fbpx
Мистецтво, Про культуру Марія Старікова

Чому японська типографія «не така, як всі»?

11.03.2020, 18:00

Роботи японських дизайнерів вирізняються з-поміж інших, навіть попри глобалізацію та змішування стилів. 

У сучасній японській мові співіснують три системи письма: ієрогліфи – кандзі, силабічні абетки – катакана та хіраґана, і латинські літери – ромадзі. Японське письмо має різні варіанти нахилу. Східний вертикальний передбачає нахил справа наліво, а західний горизонтальний – зліва направо.

Такий мікс вирізняє постери і типографію у цілому. Дизайнерка Katya Tinmey (Росія) дослідила й узагальнила техніки роботи з текстом:

  • Текст як ілюстрація. Ієрогліфи походять від піктограм, але зберегли свою ілюстративність. Наприклад, постер «Ліс», який художник Ryuichi Yamashiro створив для підтримки кампанії на захист лісу.
  • Японська мова налічує близько 6 000 ієрогліфів. Дизайнери не стільки розробляють шрифти, скільки малюють від руки, тому кожен постер має унікальний шрифт.
  • Часто простір заповнюють текстом. Повністю. Вважають, це робить постер більш інформативним, а значить і більш функціональним.(функціональнішим)
  • «Сітка» або техніка відцентрованої композиції: головний текст розміщено у центрі, а ілюстрації розходяться в різних напрямках, ніби сонячне світло.
  • Текст попри краї постера – техніка, протилежна до попередньої. Текст розташовано попри краї постера, а центр залишається порожнім.
  • Дизайнери часто поєднують різні мови, особливо англійську. Таким чином вони прагнуть зробити постер більш інформативним та пластичним.

Середовище існування. Маніфест 2020

28 березня світ відзначив Годину Землі – найбільшу світову ініціативу на підтримку збереження Планети та сталого використання її ресурсів. Цього дня згасають навіть Лондонське око, театр Сіднею, єгипетські піраміди, міст Ґолден Ґейт у Сан-Франциско, Колізей у Римі. Година Землі 2020 фізично відзначалася по домівках, тож дякуємо усім, хто підтримав ініціативу! Середовище існування. Маніфест 2020 нагадає […]

#Art_локація 🌺: Музей Кераміки у Валенсії [Museo Nacional de Cerámica]

Палац маркізів Дос-Агуас – зразок барокової архітектури. Він став прихистком для Національного музею кераміки імені Мануеля Гонсалеса Марті, іспанського художника та колекціонера. Будівлю побудовано у формі неправильного чотирикутника, із внутрішнім двором та кількома вежами. Основу експозиції складає приватна колекція митця, який багато років збирав унікальні зразки кераміки, національний одяг, живопис, скульптуру, меблі та книги. У […]

Порятунок від паніки – у музиці

Самоізоляція рятує від поширення вірусу, але не від згадок про нього – новини про пандемію захопили інфопростір. Слова «потрібно мити руки та уникати контактів з іншими людьми» користувачі вже знають напам`ять. Жителі багатьох країн вигадують способи боротьби з нудьгою, займаються мистецтвом і просто відпочивають, по третьому колу переглядаючи Той Самий Серіал. Так, у кількох італійських […]

Як уберегти себе від 👑 коронавірусу | Рекомендації МОЗ

Бережіть себе та своїх близьких!✅ У зв’язку з вірогідністю поширення COVID-19 МОЗ України рекомендує: 🏡🌇 за можливості залишатися вдома; 🙌🙏 мити/дезинфікувати руки і обмежити контакти; 🌡️😷 🏥 у випадку поганого самопочуття – звернутися до лікаря. Рекомендовано утриматись від будь-яких поїздок. 🚆🚊⛽🚦🛑🚌🚍🚄🚋🚎🚁✈️ Транспорт в середині країни працює в штатному режимі. В маршрутках дозволено перевозити людей в […]