fbpx
Мистецтво, Про культуру Марія Старікова

Чому японська типографія «не така, як всі»?

11.03.2020, 18:00

Роботи японських дизайнерів вирізняються з-поміж інших, навіть попри глобалізацію та змішування стилів. 

У сучасній японській мові співіснують три системи письма: ієрогліфи – кандзі, силабічні абетки – катакана та хіраґана, і латинські літери – ромадзі. Японське письмо має різні варіанти нахилу. Східний вертикальний передбачає нахил справа наліво, а західний горизонтальний – зліва направо.

Такий мікс вирізняє постери і типографію у цілому. Дизайнерка Katya Tinmey (Росія) дослідила й узагальнила техніки роботи з текстом:

  • Текст як ілюстрація. Ієрогліфи походять від піктограм, але зберегли свою ілюстративність. Наприклад, постер «Ліс», який художник Ryuichi Yamashiro створив для підтримки кампанії на захист лісу.
  • Японська мова налічує близько 6 000 ієрогліфів. Дизайнери не стільки розробляють шрифти, скільки малюють від руки, тому кожен постер має унікальний шрифт.
  • Часто простір заповнюють текстом. Повністю. Вважають, це робить постер більш інформативним, а значить і більш функціональним.(функціональнішим)
  • «Сітка» або техніка відцентрованої композиції: головний текст розміщено у центрі, а ілюстрації розходяться в різних напрямках, ніби сонячне світло.
  • Текст попри краї постера – техніка, протилежна до попередньої. Текст розташовано попри краї постера, а центр залишається порожнім.
  • Дизайнери часто поєднують різні мови, особливо англійську. Таким чином вони прагнуть зробити постер більш інформативним та пластичним.

В Італії знайшли античну віллу 🍇

У місті Неграр під виноградниками археологи виявили фундамент давньоримської вілли і мозаїчну підлогу, що збереглася у чудовому (!) стані. Спорудження датується III століттям нашої ери. Воно було знайдено ще 100 років тому, а в 2019-му розкопки поновили. Експедицію очолив Джанні Де Дзуккато. Дослідники поступово знаходять фрагменти древнього житла, які все ще перебувають глибоко під землею. […]

Корпус Титаніка розкриють заради рідкісного артефакту 🚢❗️

Суд Вірджинії дозволив розкрити корпус Титаніка, щоб відновити культурну цінність – телеграф Marconi. Він знаходиться у звукоізольованій камері, а навколо вже починають руйнуватися каюти і палуби. Згідно з планом компанії RMS Titanic, операцію виконає безпілотний апарат: розріже каюту, очистить талеграф від ілу та витягне на поверхню. Його планують представити на меморіальній виставці разом із розповідями […]

Відвідувачі руйнують картину «Крик»

Старішає не лише «Джоконда». Нові дослідження виявили, що картина Едварда Мунка «Крик» вицвітає дедалі більше. Яскравий захід сонця та шия суб’єкта стають блідими, а жовте озеро поступово зникає. «Причина полягає у низькоякісній кадмієво-сульфідній фарбі, якою створювали картину в 1910 році. Жовтий пігмент вразливий до вологи, тому навіть людське дихання погіршує колір», – стверджують фахівці, а […]

Бути чи не бути: продаж «Мона Лізи»

Stephane Distinguin, засновник інноваційної компанії Fabernovel, запропонував уряду Франції продати «Мона Лізу». Підприємець вважає, що так країна може відновити втрати, спричинені пандемією. Роботу Леонардо Да Вінчі він назвав «чимось цінним, що не має критичної важливості для добробуту нації». Приблизина вартість – 50 мільярдів євро. Ймовірно, таку суму ніхто не дасть, тож на додачу Distinguin пропонує […]