fbpx
Спецпроекти

Божественне сяйво картин на склі арт-проекту «Дорога до храму»

06.04.2019, 17:00

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва проходить міжнародний арт-проект «Дорога до храму», який став логічним продовженням симпозіуму «Живопис на склі».

This slideshow requires JavaScript.

Основу виставки складають картини учасників II Міжнародного живописного симпозіуму з малярства на склі, який відбувся 2018 року в Гошівському монастирі Івано-Франківської області.

На виставці представлені роботи 15 сучасних митців з України, Білорусі та Польщі, а саме: Барбари Бартнік, Андрія Будника, Оксани Будник, Михайла Дейнеги, Вікторії Демешко, Ганни Дендіс, Христини Іванишин, Катерини Каркадим, Олени Кондратюк, Любові Кушпіт, Мар’яни Мотики, Віктора Хоменка, Володимира Чорнобая, Оксани Чуєвої, Наталії Ярової.

Художники в своїх роботах творчо втілили одвічні духовні теми Віри, Надії та Любові, а також передали власні почуття та переживання.

Техніка малювання на склі має давні традиції і була відома ще в Стародавньому Римі та Візантії. В Україні ж іконопис на склі поширився наприкінці XIX ст. переважно в західних регіонах, зокрема на Буковині, Галичині, Гуцульщині та Закарпатті. Живопис українських майстрів адаптувався і поступово набував самобутніх рис. Ікони на склі, написані без дотримання церковних приписів, пов’язувалися не тільки з релігією, а й з народним побутом та естетичними уподобаннями і призначалися для інтер’єрів сільських хат. Нерідко такі ікони називають «народною картиною на склі».

Малювання на склі здійснювалося в такій послідовності: на знежирене чисте скло наносили пером і чорнилом контури малюнка, потім прописували пензликом деталі, опісля замальовували великі площини та робили підклад «позліткою». Оптичні можливості скла, творячи певну ілюзію багатомірності світла, підсилені пишним квітковим обрамленням і насиченим колоритом, наповнювали житло божественним сяйвом.

Нині техніка живопису на склі використовується в творчості митців України, Білорусі та Польщі, роботам яких  притаманні стильові ознаки народного та сакрального мистецтва, зокрема насичена палітра, лінійність, площинність.

«Картини на склі, представлені на виставці, – це справжні мистецькі твори. Художники створюють свої роботи як на основі давніх традицій, використовуючи іконографічні сюжети, пишне квіткове обрамлення, насичений колорит, так і привносячи сучасні, авангардні рішення з їх образністю та асоціативністю, втілюючи різноманітні засоби художньої виразності, що виявляють особливості техніки малярства на склі», – наголошує куратор проекту «Дорога до храму» Людмила Білоус.

Фотоілюстрації надано музеєм

Офіційний сайт: http://www.mundm.kiev.ua/

Facebook

Поселення гуцульських «гобітів» у Карпатах

У карпатській Верховині завершили другу чергу будівництва автентичного проєкту «Гобітхіл». Андрій Боєчко, один із авторів проєкту повідомив, що це не готельний комплекс і не турбаза, а окреме містечко, презентацію якого планують 4-го червня. Він також наголошує, що казкове місто-країна матиме свій герб, гімн, прапор, валюту, конституцію, декларацію про незалежність від орків тощо. Перші 10 криївок […]

Українці відзначають День Вишиванки 🌺

У третій четвер травня відзначають Всесвітній День Вишиванки.  Для українців це – не предмет одягу, а національний символ і талісман. Наші предки вірили, що вона може захистити від злих сил. Вишиванка відображає особливості регіонів України: через візерунки, кольори, нитки із використанням кори, листя та квітів. Цьогорічна тема – формування дерева роду. Мета – збереження пам`яті […]

Музей у Канзас-Сіті відвідали пінгвіни

Культурні установи продовжують змагання за увагу відвідувачів. Цього разу відмітився Канзас —> 🖼 🐧🐧🐧 Так, Музей мистецтв Нельсона-Аткінса об`єднався із міським зоопарком та запросив до себе його постійних жителів – трьох перуанських пінгвінів. Вони відвідали музей, де «уважно розглядали роботи і почували себе вельми поважно». Директор зоопарку Ренді Вістхоф відмітив, що крилатим екскурсія дуже сподобалась […]

Добірка онлайн-колекцій музеїв світу, від яких захоплює подих 🏛

Рекомендація The News&Culture👇🏻 ▪️ Виставки у Метрополітен-музеї, Нью-Йорк Музей мистецтва Метрополітен – один із найбільш відвідуваних у світі. Його засновано у 1870 році в Нью-Йорку (США). Будівлю розміщено між трьома знаковими місцями: The Met Fifth Avenue, The Met Breuer та The Met Cloisters. Музей зберігає твори мистецтва з усього світу: скарбниця рідкісних предметів, пам’ятки Стародавніх […]