fbpx
Архітектура Марія Старікова

#Art_локація 🌺: Музей Кераміки у Валенсії [Museo Nacional de Cerámica]

25.03.2020, 18:00

Палац маркізів Дос-Агуас – зразок барокової архітектури. Він став прихистком для Національного музею кераміки імені Мануеля Гонсалеса Марті, іспанського художника та колекціонера. Будівлю побудовано у формі неправильного чотирикутника, із внутрішнім двором та кількома вежами.

Основу експозиції складає приватна колекція митця, який багато років збирав унікальні зразки кераміки, національний одяг, живопис, скульптуру, меблі та книги. У 1949 році влада Іспанії придбали палац маркізів, і в 1954 році Музей кераміки розпочав роботу.

Ще первісні люди помітили, що глина після випалення стає міцною, не розмокає у воді і не боїться вогню. Згодом їхні вироби ставали складнішими, а малюнки – витонченішими. У залах представлено посуд древніх людей, давньогрецькі амфори і лекіфи, середньовічний розпис, порцелянові вази XVIII-XIX століть та роботи майстрів ХХ століття. Серед останніх – керамічна композиція Пабло Пікассо, передана у дар музею.

Особливу цінність становлять «azulejos» – картинки на керамічній плитці, які розповідають про життя людей, побут і традиції, важливі моменти історії.

This slideshow requires JavaScript.

Тут експонуються колекційні меблі, ювелірні вироби, предмети зі скла та шкіри, монети і картини старих епох. У приміщенні, де колись знаходилися стайні, тепер розміщено виставковий зал про екіпажи: ви на власні очі можете побачити карети іспанської знаті.

Деякі зали реставровано: в них відтворили атмосферу величі. Відвідувачі можуть побачити, на яких диванах сиділи танцюристи в бальному залі, за яким столом чоловіки грали у карти. Тут знаходяться скрині, масивні годинники та реальний одяг, який носили жителі Валенсії лише пару століть тому. Кілька епох – в одному палаці.

Адреса: Poeta Querol, 2, метро Colon, Валенсія, Іспанія.

Фотографії: Вікторія Джаббарова

The News&Culture 

Середовище існування. Маніфест 2020

28 березня світ відзначив Годину Землі – найбільшу світову ініціативу на підтримку збереження Планети та сталого використання її ресурсів. Цього дня згасають навіть Лондонське око, театр Сіднею, єгипетські піраміди, міст Ґолден Ґейт у Сан-Франциско, Колізей у Римі. Година Землі 2020 фізично відзначалася по домівках, тож дякуємо усім, хто підтримав ініціативу! Середовище існування. Маніфест 2020 нагадає […]

Порятунок від паніки – у музиці

Самоізоляція рятує від поширення вірусу, але не від згадок про нього – новини про пандемію захопили інфопростір. Слова «потрібно мити руки та уникати контактів з іншими людьми» користувачі вже знають напам`ять. Жителі багатьох країн вигадують способи боротьби з нудьгою, займаються мистецтвом і просто відпочивають, по третьому колу переглядаючи Той Самий Серіал. Так, у кількох італійських […]

Як уберегти себе від 👑 коронавірусу | Рекомендації МОЗ

Бережіть себе та своїх близьких!✅ У зв’язку з вірогідністю поширення COVID-19 МОЗ України рекомендує: 🏡🌇 за можливості залишатися вдома; 🙌🙏 мити/дезинфікувати руки і обмежити контакти; 🌡️😷 🏥 у випадку поганого самопочуття – звернутися до лікаря. Рекомендовано утриматись від будь-яких поїздок. 🚆🚊⛽🚦🛑🚌🚍🚄🚋🚎🚁✈️ Транспорт в середині країни працює в штатному режимі. В маршрутках дозволено перевозити людей в […]

Погляд крізь лаштунки

В реальному житті усі ми граємо свої ролі, щоразу різні: в родині, на роботі, у суспільстві. Такий собі fiction & fact, де кожен так або інак шукає своє місце. Які маски ми одягаємо на себе і навіщо? Де проходить тонка грань між публікою і реальними почуттями? Як змінюються наші ролі в залежності від обставин і […]