fbpx
Мистецтво, Персони Харьковчук Оксана

Андрій Лапонов та його символічний живопис

25.04.2019, 15:00

У Музеї історії міста Києва представили персональну виставку Андрія Лапонова «Навколо символів». В експозицію увійшли роботи художника, які нагадують декоративну арабеску, умовний образотворчий комплекс знаків.

This slideshow requires JavaScript.

Андрій Лапонов не здобував освіти художника, тож виробив своєрідну авторську манеру безпредметного мистецтва. Це явище живопису унікальне та змушує замислюватися над кожною картиною. Пізнання навколишнього світу і духовна рефлексія – ось головні теми художника.

Перші роботи автор створив в 90 роках у реалістичному стилі, і вже пізніше почав малювати картини із символами. Живопис Андрія Лапонова кольоровий та динамічний, трохи наївний, проте кожна картина має свій зміст.

Форма вираження ідей Андрія Лапонова саме в абстрактному стилі живопису. Митець звертається до архетипічних образів, а його картини несуть у собі первісну поетичність і символізм.

Для полотен цієї серії Андрій Лапонов застосував техніку з використанням золота, запозичену у майстрів іконопису, що завдяки формам і лініям дозволило йому створити виразні образи та простежити зв’язок із підсвідомим.

Полотна художника можуть складатися з кількох первісних ієрогліфічних знаків, простих для сприйняття. Водночас картини художника виглядають як закодовані шедеври, таємницю яких має відкрити для себе кожен відвідувач.

«Мистецтво вже давно відійшло від категорії ‘прекрасне’, але пересічному відвідувачу досі буває складно перебороти свій скептицизм. Рятує лише споглядання. Віднайти сенс у формах, у поєднаннях кольорів, у розташуванні об’єктів на полотні – ось що насправді важливо. На виставці Андрія Лапонова картини не мають назв, до них не прикріплені замислуваті філософські тексти, як це часто буває на виставках сучасного мистецтва. Кожен може прийти і побачити тут свою історію, вигадати свої підписи до кожного полотна. Для мене роботи Лапонова – це завжди про почуття, бо вони здатні викликати цілий спектр емоцій», – ділиться своїми враженнями Ірина, відвідувачка виставки.

Твори Андрія Лапонова знаходяться в приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Фотоілюстрації надано музеєм

Офіційний сайт: http://www.kyivhistorymuseum.org/uk/filiyi-muzeyu

Facebook

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]