fbpx
Архітектура, Спецпроекти Марія Старікова

#Art_локація 🌺: Музей Кераміки у Валенсії [Museo Nacional de Cerámica]

25.03.2020, 18:00

Палац маркізів Дос-Агуас – зразок барокової архітектури. Він став прихистком для Національного музею кераміки імені Мануеля Гонсалеса Марті, іспанського художника та колекціонера. Будівлю побудовано у формі неправильного чотирикутника, із внутрішнім двором та кількома вежами.

Основу експозиції складає приватна колекція митця, який багато років збирав унікальні зразки кераміки, національний одяг, живопис, скульптуру, меблі та книги. У 1949 році влада Іспанії придбали палац маркізів, і в 1954 році Музей кераміки розпочав роботу.

Ще первісні люди помітили, що глина після випалення стає міцною, не розмокає у воді і не боїться вогню. Згодом їхні вироби ставали складнішими, а малюнки – витонченішими. У залах представлено посуд древніх людей, давньогрецькі амфори і лекіфи, середньовічний розпис, порцелянові вази XVIII-XIX століть та роботи майстрів ХХ століття. Серед останніх – керамічна композиція Пабло Пікассо, передана у дар музею.

Особливу цінність становлять «azulejos» – картинки на керамічній плитці, які розповідають про життя людей, побут і традиції, важливі моменти історії.

This slideshow requires JavaScript.

Тут експонуються колекційні меблі, ювелірні вироби, предмети зі скла та шкіри, монети і картини старих епох. У приміщенні, де колись знаходилися стайні, тепер розміщено виставковий зал про екіпажи: ви на власні очі можете побачити карети іспанської знаті.

Деякі зали реставровано: в них відтворили атмосферу величі. Відвідувачі можуть побачити, на яких диванах сиділи танцюристи в бальному залі, за яким столом чоловіки грали у карти. Тут знаходяться скрині, масивні годинники та реальний одяг, який носили жителі Валенсії лише пару століть тому. Кілька епох – в одному палаці.

Адреса: Poeta Querol, 2, метро Colon, Валенсія, Іспанія.

Фотографії: Вікторія Джаббарова

The News&Culture 

В Італії знайшли античну віллу 🍇

У місті Неграр під виноградниками археологи виявили фундамент давньоримської вілли і мозаїчну підлогу, що збереглася у чудовому (!) стані. Спорудження датується III століттям нашої ери. Воно було знайдено ще 100 років тому, а в 2019-му розкопки поновили. Експедицію очолив Джанні Де Дзуккато. Дослідники поступово знаходять фрагменти древнього житла, які все ще перебувають глибоко під землею. […]

Корпус Титаніка розкриють заради рідкісного артефакту 🚢❗️

Суд Вірджинії дозволив розкрити корпус Титаніка, щоб відновити культурну цінність – телеграф Marconi. Він знаходиться у звукоізольованій камері, а навколо вже починають руйнуватися каюти і палуби. Згідно з планом компанії RMS Titanic, операцію виконає безпілотний апарат: розріже каюту, очистить талеграф від ілу та витягне на поверхню. Його планують представити на меморіальній виставці разом із розповідями […]

Відвідувачі руйнують картину «Крик»

Старішає не лише «Джоконда». Нові дослідження виявили, що картина Едварда Мунка «Крик» вицвітає дедалі більше. Яскравий захід сонця та шия суб’єкта стають блідими, а жовте озеро поступово зникає. «Причина полягає у низькоякісній кадмієво-сульфідній фарбі, якою створювали картину в 1910 році. Жовтий пігмент вразливий до вологи, тому навіть людське дихання погіршує колір», – стверджують фахівці, а […]

Бути чи не бути: продаж «Мона Лізи»

Stephane Distinguin, засновник інноваційної компанії Fabernovel, запропонував уряду Франції продати «Мона Лізу». Підприємець вважає, що так країна може відновити втрати, спричинені пандемією. Роботу Леонардо Да Вінчі він назвав «чимось цінним, що не має критичної важливості для добробуту нації». Приблизина вартість – 50 мільярдів євро. Ймовірно, таку суму ніхто не дасть, тож на додачу Distinguin пропонує […]