fbpx
Архітектура

«Дезеленізація» – мистецький проект про міське озеленення

29.03.2019, 16:00

За підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні у художній галереї «BURSA gallery» представили мистецький проект «Дезеленізація» на соціальну тематику.

Проблема міського озеленення стала головною темою виставки, яку організували ініціатива DE NE DE, запросивши українських художників і громадських активістів.

This slideshow requires JavaScript.

Про значення проекту розповів Павло Калюк, громадський активіст та один із асистентів виставки «Дезеленізація»:

«Цією темою я зацікавився близько 4 років назад, коли біля мого дому спиляли дерево висотою в 5 поверхів. Я почав відчувати відсутність тіні. Головна цінність дерева в місті – це його крона, яка кидає прохолодну тінь, оскільки міста перегріваються, створюючи ефект теплового мішка

Це все марафон. Якщо люди постійно намагатимуться змінювати стан речей, зростатиме кількість небайдужих ентузіастів, які привертатимуть більше уваги питанням вирубки дерев та озеленення міста. Чому відбувається вирубка дерев? Це добре чи погано? Якщо погано, то чим можна цьому зарадити?».

Для участі в проекті у соціальних мережах було запропонувано підписати фото, які пов’язані з проблемами руйнування дерев у місті з хештегом «дезеленізація».

Тож на виставці представлені роботи художників, а також фотографії місцевих жителів, які не байдужі до минулого та сучасного озеленення міста.

«Виставка присвячена природі та озелененню міста. Кожен має свою думку щодо питання озеленення міст та вирубки дерев. Деякі люди хочуть, щоб дерева були оброблені таким чином, щоб вони не падали та не травмували нікого. Однак, інші люди вважають, що результати такого лікування занадто страшні, щоб дивитися на них, тож вони відчувають жаль до дерев. Так, мені шкода дерев, але якщо при сильному вітрі дерево впаде на людину, або зламає машину, то краще зрізати це дерево. Я за озеленення міста, але я маю довіряти фахівцям, компетентним у цьому питанні», – розповідає Наталя, відвідувачка виставки.

У рамках виставки можна побачити різні підходи радянських проектів до озеленення, документації активістів та творче переосмислення художників, за допомогою яких зробити власні висновки щодо сучасних тенденцій міського озеленення.

Проект «Дезеленізація» також включив серію лекцій, кінопоказів, презентацій та дискусій, в яких взяли участь усі бажаючі.

«Я вже 7 разів відвідував цю виставку і відкрив для себе багато цікавих речей, оскільки ми навіть не замислюємося, що може бути особлива наукова область, пов’язана з деревами. Кожна подія в межах виставки була цікава по-своєму. Цікаво було дізнатися, як зараз кронують старі дерева, зменшують або перетворюють на декоративні предмети та висаджують нові у порівнянні з радянськими часами. Все це змушує думати. В цьому є і наука, і мистецтво, і певною мірою культурний компонент», – ділиться своїми враженнями Кирил Орлов, відвідувач виставки «Дезеленізація».

This slideshow requires JavaScript.

Фонд імені Гайнріха Бьолля, за допомогою якого організований проект, є частиною Зеленого політичного руху, який розвинувся в цілому світі як альтернатива традиційним ідеологіям. Він надає мистецтву та культурі можливість бути представленими суспільству, підтримуючи проекти, які спрямовані для вирішення проблем екології, прав людини, демократії та самовизначення.

Зелені насадження прикрашають вулиці та площі міст, забезпечують їх жителів киснем, укріплюють ґрунти та створюють тінь. Проте, якщо подивитися на зелені ділянки міст на гугл-мапах, прогулятися деякими вулицями сьогодні та порівняти з тим, що було 5-10 років назад, то можна побачити велику різницю: міста дуже швидко лисіють.

«Сподіваюся, що ця виставка буде показана також в інших містах, оскільки вона складається з добре підібраних матеріалів і дуже компактна. Загальновідомим фактом є те, що проблема вирубки дерев є спільною для багатьох інших міст України», – наголосив Петро Павлюк.

Концепція озеленення заслуговує більшої уваги, оскільки стосується важливого екологічного питання України.

Facebook

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]