fbpx
Архітектура, Спецпроекти Марія Старікова

#Art_локація 🌺: Музей Кераміки у Валенсії [Museo Nacional de Cerámica]

25.03.2020, 18:00

Палац маркізів Дос-Агуас – зразок барокової архітектури. Він став прихистком для Національного музею кераміки імені Мануеля Гонсалеса Марті, іспанського художника та колекціонера. Будівлю побудовано у формі неправильного чотирикутника, із внутрішнім двором та кількома вежами.

Основу експозиції складає приватна колекція митця, який багато років збирав унікальні зразки кераміки, національний одяг, живопис, скульптуру, меблі та книги. У 1949 році влада Іспанії придбали палац маркізів, і в 1954 році Музей кераміки розпочав роботу.

Ще первісні люди помітили, що глина після випалення стає міцною, не розмокає у воді і не боїться вогню. Згодом їхні вироби ставали складнішими, а малюнки – витонченішими. У залах представлено посуд древніх людей, давньогрецькі амфори і лекіфи, середньовічний розпис, порцелянові вази XVIII-XIX століть та роботи майстрів ХХ століття. Серед останніх – керамічна композиція Пабло Пікассо, передана у дар музею.

Особливу цінність становлять «azulejos» – картинки на керамічній плитці, які розповідають про життя людей, побут і традиції, важливі моменти історії.

This slideshow requires JavaScript.

Тут експонуються колекційні меблі, ювелірні вироби, предмети зі скла та шкіри, монети і картини старих епох. У приміщенні, де колись знаходилися стайні, тепер розміщено виставковий зал про екіпажи: ви на власні очі можете побачити карети іспанської знаті.

Деякі зали реставровано: в них відтворили атмосферу величі. Відвідувачі можуть побачити, на яких диванах сиділи танцюристи в бальному залі, за яким столом чоловіки грали у карти. Тут знаходяться скрині, масивні годинники та реальний одяг, який носили жителі Валенсії лише пару століть тому. Кілька епох – в одному палаці.

Адреса: Poeta Querol, 2, метро Colon, Валенсія, Іспанія.

Фотографії: Вікторія Джаббарова

The News&Culture 

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]