про спільний рік культури, який наблизить народи України і Австрії. Обидва народи виграють від цього, це їх збагатить», – сказав Федеральний канцлер Австрії Себастіан Курц.

«Культурна дипломатія є дуже надійним і ефективним інструментом для розвитку відносин між нашими народами і країнами. Культура – це ключ від сердець і України, і Австрії, і це зробить наші народи набагато ближче», – сказав Президент України Петро Порошенко.

Український інститут зараз працює над програмою заходів і проектів, щоб якнайширше представити сучасну українську культуру в Австрії. Організація проекту досить відповідальне завдання, адже він має на меті поглибити двосторонні культурні зв’язки між Україною та Австрією.  Про це йдеться на офіційному сайті Українського інституту.

Проведення майже 40 заходів вже обговорено з урядом Австрії. Зокрема, візити та виступи австрійських митців, музикантів та письменників, філософів та урбаністів в Україні. Австрійці обіцяють багато кіно, літератури, музики, стріт-арту. Для української нації це можливість збагатитися зарубіжним досвідом у сфері культури.

Українці представлять в Австрії свою культурну програму музичних подій, перформативні, візуальні та кінопроекти, академічні формати. Австрійців чекає майстерне поєднання класики та нового мистецтва.

Двосторонній культурний рік Австрія-Україна 2019 стане основою для співпраці між людьми та інституціями та принесе багату культурну різноманітність для обох країн.
На етапі організаційного становлення Український інститут активно займається розробкою та наповненням програмної діяльності на 2019-2021 роки.

Після затвердження програма буде опублікована на сайті Українського інституту. 

Український інститут – державна установа, заснована в червні 2017 року, для презентації сучасної України за кордоном і просування її іміджу в світі. Він створений за прикладом Польського інституту, Гете інституту, Французького інституту, Британської ради та має займатися освітою, наукою, культурною та публічною дипломатією.

Зараз в центрі уваги новоствореного органу літературна сфера. Вже розробляється програма літературних резиденцій, яка сприятиме інституціональному партнерству з іншими країнами. Планується формування онлайн-каталогів про українських ключових діячів різних сфер та створення інформаційного ресурсу про міжнародні події, на 10 з яких Україна буде представлена протягом року.

Головними пріоритетами в роботі Українського інституту є організація культурних подій за кордоном, участь українських представників в професійних подіях світу, підтримка програм культурних зв’язків та обмін досвідом між країнами, створення презентаційних матеріалів, популяризація українських проектів та створення інститутів за кордоном.

Офіційний сайт: http://ui.org.ua/cultural_year

Facebook

Поселення гуцульських «гобітів» у Карпатах

У карпатській Верховині завершили другу чергу будівництва автентичного проєкту «Гобітхіл». Андрій Боєчко, один із авторів проєкту повідомив, що це не готельний комплекс і не турбаза, а окреме містечко, презентацію якого планують 4-го червня. Він також наголошує, що казкове місто-країна матиме свій герб, гімн, прапор, валюту, конституцію, декларацію про незалежність від орків тощо. Перші 10 криївок […]

Українці відзначають День Вишиванки 🌺

У третій четвер травня відзначають Всесвітній День Вишиванки.  Для українців це – не предмет одягу, а національний символ і талісман. Наші предки вірили, що вона може захистити від злих сил. Вишиванка відображає особливості регіонів України: через візерунки, кольори, нитки із використанням кори, листя та квітів. Цьогорічна тема – формування дерева роду. Мета – збереження пам`яті […]

Музей у Канзас-Сіті відвідали пінгвіни

Культурні установи продовжують змагання за увагу відвідувачів. Цього разу відмітився Канзас —> 🖼 🐧🐧🐧 Так, Музей мистецтв Нельсона-Аткінса об`єднався із міським зоопарком та запросив до себе його постійних жителів – трьох перуанських пінгвінів. Вони відвідали музей, де «уважно розглядали роботи і почували себе вельми поважно». Директор зоопарку Ренді Вістхоф відмітив, що крилатим екскурсія дуже сподобалась […]

Добірка онлайн-колекцій музеїв світу, від яких захоплює подих 🏛

Рекомендація The News&Culture👇🏻 ▪️ Виставки у Метрополітен-музеї, Нью-Йорк Музей мистецтва Метрополітен – один із найбільш відвідуваних у світі. Його засновано у 1870 році в Нью-Йорку (США). Будівлю розміщено між трьома знаковими місцями: The Met Fifth Avenue, The Met Breuer та The Met Cloisters. Музей зберігає твори мистецтва з усього світу: скарбниця рідкісних предметів, пам’ятки Стародавніх […]