fbpx
Театр і кіно, Мистецтво, Про культуру Марія Старікова

7 ЕКО-СТРІЧОК ПРО НАШ СВІТ 🌎

14.09.2020, 16:00

Люди повинні припинити використовувати природу, як майстерню для своїх експериментів. Кожен з нас може зробити щось корисне, але що? Для початку – давайте більше дізнаємось про світ, в якому ми живемо.

1. «Наша планета» | Our Planet (2019)

Цикл документальних фільмів від Netflix. Кожна серія розповідає про окрему частину природи: ліси, джунглі, океани, льодовики. Прекрасна операторська робота і безліч унікальних кадрів: на що здатний дуже голодний ягуар? чому моржі змушені вилазити на скелі?

2. «Глибоководний горизонт» | Deepwater Horizon (2016)

Фільм про катастрофу, яка сталася в 2010 році у Мексиканській затоці. Нафтова платформа вибухнула й утворила найбільший у США розлив нафти. Збираючись на чергове завдання, 11 робітників не підозрювали, що більше не повернуться додому. Режисер детально відновлює подробиці тих кількох годин.

3. «Врятувати Планету» | Before the Flood (2016)

Документальний фільм National Geographic – черговий спосіб звернути увагу на глобальне потепління. Динамічні кадри – ✔️, відомий актор – ✔️, природна проблема – ✔️. Леонардо ДіКапріо в якості послу Миру ООН подорожує скрізь, де виникають наслідки парникового ефекту; бере інтерв’ю у активістів, науковців та інших впливових людей.

4. «Реальна ціна моди» | The True Cost (2015)

Соціально-значима стрічка про одяг, який ми носимо, та людей, що його створюють. Яка насправді ціна моди? Документальна зйомка фіксує різні точки зору з різних куточків світу: Великобританія, Франція, Італія, Індія, Камбоджа, Бангладеш тощо.

5. «Трагедія Е-сміття» | The E-Waste Tragedy (2014)

Фільм про те, куди зникає ваш зламаний телефон. Що робити, якщо країна перетворилася на світовий смітник? Відповіді шукають жителі Гани. Щодня сюди прибувають кораблі, наповнені нелегальним електронним сміттям із США і Європи.

6. «Янгол Азул» | Angel Azul (2014)

Стрічка оповідає про роботу британського художника і еколога Джейсона Тейлора. Митець побудував штучний кораловий риф – перший у світі підводний парк скульптур. Тендітні статуї створюють новий морський рельєф, який стане кораловим рифом.

7. «Мене звуть Сіль» | My Name Is Salt (2013)

Ліричний погляд на життя соляної пустелі в Індії. Це фільм про людей, у яких замість води, їжі та електрики є тільки сіль. Кожен кадр ретельно вибудуваний, а повільний ритм важкої роботи затягує і гіпнотизує.

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]