fbpx
Театр і кіно, Мистецтво, Про культуру Марія Старікова

7 ЕКО-СТРІЧОК ПРО НАШ СВІТ 🌎

14.09.2020, 16:00

Люди повинні припинити використовувати природу, як майстерню для своїх експериментів. Кожен з нас може зробити щось корисне, але що? Для початку – давайте більше дізнаємось про світ, в якому ми живемо.

1. «Наша планета» | Our Planet (2019)

Цикл документальних фільмів від Netflix. Кожна серія розповідає про окрему частину природи: ліси, джунглі, океани, льодовики. Прекрасна операторська робота і безліч унікальних кадрів: на що здатний дуже голодний ягуар? чому моржі змушені вилазити на скелі?

2. «Глибоководний горизонт» | Deepwater Horizon (2016)

Фільм про катастрофу, яка сталася в 2010 році у Мексиканській затоці. Нафтова платформа вибухнула й утворила найбільший у США розлив нафти. Збираючись на чергове завдання, 11 робітників не підозрювали, що більше не повернуться додому. Режисер детально відновлює подробиці тих кількох годин.

3. «Врятувати Планету» | Before the Flood (2016)

Документальний фільм National Geographic – черговий спосіб звернути увагу на глобальне потепління. Динамічні кадри – ✔️, відомий актор – ✔️, природна проблема – ✔️. Леонардо ДіКапріо в якості послу Миру ООН подорожує скрізь, де виникають наслідки парникового ефекту; бере інтерв’ю у активістів, науковців та інших впливових людей.

4. «Реальна ціна моди» | The True Cost (2015)

Соціально-значима стрічка про одяг, який ми носимо, та людей, що його створюють. Яка насправді ціна моди? Документальна зйомка фіксує різні точки зору з різних куточків світу: Великобританія, Франція, Італія, Індія, Камбоджа, Бангладеш тощо.

5. «Трагедія Е-сміття» | The E-Waste Tragedy (2014)

Фільм про те, куди зникає ваш зламаний телефон. Що робити, якщо країна перетворилася на світовий смітник? Відповіді шукають жителі Гани. Щодня сюди прибувають кораблі, наповнені нелегальним електронним сміттям із США і Європи.

6. «Янгол Азул» | Angel Azul (2014)

Стрічка оповідає про роботу британського художника і еколога Джейсона Тейлора. Митець побудував штучний кораловий риф – перший у світі підводний парк скульптур. Тендітні статуї створюють новий морський рельєф, який стане кораловим рифом.

7. «Мене звуть Сіль» | My Name Is Salt (2013)

Ліричний погляд на життя соляної пустелі в Індії. Це фільм про людей, у яких замість води, їжі та електрики є тільки сіль. Кожен кадр ретельно вибудуваний, а повільний ритм важкої роботи затягує і гіпнотизує.

[ Molodist ] Бесіда з Івет Кастело | «Охос-Неґрос»

Команда The News&Culture цілий тиждень відвідувала заходи і покази Київського Міжнародного кінофестиваля «Молодість» 2020. Ми переглянули багато стрічок, спілкувалися з акторами та режисерами, і тепер, коли все вже позаду, розпочинаємо унікальний цикл кіно-матеріалів. Перший пішов!  Номінація: Міжнародний конкурс Режисери: Марта Лайяна, Івет Кастело Країна: Іспанія / 2019 Про що: Паула вирушає на канікули до містечка […]

Екзопланети: що це?

Науковці з Ворицького університету Великобританії створили штучний інтелект, на базі даних з телескопа «Кеплер». Нейромережа розрізняє випромінювання планет, чим відрізняє реальних від помилкових. В ході експерименту вона відкрила 50 нових екзопланет – тепер їх вивчатимуть астрономи. Екзопланети перебувають за межами Сонячної системи. Вони дрейфують космічним простором; обертається навколо інших зірок від 1 до 200 днів. […]

Нові часи потребують інноваційних рішень

Що цікавого сталося у сфері інновацій за останні два тижні? Ділимось 📱📲 🔸 Креативна агенція Ffface спільно з брендом одягу Finch розробили мерч з доповненою реальністю для Pepsi. Якщо відкрити фільтр Instagram та навести камеру на футболку, з принта випливають бульбашки, які можна лопати, а в одну з них – помістити користувача. 🔸 У безкоштовному […]

Івану Марчуку вже 84. За цей час він написав близько п’яти тисяч творів, які висять у галереях і приватних колекціях

«В моєму стилі малювання є конкретний портрет.. пейзаж, інколи конкретні квіти, далі – 13 різних Марчуків – абсолютно вільна фантазія. Імпровізація», – розповідає Іван Марчук на власному «показі мод». Колекція «Секрет Генія» – ще один прояв творчості українського художника і результат співпраці дизайнера Альони Серебрової. Митець накладає фарбу на полотно тонкими лініями, які переплітаються під […]