fbpx
Мистецтво, Персони Харьковчук Оксана

Андрій Лапонов та його символічний живопис

25.04.2019, 15:00

У Музеї історії міста Києва представили персональну виставку Андрія Лапонова «Навколо символів». В експозицію увійшли роботи художника, які нагадують декоративну арабеску, умовний образотворчий комплекс знаків.

This slideshow requires JavaScript.

Андрій Лапонов не здобував освіти художника, тож виробив своєрідну авторську манеру безпредметного мистецтва. Це явище живопису унікальне та змушує замислюватися над кожною картиною. Пізнання навколишнього світу і духовна рефлексія – ось головні теми художника.

Перші роботи автор створив в 90 роках у реалістичному стилі, і вже пізніше почав малювати картини із символами. Живопис Андрія Лапонова кольоровий та динамічний, трохи наївний, проте кожна картина має свій зміст.

Форма вираження ідей Андрія Лапонова саме в абстрактному стилі живопису. Митець звертається до архетипічних образів, а його картини несуть у собі первісну поетичність і символізм.

Для полотен цієї серії Андрій Лапонов застосував техніку з використанням золота, запозичену у майстрів іконопису, що завдяки формам і лініям дозволило йому створити виразні образи та простежити зв’язок із підсвідомим.

Полотна художника можуть складатися з кількох первісних ієрогліфічних знаків, простих для сприйняття. Водночас картини художника виглядають як закодовані шедеври, таємницю яких має відкрити для себе кожен відвідувач.

«Мистецтво вже давно відійшло від категорії ‘прекрасне’, але пересічному відвідувачу досі буває складно перебороти свій скептицизм. Рятує лише споглядання. Віднайти сенс у формах, у поєднаннях кольорів, у розташуванні об’єктів на полотні – ось що насправді важливо. На виставці Андрія Лапонова картини не мають назв, до них не прикріплені замислуваті філософські тексти, як це часто буває на виставках сучасного мистецтва. Кожен може прийти і побачити тут свою історію, вигадати свої підписи до кожного полотна. Для мене роботи Лапонова – це завжди про почуття, бо вони здатні викликати цілий спектр емоцій», – ділиться своїми враженнями Ірина, відвідувачка виставки.

Твори Андрія Лапонова знаходяться в приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Фотоілюстрації надано музеєм

Офіційний сайт: http://www.kyivhistorymuseum.org/uk/filiyi-muzeyu

Facebook

Поселення гуцульських «гобітів» у Карпатах

У карпатській Верховині завершили другу чергу будівництва автентичного проєкту «Гобітхіл». Андрій Боєчко, один із авторів проєкту повідомив, що це не готельний комплекс і не турбаза, а окреме містечко, презентацію якого планують 4-го червня. Він також наголошує, що казкове місто-країна матиме свій герб, гімн, прапор, валюту, конституцію, декларацію про незалежність від орків тощо. Перші 10 криївок […]

Українці відзначають День Вишиванки 🌺

У третій четвер травня відзначають Всесвітній День Вишиванки.  Для українців це – не предмет одягу, а національний символ і талісман. Наші предки вірили, що вона може захистити від злих сил. Вишиванка відображає особливості регіонів України: через візерунки, кольори, нитки із використанням кори, листя та квітів. Цьогорічна тема – формування дерева роду. Мета – збереження пам`яті […]

Музей у Канзас-Сіті відвідали пінгвіни

Культурні установи продовжують змагання за увагу відвідувачів. Цього разу відмітився Канзас —> 🖼 🐧🐧🐧 Так, Музей мистецтв Нельсона-Аткінса об`єднався із міським зоопарком та запросив до себе його постійних жителів – трьох перуанських пінгвінів. Вони відвідали музей, де «уважно розглядали роботи і почували себе вельми поважно». Директор зоопарку Ренді Вістхоф відмітив, що крилатим екскурсія дуже сподобалась […]

Добірка онлайн-колекцій музеїв світу, від яких захоплює подих 🏛

Рекомендація The News&Culture👇🏻 ▪️ Виставки у Метрополітен-музеї, Нью-Йорк Музей мистецтва Метрополітен – один із найбільш відвідуваних у світі. Його засновано у 1870 році в Нью-Йорку (США). Будівлю розміщено між трьома знаковими місцями: The Met Fifth Avenue, The Met Breuer та The Met Cloisters. Музей зберігає твори мистецтва з усього світу: скарбниця рідкісних предметів, пам’ятки Стародавніх […]