fbpx
Театр і кіно, Спецпроекти Марія Старікова

5 не мейнстримних фільмів про дітей 🧸

23.04.2020, 18:00

Доросле життя – це коли деякі справи, такі звичні в минулому, займають купу часу та зусиль, як-от зібратися родиною, переглянути разом фільм і знайти той, що зацікавить незалежно від віку. Звісно, адже дорослим близькі та зрозумілі дорослі переживання, діям – їхні дитячі драми, але є важливе «але»: усі дорослі виросли з дітей.

 

Ми підготували для вас підбірку фільмів, які по-доброму розповідають про інакше сприйняття світу, людські цінності і важливі речі, які дорослі могли забути, а діти можуть збагнути під час перегляду – поряд з вами.

🔸 «Неймовірна подорож Містера Співета» | «The Young and Prodigious T.S. Spivet» (2013)

Десь на ранчо в Монтані живе маленький винахідник на ім’я Т. С. Співет. У нього є звичайне хобі, надзвичайний розум, велика сім’я і можливість продемонструвати вченими своє відкриття. Хлопчик вирушає у подорож, але це зовсім не road-story: вона про родинні відносини, усвідомленість і сумісних-ні-сумісних людей. Оригінальний, яскравий, місцями сумний – фільм розкриває відразу три речі: 1) любов потрібно проявляти словом і ділом 2) трагедія може статися, і ти повинен з нею впоратися 3) ми всі по-різному сприймаємо світ, і це – окей.

 

🔸 Чудо | «Wonder» (2017)

Стрічка розповідає про хлопчика Оггі, який переніс 27 операцій і страждає від рідкісної генетичної проблеми. Він лише дитина, як і його однолітки: любить комп’ютерні ігри, грати зі своєю собакою, фантастику Джорджа Лукаса і … носити шолом. Деякі речі ми не можемо змінити. Але ми можемо змінити своє ставлення до них. Це добра історія про мужність і про людей, які вчаться приймати інших людей, самих себе і життя – з усіма його труднощами.

 

🔸 «Балетні туфельки» | «Ballet Shoes» (2007)

… але фільм не про балет. Англійська екранізація однойменного роману присвячена історії дорослішання дівчаток-сиріт, які дуже своєрідним чином стають мешканками одного лондонського будинку-музею. Вони різні, але рідні, і жодні відмінності не зітруть цей зв`язок. Це мила стрічка про наполегливість у досягненні цілей і, звичайно, про сестринську любов.

 

 🔸 «Біллі Еліот» | «Billy Elliot» (2000)

Англійське містечко живе своїм життям: безробіття, сварки і суворі люди. Здається, що доля 11-річного хлопчика вже заздалегідь пофарбована у сірий, але життя таки складається із викликів та виборів. Вчителька танців зауважує те, чого Біллі сам в собі не помічає – талант. Фільм наочно демонструє, як буває непросто вийти із зони комфорту і зрозуміти свою дитину; що кожен з нас – особистість; що ми всі потребуємо прийняття, особливо – від рідних.

 

🔸 «Дивне життя Тімоті Гріна» | «The Odd Life of Timothy Green» (2012)

Юний Тімоті зумів-таки забити переможний гол, і донести до героїв месседж: «ніколи не здавайся». Сінді і Джим – сімейна пара, і у них нарешті з’являється син – уже десятирічний, зі зростаючими на ногах листочками. Разом із Тімоті вони пізнають, що дітей потрібно чути, підтримувати, цінувати їх індивідуальність, але головне те, що діти не зобов’язані відповідати усім очікуванням своїх батьків. І це – не покарання, а чудо.

#art_топ

The News&Culture

Бути чи не бути?

Існує так багато напрямків, але чомусь із року в рік про жовтневі челенджі чуємо лише від художників та письменників. Може, ми чогось не знаємо? 🍁 Вирішили поміркувати, і ось що з цього вийшло. Вуличне мистецтво Воно різноманітне: ярнбомбінг (светри на деревах бачили? ото ж бо), мозаїки, трафаретні малюнки, орнаменти до святкувань. Можна збиратися у групи […]

Слони харчуються на сміттєзвалищі?

Світлина Тілахана Тармапалана перемогла у фотоконкурсі Королівського біологічного товариства (RSB). На фото стадо слонів, які харчуються на сміттєзвалищі у Шрі-Ланці. Такі випадки часто призводять до отруєння, захворювання і навіть гибелі тварин. Судді вважають, ця робота найбільш точно відображає цьогорічну тему: «Наш мінливий світ». Грошова винагорода становить $1300. Інші фотороботи, які відзначило журі: ■ Ашвін Гіртан […]

ARTEFACT – Chernobyl 33: річниця

З огляду на останні події, про які ми вже писали, пригадали один із найгучніших мистецьких заходів. Минув рік, і цей проєкт набуває дедалі більшого значення для України і світу. З 26 вересня по 6 жовтня (2019) у павільйоні Річкового вокзалу (Київ) презентували міжнародну медіа-арт виставку «ARTEFACT: Chernobyl 33». Проєкт підкреслює проблеми сучасності: фейкові новини, медіаграмотність, маніпуляція. […]

Сучасне мистецтво • Імпресіонізм

Твори імпресіоністів можуть видатися застарілими, проте колись вони здійснили революцію. Перед нами – митці XIX століття, що вийшли зі своїх майстерень назустріч новій ері у мистецтві. Їх висміювали, поки вони робили свою справу, обравши дуже вдалий момент: технологічний прогрес, поява фотографії, нові філософські ідеї. Вони писали просто на вулицях, ще не знаними тоді прийомами: швидкі […]